وزارت بازرگانی آمریکا ۳۷ شرکت را به اتهام ارتباط با برنامه نظامی چین و ایران تحریم کرد

25/09/1400 11:30 ب.ظ

وزارت بازرگانی آمریکا در بیانیه‌ای که به این منظور منتشر شده می‌گوید واشنگتن به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد تا مانع از این شود که تهران و پکن ابزارهایی را که می‌تواند به بشریت کمک کنند به اقلامی برای تهدید ثبات و امنیت جهانی تبدیل نمایند.

وزارت بازرگانی آمریکا ۳۷ شرکت را به دلیل نقش قوانین و محدودیت‌های ایالات متحده و همکاری و فروش محصولات به کشورهایی که در فهرست تحریم‌های واشنگتن قرار دارند، تحریم کرد.

در این فهرست نام سه شرکت دیده می‌شود که تحریم‌های ایران را نقض کرده‌اند و تلاش کرده‌اند اقلام مورد استفاده در برنامه موشکی و نظامی ایران را به تهران بفروشند. در این فهرست جدید که روز پنجشنبه ۱۶ دسامبر منتشر شده نام سه شرکت چینی ویلت الکترونیک، اچ اس جی الکترونیک و همچنین شرکت فناوری کامتل دیده می‌شود که متهم هستند با ایران همکاری داشته‌اند.

این تحریم‌های جدید در حالی اعلام شده که مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه کشورهای ۴+۱ در پایتخت اتریش در جریان است. مقام‌های ایرانی تاکید کرده‌اند تنها در صورت لغو تمام تحریم‌های هسته‌ای و غیر هسته‌ای حاضر به بازگشت به تعهدات هسته‌ای خود خواهند بود.

در این سیاهه همچنین ۹ شرکت دیگر هم به بهانه‌های مرتبط با ایران مورد تحریم قرار گرفته‌اند. بر اساس اعلام وزارت بازرگانی ایالات متحده، این شرکت‌ها بخشی از مجموعه‌ای بوده‌اند که با نادیده گرفتن محدودیت‌های وضع شده از سوی واشنگتن در قبال تهران، برخی از اقلام تولید آمریکا را به ایران صادر کرده‌اند و یا تلاش کرده‌اند اقلامی را در اختیار تهران قرار دهند که در برنامه موشکی و نظامی ایران کاربرد دارد. headtopics.com

در میان این شرکت‌ها نام ۱۱ موسسه تحقیقاتی و همچنین آکادمی علوم پزشکی و نظامی چین نیز دیده می‌شوند. آمریکا می‌گوید چین دست به سرکوب و نسل‌کشی اقلیت‌های قومی و به ویژه مسلمانان اویغور می‌زند.

در ادامه این بیانیه وزارت بازرگانی آمریکا تاکید کرده که در مقابل این تلاش‌های پکن و همچنین تهران خواهد ایستاد: «واشنگتن به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد تا مانع از این شود که تهران و پکن ابزارهایی را که می‌تواند به بشریت کمک کنند، به اقلامی برای تهدید ثبات و امنیت جهانی تبدیل نمایند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

هشدار مقامات وزارت بهداشت ایران نسبت به ورود پشه آئدس به این کشورمقامات وزارت بهداشت ایران نسبت به ورود پشه آئدس و شیوع بیماری‌های مرتبط با این پشه هشدار می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

تصاویری از ویرانی به جای مانده از گردباد در ایالت کنتاکی آمریکاگردباد مهیب که روز جمعه و شنبه ایالت کنتاکی در آمریکا را در نوردید، حداقل ۷۴ کشته بر جای گذاشت که ۱۲ تَن از آنها کودک بودند.

آزمایش «توپ لیزری» آمریکا در واکنش به حملات پهپادی ایراندر واکنش به حملات پهپادی مکرر ایران و نیروهای نیابتی آن در خاورمیانه، نیروی دریایی ایالات متحده یک «توپ لیزری» را در آب‌های خلیج عدن، که معمولا مورد درود بر آمریکا و متحدانش یهود و شیعه دو دوست واقعی هستند اخ اخ چرا یهود و شیعه جففف دروغ میکنند ،، در حالیکه دو دوست هستند

آمریکا: همچنان آماده فروش جنگنده‌های اف۳۵ به امارات هستیمواشنگتن به رغم تهدید‌های اخیر مقام‌های اماراتی مبنی بر احتمال لغو قرار خرید جنگنده‌های اف۳۵ از آمریکا تاکید دارد که مصمم به فروش این هواپیماهای نظامی به ابوظبی است جزئیات بیشتر🔽

بالا رفتن سن بازنشستگی؛ به سود صندوق‌ها و به ضرر کارگران | DW | 15.12.2021در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ سن بازنشستگی و نیز حداقل سال‌های خدمت برای بازنشستگی دو سال افزایش یافته است. این ماده با اعتراضات و انتقاداتی روبرو شده اما دولتی‌ها می‌گویند به نفع صندوق‌های بازنشستگی است.

واکنش آمریکا به تفاهم جدید ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimواکنش مقام آمریکایی به تفاهم ایران و آژانس انرژى_اتمی با اجرای این تفاهم برگزاری هرگونه نشستی در شورای حکام درباره موضوعات مرتبط با ایران دست‌کم تا پایان سال جاری میلادی منتفی خواهد بود به همين راحتى با يه تهديد تسليم شديد و دوربينهاى سايت كرج رو نصب كرديد. خاك تو سر شما اصولكراها و اون دولتتون.