وزارت راه و شهرسازی ایران هک شد

19/04/1400 04:52 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به گزارش رسانه‌های ایران، آذری جهرمی روز جمعه ۱۸ تیر ماه از تحرکات جدید مهاجمان سایبری سخن گفت که به گفته او شباهت زیادی به حملات باج‌افزاری اردیبهشت ۹۷ دارد.

وزیر ارتباطات ایران همچنین به یک اطلاعیه مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای) در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد که در آن گفته شده بود، «سرویس iLo» که یک درگاه مستقل فیزیکی جهت مدیریت و نظارت سروهای «شرکتHP» است در صورت خاموش بودن هم به مهاجم قابلیت راه‌اندازی مجدد و دسترسی غیر مجاز را می‌دهد.

جهرمی همچنین افزوده است: «تحرکات جدیدی توسط مهاجمان سایبری برای طراحی حملات سایبری با استفاده از این نقص، رصد و گزارش شده است.» رسانه‌های ایران، روز جمعه ۱۸ تیر ماه از حملات سایبری به سیستم کامپیوتری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.

خبرهای ضدونقیض از اخلال در سیستم راه‌آهن ایران؛ حمله سایبری یا هک صفحات نمایش؟ رسانه‌های ایران امروز، جمعه ۱۸ تیر از حمله سایبری احتمالی به سیستم کامپیوتری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر دادند که بر اثر آن فعالیت سفرهای متعدد قطار در صدا خط راه‌آهن ایران لغو شد یا به تعویق افتاد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختلال سایبری وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی استاختلال سایبری وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی است بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی پیش از ظهر امروز اختلال سایبری در سیستم‌های کامپیوتری کارکنان ستاد این وزارتخانه ظاهر شد که در پی آن پورتال وزارتخانه و سایت‌های زیر پرتال آن از دسترس خارج شد. خبری از سربازان_گمنام_موسی ندارید؟

خبر تسنیم تایید شد؛ اختلال سایبری وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی است- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimپس از اختلال دیروز در سامانه شرکت راه‌آهن، از صبح امروز سایت وزارت راه و شهرسازی نیز از دسترس خارج شده است وزارت راه: اختلال سایبری در حال بررسی است پیش از ظهر امروز اختلال سایبری در سیستم‌های کامپیوتری کارکنان ستاد وزارت راه ظاهر شد

'واکسن' همچنان راه حل نهایی کروناست / اکنون وقت خاموش کردن 'آتش' استیک اپیدمیولوژیست، کماکان موثرترین راه برای کنترل کووید ۱۹ را 'واکسن' دانست و در عین حال گفت: البته متاسفانه به تعداد کافی واکسن موثر در دسترس نداریم. اگر هم داشته باشیم موج پنجم و بحران اخیر را نمی‌توانیم با واکسن کنترل کنیم؛ زیرا حداقل سه هفته بعد از تزریق دوم واکسن انتظار ایمنی‌زایی خوب داریم و تا آن زمان این موج دیگر مستقر شده است. یا حسین مظلوم اون نمکی نفهم که میگه سیاه نمایی هست و ۵۰۰ تخت خالی تو استان هست.

مشکلات کشور راه حل های عملی دارد/ با جلب مشارکت مردم می‌توان موانع را برطرف کردرئیسی در دیدار با‌ آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه با جلب مشارکت مردم می‌توان موانع را برطرف کرد، تصریح کرد که مشکلات کشور راه حل های عملی دارد.

ابراز خوشبینی محتاطانه وزارت خارجه آمریکا از میزبانی تهران برای اجلاس افغانستانابراز خوشبینی محتاطانه وزارت خارجه آمریکا از میزبانی تهران برای اجلاس افغانستان روز چهارشنبه، شانزدهم تیر، لوید آستن وزیر دفاع آمریکا با همتای ترکیه‌ای خود در زمینه حفظ امنیت فرودگاه بین‌المللی کابل به عنوان اصلی‌ترین مسیر تردد بین‌المللی گفت‌وگو کرد. 🥵🥵🥵🥵🥵 ایران بعنوان یک میانجی نقش خود را ایفا می‌کند.

آماده باش وزارت نیرو برای هفته آیندهاردکانیان: وزارت نیرو برای گذر از شرایط سخت هفته‌ی آینده در حال آماده باش قرار دارد ما بدون برق و آب و نان با شكم گرسنه اسراييل رو نابود ميكنيم ، كاخ سفيد رو حسينيه ، فعلا فقط تونستيم سكس اسلامى رو در مشهد از پاتايا تايلند ارزون تر كنيم . اگر اين پيشرفت نيست پس چى هست ؟ مسئولین به داد جوانای مملکت برسید . لطفا مطالبه ما تعویق ارشد هست برای سلامتی جامعه را جدی بگیرید. تعویق_کنکور_ارشد سلامتی_داوطلبان_کنکور_ارشد

پس از انتشار اخبار مربوط به حمله سایبری به سیستم‌های کامپیوتری شرکت راه آهن، محمدجواد آذری جهرمی،‌ وزیر ارتباطات ایران با اشاره به حملات سایبری مشابه در سال ۹۷ مدعی شد که حملات سایبری با استفاده از «درگاه مدیریتی iLo سرورهای HP» در حال تکرار است.

به گزارش رسانه‌های ایران، آذری جهرمی روز جمعه ۱۸ تیر ماه از تحرکات جدید مهاجمان سایبری سخن گفت که به گفته او شباهت زیادی به حملات باج‌افزاری اردیبهشت ۹۷ دارد.

وزیر ارتباطات ایران همچنین به یک اطلاعیه مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای) در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد که در آن گفته شده بود، «سرویس iLo» که یک درگاه مستقل فیزیکی جهت مدیریت و نظارت سروهای «شرکتHP» است در صورت خاموش بودن هم به مهاجم قابلیت راه‌اندازی مجدد و دسترسی غیر مجاز را می‌دهد.

جهرمی همچنین افزوده است: «تحرکات جدیدی توسط مهاجمان سایبری برای طراحی حملات سایبری با استفاده از این نقص، رصد و گزارش شده است.»

رسانه‌های ایران، روز جمعه ۱۸ تیر ماه از حملات سایبری به سیستم کامپیوتری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.

خبرهای ضدونقیض از اخلال در سیستم راه‌آهن ایران؛ حمله سایبری یا هک صفحات نمایش؟

رسانه‌های ایران امروز، جمعه ۱۸ تیر از حمله سایبری احتمالی به سیستم کامپیوتری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر دادند که بر اثر آن فعالیت سفرهای متعدد قطار در صدا خط راه‌آهن ایران لغو شد یا به تعویق افتاد.

سه سال پیش هم گروه هکرهایی که خود را «تپندگان» می‌نامد سامانه کامپیوتری فرودگاه‌های مشهد و تبریز مدنی را هک کرده و پیام‌هایی در حمایت از اعتصاب‌ها در ایران بر روی نمایشگرهای این فرودگاه‌ها منتشر کردند.

خبر هک سایت‌های مختلف دولتی و وقوع انفجارها و آتش‌سوزی‌های مشکوک در مناطق مختلف ایران، گمانه‌زنی‌هایی را درباره توانایی مقامات امنیتی ایران مطرح کرده است.