وزارت امورخارجه ایران سفیر سوئیس را احضار کرد

29/08/1398 04:04:00 ب.ظ

وزارت امورخارجه ایران سفیر سوئیس را به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران به دلیل حمایت این کشور از اعتراضات اخیر احضار کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت امورخارجه ایران سفیر سوئیس را به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران به دلیل حمایت این کشور از اعتراضات اخیر احضار کرد. - خبرگزاری آناتولی 20.11.

2019 تهران/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه ایران عصر امروز چهارشنبه با انشتار اطلاعیه‌ای اعلام کرد"مارکوس لاینتر، سفیر سوئیس در ایران- به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا- امروز به وزارت امور خارجه ایران احضار و مراتب اعتراض تهران نسبت به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران به وی ابلاغ شد".

گفته می شود این احضار به دلیل اظهارات و حمایت مایک پمپئو و مورگان اورتگاس، وزیر خارجه و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در باره اعتراضات مردمی در برخی شهرهای ایران صورت گرفته است. گفتنی است شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران 15 نوامبر جاری ( 24 آبان) با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قیمت بنزین افزایش یافته و با سهمیه‌بندی ارائه خواهد شد. بر اساس تصمیم روسای قوای سه گانه حکومت ایران، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه‌ای هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر هر لیتر 3500 تومان اعلام شده است. هر خودروی شخصی نیز ماهانه 60 لیتر بنزین سهمیه دارد. در پی آن اعتراضات گسترده مردمی در شهرهای مختلف ایران صورت گرفت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سفیر سوئیس در تهران به وزارت خارجه احضار شدسفیر سوئیس در تهران به وزارت خارجه احضار شد در واکنش به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران، سفیر سوئیس در ایران - به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا - امروز به وزارت امور خارجه احضار شد.

انتشار اسناد محرمانه وزارت اطلاعات ایران در رابطه با 'هژمونی سیاسی' تهران درعراق

وزارت خارجه آمریکا: رئیس جمهوری و بانک مرکزی ایران میلیاردها دلار را خرج سپاه قدس و تروریسم کرده‌‌اندوزارت خارجه آمریکا: رئیس جمهوری و بانک مرکزی ایران میلیاردها دلار را خرج سپاه_قدس و تروریسم کرده‌‌اند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس سپاه پاسداران هر دو در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا قرار دارند.

واردات قطعات خودرو در اختیار ‌6نفر است / ‌وزارت دفاع برای کاهش واردات قطعه وارد میدان شد‌- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimحسینی‌کیا عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس: واردات قطعات خودرو در اختیار ‌۶ نفر است وزارت دفاع برای کاهش واردات قطعه وارد میدان شد‌ علاوه بر فعالیت مافیا در صنعت خودروسازی، سوداگرانی نیز در بازار قیمت_خودرو را سلیقه‌ای افزایش می‌دهند

وزارت دفاع ترکیه: نیروهای مسلح کشور در چارچوب قوانین بین‌المللی در ایجاد منطقه امن فعالیت می کند

سفیر سوئیس در تهران به وزارت خارجه احضار شدسفیر سوئیس در تهران به وزارت خارجه احضار شد در واکنش به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران، سفیر سوئیس در ایران - به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا - امروز به وزارت امور خارجه احضار شد.