وزارت خارجه: سند همکاری ۲۰ ساله با روسیه آماده شده

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه از آماده سازی طرح‌های ۲۰ ساله همکاری با کشورهای همسایه خبر داده و گفته سند همکاری ۲۰ ساله با روسیه تقریبا نهایی شده است. خطیب‌زاده گفته سند همکاری ۲۰ ساله با روسیه مانند قراداد ۲۵ ساله با چین است. اخبار_ایران

استان‌وایر- سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت ایران از آماده سازی طرح‌های ۲۰ ساله همکاری با کشورهای همسایه خبر داده و گفته سند همکاری ۲۰ ساله با روسیه تقریبا آماده شده است.

خطیب زاده که روز شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ در احلاس سفرای ایران در تهران سخنرانی می‌کرد گفت سند همکاری ۲۰ ساله با روسیه مانند قرارداد ۲۵ ساله با چین است و وزارت خارجه بزودی مجوز آن را از دولت خواهد گرفت. سند همکاری ۲۵ ساله بین ایران و چین که در هفتم فروردین امسال به امضای وزرای امور خارجه ایران و چین رسید با مخالفت گسترده افکار عمومی روبر و شد و کارشناسان زیادی نیز نسبت به آن هشدار دادند.

خطیب زاده، در سخنان امروز خود همچنین گفت: «در روزهای آتی در حوزه خنثی سازی تحریم‌ها خبرهای بهتری در راه خواهد بود.» سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت ایران با اشاره به برگزاری اجلاس سفرای ایران در کشورهای همسایه به مدت ۵ روز در تهران افزود: «موازی با انجام مذاکرات وین برای لغو و رفع تحریم ها، موضوع خنثی‌سازی تحریم‌ها را نیز به پیش می بریم.»📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کانادا یک مرد ۸۵ ساله ایرانی را به دلیل «همکاری با ساواک» به ایران دیپورت کرد🔺کانادا یک مرد ۸۵ ساله ایرانی را به دلیل «همکاری با ساواک» به ایران دیپورت کرد ▪️خانواده و وکیل میرزاعلی واعظ‌زاده می‌گویند «مشارکت او در این سازمان که به نقض حقوق بشر از جمله شکنجه و قتل متهم شده، بسیار کم بوده است.» ⬇️ بیشتر بخوانید: وکیل ایشون خیلی غلط کرده که چنین دفاع ابلهانه ای از ایشون کرده! سازمان ساواک همان کاری را انجام می‌داد که سیا و موساد و انتلیجنس سرویس میکنند. اتحاد تروریستی سرخ-سیاه ۵۷ همچنان در خارج و داخل برعلیه مردم ایران هماهنگ عمل می‌کنند. تکلیف پولهای دزدیده شده توسط خاندان پهلوی در سال ۵۷ چه میشود!؟ RESTART ازخاوری چه خبر🤔
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حمله نژادپرستانه با شمشیر در پاریس؛ دو مهاجر زخمی شدندحمله نژادپرستانه با شمشیر در پاریس؛ دو مهاجر زخمی شدند یک شهروند فرانسوی روز گذشته با شمشیر به سمت چادرهای مهاجران غیرقانونی در پارک «برسی» پاریس حمله کرد که در پی آن دو مهاجر سودانی زخمی شدند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تضمین امنیت جام جهانی فوتبال 2022 در قطر با حضور پلیس ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بایدن در نشست «دموکراسی»: بی‌نقص نیستیم و با چالش‌های نگران‌کننده‌ای روبرو هستیمچین و روسیه ضمن انتقاد از عدم دعوت واشنگتن از آنها برای شرکت در این نشست گفته‌اند که این امر نشان می‌دهد آمریکا «روحیه دوره جنگ سرد» دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه سرباز ترکیه طی درگیری با شبه‌نظامیان کرد در عراق کشته شدندوزارت دفاع ترکیه اعلام کرد سه سرباز این کشور در حمله شبه نظامیان کرد و در جریان عملیات برون مرزی ترکیه در شمال عراق کشته شدند. به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع ترکیه گفت آنها روز پنجشنبه کشته شدند و شش تن از شبه‌نظامیان کرد نیز در این درگیری کشته شدند. وزارت دفاع ترکیه گفت: «هدف‌های... روحشان شاد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: اقدامات اطلاعاتی، قضایی و انتظامی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر تشدید شودرئیس جمهور اعتیاد به مواد مخدر را مهم‌ترین آسیب اجتماعی و منشاء جرایم و آسیب‌های مختلف برشمرد و گفت: شناسایی و تشدید برخورد با شبکه‌های توزیع خرد و کلان مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد و در میدان مبارزه با مواد مخدر جامع و گسترده عمل شود. بسیار هم عالی ؛ اروپا باید به بدبختی بیفته تا قدر عافیت را بدونه 👌
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »