وزارت خارجه آمریکا درباره حمله سپاه به اربیل: ایالات متحده در کنار شرکای خود ایستاده است

23/12/1400 12:25:00 ق.ظ

🔺وزارت خارجه آمریکا درباره حمله سپاه به اربیل: ایالات متحده در کنار شرکای خود ایستاده است ▪️یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که واشنگتن قبول مسئولیت علنی حملات از سوی سپاه را مشاهده کرده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به حملات موشکی سپاه پاسداران به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که حمله سپاه پاسداران، صرف‌نظر از بهانه آن، حمله‌ای به «حاکمیت ملی عراق» و به «یک هدف غیرنظامی بود.» چاپ یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به حملات موشکی سپاه پاسداران به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که واشنگتن قبول مسئولیت علنی حملات از سوی سپاه را مشاهده کرده است.

این سخنگوی وزارت خارجه روز یکشنبه با اشاره به «واقعیت» حمله ایران به همسایه‌اش عراق گفت: «بیشتر موشک‌ها به سوی مجتمع مسکونی یک شهروند کرد عراقی» شلیک شده بود. به گفته وی، «حمله سپاه پاسداران، صرف‌نظر از بهانه آن، حمله‌ای به «حاکمیت ملی عراق» و به «یک هدف غیرنظامی بود» و ایالات متحده در کنار شرکای عراقی و کُرد خود در برابر این حمله وحشتناک می‌ایستد.

به گفته وی «ایالات متحده هدف این حملات نبود» و گمانه‌زنی‌های مطبوعاتی که غیر این را بگویند اشتباه هستند. او در پایان افزود واشنگتن آماده همکاری با شرکای عراقی و کُرد خود و همچنین دیگران در منطقه با هدف مسئول دانستن ایران است.

پیشتر نیز وزارت خارجه ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای حملات موشکی به اربیل، پایتخت کردستان عراق، را به شدت محکوم کرد. این بیانیه ضمن اشاره به این حملات با عنوان «نقض فاحش حاکمیت عراق»، اعلام کرده است که دراین رخداد، به تاسیسات آمریکایی خسارتی وارد نشده و هیچ شهروند آمریکایی زخمی نشده است. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

خودت با شرکات برن جهنم

واکنش‌ها به حمله موشکی سپاه پاسداران به مناطق مسکونی اربیل

واکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بودواکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بود مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در حساب توئیتر خود نوشت: حمله موشکی شب گذشته به اربیل مرکز اداره اقلیم کرد شمال کشور، ساکنان آن را به وحشت انداخته و حمله به امنیت مردم ماست.

نشست دو جانبه وزیر امور خارجه ونزئولا و ‌‌معاون وزیر امور خارجه ایران در آنتالیاوزیر امور خارجه ونزئولا و معاون وزیر امور خارجه ایران در حاشیه نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار معاون وزیر امور خارجه ایران با وزیران امور خارجه عراق و اکوادورمحمد حسن شیخ‌الاسلامی معاون وزیر امور خارجه ایران در حاشیه مجمع دیپلماسی آنتالیا به صورت جداگانه با وزیران امور خارجه عراق و اکوادور دیدار و رایزنی کرد.

واکنش ایران به مرگ دو مامور سپاه: حق پاسخ را برای خود محفوظ می‌دانیمنماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل در واکنش به مرگ دو مامور سپاه در حمله هوایی منتسب به اسرائیل در سوریه گفت تهران حق پاسخ به «اقدامات شرورانه» را برای خود محفوظ می‌داند.

سپاه پاسداران مسئولیت حملات موشکی به اربیل را پذیرفتسپاه_پاسداران گه خورد