وزارت علوم فعالیت مؤسسه هلدینگ آفتاب را غیرمجاز اعلام کرد

07/05/1399 10:48 ق.ظ

هلدینگ_آفتاب | مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی وزارت علوم، فعالیت موسسه هلدینگ آفتاب را غیرمجاز اعلام کرد

تهران- ایرنا- مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فعالیت موسسه هلدینگ آفتاب را غیرمجاز اعلام کرد. در ادامه این نامه خطاب به مرکز نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی آمده است: هرگونه فعالیت آموزشی و صدور مدرک دانشگاهی از سوی آن موسسه در حوزه آموزش عالی، از نظر دفتر گسترش فاقد وجاهت قانونی است.

شورای گسترش آموزش عالی تاکنون مجوزی برای ایجاد نمایندگی دانشگاه‌های خارجی در کشور صادر نکرده است.

به گزارش ایرنا، شورای گسترش وزارت علوم در ۱۹ فروردین ماه امسال، مجوز ۲ موسسه آموزش عالی غیردولتی را لغو کرد. همچنین ۲۴ خردادماه امسال، فعالیت موسسه غیرانتفاعی غیردولتی مدیریت راهبردی ایران نیز غیرقانونی اعلام شد.

به گزارش ایرنا، دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده"هلدینگ آفتاب" پنجم مرداد ماه در مشهد آغاز شد. رسیدگی به اتهامات متهمین این پرونده را قاضی سید هادی منصوری در شعبه ویژه رسیدگی به پرونده مفسدان و اخلالگران در نظام اقتصادی کشور در مشهد بر عهده دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

وزارت بهداشت ایران: اوضاع اصلا خوب نیستمعاون کل وزیر بهداشت ایران اعلام کرده است اوضاع این کشور در شیوع ویروس کرونا «اصلا» خوب نیست و اگر بستری ها کاهش نیابد مرگ روزانه 200 نفر هم کاهش پیدا نمی کند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع ترکیه: آتش زدن پرچم ترکیه در یونان را به شدت محکوم می‌کنیموزارت دفاع ترکیه: آتش زدن پرچم ترکیه در یونان را به شدت محکوم می‌کنیم

شناسایی ۸۰ درصد تجاوز به حریم منابع طبیعی توسط وزارت اطلاعاتوزیر اطلاعات: ۸۰ درصد پرونده‌های مربوط به تجاوز به منابع طبیعی با کمک وزارت اطلاعات شناسایی و رسیدگی شده است

کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانستکیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.

مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری مراسم های پرجمعیت در محرم/ هر خانه یک حسینیه باشدمعاون بهداشت وزیر بهداشت از جلسات تصمیم گیری برای چگونگی برگزاری اعیاد قربان و غدیر و ایام محرم و صفر خبر داد و با بیان اینکه هنوز هیچ چیز در این باره قطعی نشده، در عین حال گفت: قطعا مراسم امسال به شکل قبل نخواهد بود و کاملا محدود خواهد بود تا مراسمی با کیفیت مناسب و توام با سلامتی برگزار شود.

اشاره مایک پمپئو به ادامه فشار بر ایران برای توقف حمایت از تروریسم در پیام به مناسبت تاسیس وزارت خارجه آمریکا♦️ اشاره مایک پمپئو به ادامه فشار بر ایران برای توقف حمایت از تروریسم در پیام به مناسبت تاسیس وزارت خارجه آمریکا

به گزارش روز سه شنبه وزارت علوم، دفتر شورای گسترش آموزش عالی در نامه ای اعلام کرد:‌ با توجه به استعلام مرکز نظارت، ارزیایی و تضمین کیفیت آموزش عالی از دفتر گسترش آموزش عالی، مؤسسه هلدینگ آفتاب (به عنوان شخص حقوقی) فاقد مجوز فعالیت از سوی شورای گسترش آموزش عالی است.

در ادامه این نامه خطاب به مرکز نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی آمده است: هرگونه فعالیت آموزشی و صدور مدرک دانشگاهی از سوی آن موسسه در حوزه آموزش عالی، از نظر دفتر گسترش فاقد وجاهت قانونی است.

شورای گسترش آموزش عالی تاکنون مجوزی برای ایجاد نمایندگی دانشگاه‌های خارجی در کشور صادر نکرده است.

به گزارش ایرنا، شورای گسترش وزارت علوم در ۱۹ فروردین ماه امسال، مجوز ۲ موسسه آموزش عالی غیردولتی را لغو کرد.

همچنین ۲۴ خردادماه امسال، فعالیت موسسه غیرانتفاعی غیردولتی مدیریت راهبردی ایران نیز غیرقانونی اعلام شد.

به گزارش ایرنا، دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده"هلدینگ آفتاب" پنجم مرداد ماه در مشهد آغاز شد. رسیدگی به اتهامات متهمین این پرونده را قاضی سید هادی منصوری در شعبه ویژه رسیدگی به پرونده مفسدان و اخلالگران در نظام اقتصادی کشور در مشهد بر عهده دارد.

این پرونده ۳۵ جلدی با بیش از پنج هزار و ۸۰۰ صفحه، ۱۵ متهم دارد و بر اساس کیفرخواست صادر شده از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای، اخلال در نظام اقتصادی از طریق فرار مالیاتی، پول شویی، مشارکت در جعل مدارک تحصیلی دانشگاه‌های خارجی و موسسات آموزش عالی، جعل مهر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مهرتاییده مدارک این وزارتخانه و نشر اکاذیب رایانه‌ای، از اتهامات مطرح شده در این پرونده است.

پرونده"هلدینگ آفتاب" در حال حاضر بیش از ۸۰ شاکی دارد.