وزارت خارجه آمریکا: در صورت مانع‌تراشی روسیه در توافق با ایران، راه‌حل دیپلماتیک جایگزین را دنبال می‌کنیم

27/12/1400 05:15:00 ق.ظ

🔺وزارت خارجه آمریکا: در صورت مانع‌تراشی روسیه در توافق با ایران، راه‌حل دیپلماتیک جایگزین را دنبال می‌کنیم ▪️ند پرایس می‌گوید :‌«ما گفته‌ایم تحریم‌های جدید علیه روسیه، ارتباطی به اجرای توافق هسته‌ای ایران ندارد.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید که اگر مانع‌تراشی روسیه ادامه یابد، گزینه‌های دیپلماتیک جایگزین بررسی خواهند شد. او تصریح کرد که «ما هیچ نیتی برای ارائه چیز جدیدی به روسیه در حوزه تحریم‌ها نداریم ضمن این که چیز جدیدی برای رسیدن به اجرای موفقیت آمیز بازگشت دو طرفه به توافق وجود ندارد.

» آقای پرایس بار دیگر با اشاره به گفته رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر این که به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای نخواهد داد، گفت: «ما متعهد به یافتن راهی دیپلماتیک برای حل این قضیه هستیم. ولی اگر عوامل خارجی بازگشت دوباره به توافق هسته‌ای ایران را مختل کنند، ما نیز آماده‌ایم تا راه‌های دیپلماتیک جایگزین را بررسی کنیم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با نفی گمانه‌زنی در خصوص نتیجه مذاکرات گفت که »به زودی درک بهتری از این خواهیم داشت که آیا هنوز امکان بازگشت به توافق هسته‌ای برجام گزینه معتبری خواهد بود یا نه.» ند پرایس همچنین با اشاره به همسویی واشنگتن با مفاد مورد طرح در بیانیه اخیر تروئیکا گفت که « شاید بیانیه سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و بریتانیا را دیده باشید که هفته پیش صادر شده و گفته شد هیچ‌کس نباید از توافق هسته‌ای ایران برای گرفتن ضمانت‌هایی در خارج از حوزه برجام سوءاستفاده کند. ما قطعا این بیانیه را تایید می‌کنیم.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آمریکا غیر قابل اعتماد است آمریکا بدعهد و پیمان شکن است. ماجرای امروز اوکراین ب خوبی نشان می‌دهد که آمریکا خیرخواه کسی نیست ب هر حال حرف همان است که امام خامنه ای عزیز فرمودند ابتدا باید تمام تحریم های آمریکا لغو شده و سپس ایران راستی آزمایی کند تمام روسیه تا چند صباح دیگه بخاطر افکار بجا مانده از شوروی سابق در وجود سرانش ؛؛ از درون متلاشی شده و مانند شوروی تجزیه خواهد شد !!

مدفون شدن دست‌کم ۱۵ خانه در خاک در پی ریزش دامنه کوه در پروپس از این حادثه ساکنان تلاش کردند تا با تخریب دیوارهای چندین خانه، افراد گرفتار شده را نجات دهند.

وزیر خارجه انگلیس: پرداخت بدهی ایران و آزادی زندانیان دو تابعیتی را در اولویت قرار داده‌ایموزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگویی بیان کرد، دولت این کشور پرداخت بدهی چندین ساله انگلیس به ایران بابت یک قرارداد خرید تانک‌های چیفتن، همچنین آزادسازی زندانیان دوتابعیتی در ایران را در اولویت قرار داده است.

رسانه‌های اسرائیلی: در حمله پهپادی به مقری در کرمانشاه «صدها پهپاد» ایران نابود شدرسانه‌های اسرائیلی می‌گویند در حمله پهپادی دی‌ماه گذشته که به یکی از تأسیسات نظامی حساس ایران در استان کرمانشاه انجام شده، «صدها پهپاد ایران نابود شده است.» پدر سگا کل زیرزمین کرمانشاه رو کردن موشک و پهپاد ولی حاضر نیستن یه لوله آب برای مردم تعمیر کنن. دروغ_را_آنقدر_بزرگ_بنویس_تا_موجب_خنده_شود👺👺👺🤣 این از اقتدار سپاه است! فقط به هواپیمای مسافری موشک میزنید؟ از پهباد هاتون حفاظت کنید یا از کشور های دیگر نگهبان استخدام کنید.

تداوم بارش باران در برخی استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در شرق، مرکز و جنوب کشورتداوم بارش باران در برخی استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط کشور و وزش باد شدید در جنوب، مرکز و شرق کشور و خیزش گرد و غبار و کاهش هفت درجه‌ای دما خبر داد.

بازار خودرو ایران در انتظار واردات و در آستانه مالیات بر خودروهای لوکسقرار است واردات خودرو به ایران در سال آینده، بعد از چند سال محدودیت، از سر گرفته شود و هم‌زمان دولت به‌دنبال اِعمال مالیات سنگین روی خودروهای لوکس است. به به بالاخره قراره واردات آزاد شه. خدا کنه از شر این خودروهای داخلی راحت شیم. بالاخره واردات آزاد میشود یا نه؟شورای نگهبان که مخالفت کرده بود! Heavy taxes, more corruption?

اردوغان در 24 مارس در اجلاس سران ناتو شرکت می کندرئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که در تاریخ 24 مارس در اجلاس سران ناتو در بروکسل شرکت و در این نشست بحران روسیه و اوکراین را مورد ارزیابی قرار خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی