سونوگرافی, ايران, سرخط خبرها, جمهوری اسلامی, تفکیک جنسیتی, سونوگرافی, قوانین شرع, انطباق جنسیتی, بیمارستان ایران

سونوگرافی, ايران

وزارت بهداشت ایران: حضور محرم و کادر پزشکی هم‌جنس در سونوگرافی زنان الزامی است

معاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید لازم است معاینه‌های زنان و زایمان توسط فرد هم‌جنس انجام شود و در صورت ضرورت، حضور یکی از محارم بیمار و یک نفر از کارکنان فنی زن در اتاق معاینه الزامی است.

22/10/2021 03:28:00 ب.ظ

🔺وزارت بهداشت ایران: حضور محرم و کادر پزشکی هم‌جنس در سونوگرافی زنان الزامی است ▪️قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس حضور الزامی این افراد در حین معاینه را «حق اختیار بیمار بر اساس موازین شرعی» توصیف کرد.

معاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید لازم است معاینه‌های زنان و زایمان توسط فرد هم‌جنس انجام شود و در صورت ضرورت، حضور یکی از محارم بیمار و یک نفر از کارکنان فنی زن در اتاق معاینه الزامی است.

در روزهای گذشته این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تلاش کرد کمپینی برای جلوگیری از سونوگرافی زنان توسط رادیولوژیست‌های مرد سازمان‌دهی کند.پیش از آن ویدئویی کوتاه در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته بود که نشان می‌داد در یک بیمارستان دولتی در کرج، پزشک مرد در حال سونوگرافی بیمار است و یک دستیار زن نیز در آن جا حضور دارد.

حسین رزاق، فعال رسانه‌ای بازداشت شد امارات با تعطیلی شنبه و یکشنبه با جهان هماهنگ شد | DW | 07.12.2021 فرانسه: پیشنهادات تیم جدید ایرانی پایه حصول به هیچ توافق معقولی نیست

تحصیل مردان در رشته تخصصی پزشکی زنان و زایمان در ایران پس از روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی ممنوع شد، اما به دلیل نبود امکانات کافی برای تفکیک جنسیتی کامل، معاینه توسط کادر پزشکی مرد همچنان ادامه یافته است.طرح تفکیک جنسیتی در بیمارستان‌های ایران با عنوان «انطباق جنسیتی»، فراتر از حوزه زنان و زایمان، در اواخر دهه هشتاد در مجلس مطرح شد تا در محیط‌های درمانی تفکیک جنسیتی رعایت شود، اما در عمل کمبود نیرو مانع از اجرای آن شد.

مراجع شیعه، اولویت را در درمان بیمار توسط هم‌جنس عنوان کرده‌اند، اما گفته‌اند در صورت ضرورت، بیمار درمان توسط فرد «نامحرم» را بپذیرد. ادامه مطلب: VOA Farsi »

محور کرج - چالوس به دلیل بارش برف تا اطلاع ثانوی مسدود شد- اخبار البرز - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

کیر خر هم با خودمون ببریم یا حضورمون کافیست؟ اینکه من بعنوان یک انسان معمولی بعنوان یک ایرانی ، می گویم ریدم_تو_اسلام علتش کینه جویی نیست. ما تحقیر شده ایم با این دین بدوی و غیر انسانی تحقیرمان کرده اند .

سخنگوی کاخ سفید: حضور آمریکا در برجام در جهت منافع ملی کشور است🔺 خانم ساکی با اشاره به توانایی نظارت و رصد برنامه هسته‌ای ایران که تحت برجام به عنوان یک قانون وجود داشت و آمریکا بخشی از آن بود، گفت که فقدان این توانایی «در جهت منافع ملی ما نیست.» ⬇ بیشتر بخوانید: قطعأ ساکی فاقد شعور سیاسیه . دولت بایدن دستور داره که جلو اسراییل بایسته

سازمان جهانی بهداشت: روند شیوع کرونا در اروپا همچنان صعودی استدر ارزیابی هفتگی سازمان جهانی بهداشت از وضعیت شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در سطح جهان آمده است که دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی هفته گذشته شناسایی شد. ویروس چینی کمونیستها ضربه کاری به اروپا و آمریکا زد

سازمان جهانی بهداشت مصرف الکل را از عوامل موثر در بروز سرطان پستان می‌داندمرلیز کوربکس، از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید: «مردم باید بدانند که با کاهش مصرف الکل می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. فرقی هم ندارد که چه نوع الکل، با چه کیفیتی یا به چه قیمتی مصرف می‌کنند.»

حضور چشمگیر ترکیه در آفریقا طی دو دهه اخیرترکیه با افتتاح سفارت‌خانه‌ها، دفاتر هماهنگی و موسسات آموزشی طی دو دهه اخیر در آفریقا حضور خود در این قاره را گسترش داده است. - خبرگزاری آناتولی

ویدئویی از ویرانی خانه‌ها در هند و نپال در پی وقوع سیل شدید و رانش زمیندر پی بارش‌های شدید باران و همچنین رانش زمین، تعداد جان باختگان این حواث در دو کشور هند و نپال به بیش از ۱۰۰ نفر رسید.

مرگ دست‌کم سه شهروند در اثر بارش شدید باران در گیلان