وزارت خارجه کره‌جنوبی سفیر ایران را فراخواند

29/01/1401 02:17:00 ب.ظ

وزارت خارجه کره‌جنوبی سفیر ایران را فراخواند معاون وزیرخارجه کره جنوبی، سفیر ایران در سئول را بخاطر گزارش اخیر کیهان مبنی بر اینکه ایران باید بدلیل [عدم آزادسازی] پول‌های بلوکه شده تهران در بانک‌های کره، مانع کشتی‌های این کشور در تنگه هرمز شود، فراخواند

وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد، معاون وزیر امور خارجه این کشور امروز سفیر ایران در سئول را به خاطر گزارش روزنامه کیهان فراخوانده است. بنا بر اعلام وزارت امور خارجه کره جنوبی، بادامچی در این دیدار گفت که مطلب این روزنامه در راستای موضع رسمی تهران نیست و موضع ایران را درباره این موضوع تشریح کرد.

به گزارش ایسنا،‌ حسین شریعمتداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان اخیرا در گزارشی نوشته بود: کشورهایی که به قانون من درآوردی آمریکا تحت عنوان «تحریم‌های ثانویه- secondary sanctions» تن داده و به تحریم علیه جمهوری اسلامی روی آورده‌اند، نباید از عواقب و هزینه سنگین اقدام پلشت خود در امان باشند. ما می‌توانیم و باید تنگه هرمز را به روی کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های کره جنوبی و تمامی شناورهایی که برای کره جنوبی کالا حمل می‌کنند و یا از مبدا کره جنوبی بارگیری کرده‌اند ببندیم و مادام که ۷ میلیارد دلار طلب کشورمان را پرداخت نکرده‌اند به آنها اجازه تردد از تنگه هرمز را ندهیم.

چند میلیارد دلار از پول‌های ایران در بانک‌های کره جنوبی بلوکه شده است و سئول مدعی است که به دلیل تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند این پول را به ایران بازگرداند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

معلومه که خیلی ترسیده‌اند. خداکنه آزاد نکنه چون جاش امن تره😆🤣😂میاد ایران میره توجیب یکمشت دزد ومختلس وگرنه هیچ تاثیری توبیکاری وقطع معیشتی من نمیشه پس دیگی که برای من نجوشه میخوام سرسگ توش بجوشه😂🤣😆😁 کره جنوبی بیجا کرد IRIMFA شماها نمیخواید برای این یکی حداقل اقدامی کنید؟ حداقل سفیر کره رو احضار کنید بهش بگید شما هم بیجا کردید با تحریم های آمریکا همراهی میکنید

کره خر جنوبی 💩 خورد

واکنش سفیر ایران در پرتغال به مطلب توهین‌آمیز باشگاه اسپورتینگ علیه طارمیواکنش سفیر ایران در پرتغال به مطلب توهین‌آمیز باشگاه اسپورتینگ علیه طارمی: شعبده بازی مرد پارسی در سیرک اتفاق نمی افتد، بلکه به صورت «هت تریک» در مسابقه فوتبال است. این هنر یک «شاهزاده پارسی» است که با گل های زیاد می‌آید!

جنجال «قرآن‌سوزی»؛ کاردار سوئد به وزارت خارجه ایران احضار شدسعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز با «هتاکانه» خواندن تکرار آتش زدن قرآن در سوئد خواستار «واکنش فوری، شدید و صریح این کشور» در برخورد با عوامل این اقدام شد. همراه قرآن تورات و انجیل را هم آتش بزنید تا از دست سرطان دین خلاص شوند . هرجا دین هست آنجا انسانیت تعطیل است . گور بابای خامنه‌ای و خطیب‌زاده

ایران ماشین‌های تولید قطعات سانتریفیوژ را به «مکان امن‌تر» منتقل کرده است🔺ایران ماشین‌های تولید قطعات سانتریفیوژ را به «مکان امن‌تر» منتقل کرده است ▪️سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت جمهوری_اسلامی ضمن «تشدید تدابیر امنیتی»، بخش مهمی از ماشین‌های تولید قطعات سانتریفیوژ را به «مکان امن‌تر» منتقل کرده است ⬇️ بیشتر بخوانید:

سخنگوی سازمان انرژی هسته‌ای ایران: مذاکرات به نتیجه نرسد، اطلاعات دوربین‌های آژانس را حذف می‌کنیمبهروز کمالوندی می‌گوید روند انتقال تاسیسات ساخت سانتریفیوژهای کرج به نطنز در دو مرحله به اطلاع مدیران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسیده و توضیحاتی در خصوص پرسش‌های آژانس ارائه داده شده است. آژانس بین المللی انرژی اتمی،خودش جاسوس اطلاعات ایران؛ به دشمنان است،ودرقالب ستون پنجم دشمن عمل میکند،واین مایه' شرم' است.

بهادری جهرمی: ایران در شرایط تحریمی هم میزبان مهاجران افغانستانی بوده استسخنگوی دولت گفت: ایران حتی در شرایط تحریمی و بدون کمک‌های رایج بین‌المللی میزبان مهاجران و پناهجویان افغانستانی بوده است.

لغو سفر وزیر اقتصاد ایران به آمریکارسانه‌های ایران از لغو سفر احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران به آمریکا برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول خبر دادند.