ورود دادگستری به پرونده خودکشی دانش‌آموز بوشهری

22/07/1399 05:26 ب.ظ

رییس دادگستری شهرستان دیر خودکشی دانش‌اموز ۱۱ ساله بوشهری به علت نداشتن گوشی هوشمند را رد کرد و آن «مغرضانه» خواند. وی گفت: «این موضوع در دست‌نوشته‌ای، خبری، اعتراضی یا جایی که مرحوم بیان کرده باشد، وجود ندارد و ثابت نشده است.» اخبار_ایران هرمزگان

»، رییس دادگستری دیر‌ روز سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ درباره خودکشی «محمد موسوی‌زاده» گفت: «این موضوع در دست‌نوشته‌ای، خبری، اعتراضی یا جایی که مرحوم بیان کرده باشد و بگوید انگیزه و علت و هدف از خودکشی من نداشتن گوشی است، وجود ندارد و...

»، رییس دادگستری دیر‌ روز سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ درباره خودکشی «محمد موسوی‌زاده» گفت: «این موضوع در دست‌نوشته‌ای، خبری، اعتراضی یا جایی که مرحوم بیان کرده باشد و بگوید انگیزه و علت و هدف از خودکشی من نداشتن گوشی است، وجود ندارد و ثابت نشده است.»

اظهارات رییس دادگستری شهرستان دیر با وجود تاکید خانواده دانش‌آموز ۱۱ ساله بوشهری بر خودکشی او به دلیل نداشتن تلفن همراه هوشمند برای شرکت در کلاس مجازی بیان شده است. این مقام قضایی اشاره نکرد انگیزه اصلی خودکشی این دانش‌آموز چه بوده اما تاکید کرد نداشتن تلفن همراه موضوعی ثابت نشده است.نوشاد افزود: «نداشتن تبلت و گوشی تلفن همراه انگیزه اصلی خودکشی دانش‌آموز دیری نبوده و متاسفانه جوسازی در این‌باره کاملا بی‌اساس و با انگیزه‌‌های مغرضانه است.»

رییس دادگستری شهرستان دیر هم‌چنین گفت: «به‌شدت با کسانی‌که دنبال تضعیف نظام اسلامی ایران و آموزش و پرورش هستند و با هدف تشویش اذهان عمومی اقدام می‌کنند، برخورد قاطع قانونی و قضایی می‌شود.

ادامه مطلب:
iranwire »

جزئیاتی از خودکشی دانش‌آموز ۱۱ ساله بوشهریپدر و مادر به سوگ نشسته‌اند؛ به سوگ پسری که نخواست زنده بماند. تنها یک جان داشت که آن را هم داد. گوشی هوشمند می‌خواست اما نداشت. یک گوشی که بتواند با آن برای خانم رضایی معلم کلاس پنجم مدرسه باهنر دیر استان بوشهر فیلم و عکس ارسال کند. پاسخ سوالات درسی را بدهد. خود را کشت و حالا همه او را در گوشی‌های هوشمند می‌بینند. این خبر دردناک را می‌خوانند و افسوس می‌خورند. اما این درد برای پدر و مادر سید محمد دردناک‌تر است برای پدر و مادر بی‌بضاعتی که ٣ پسر داشتند؛ یکی ناتوان و پسر دیگر خردسال است و محمدی که دیگر نیست. وای بر روحانی وای بر دولت تدبیر و امید 41 سال بعد از انقلاب ... خوش به حال مسئولین و مرفهین بی درد که دغدغه هیچی رو ندارند.

حداقل هزینه لوازم تحصیل از راه دور برای یک دانش‌آموز ایرانی چقدر است؟خودکشی دانش‌آموز بوشهری و روایت‌های مطرح شده در مورد دلایل این اقدام او، احساسات گروهی از ایرانیان را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته؛ به ویژه آن دسته‌ای را که معتقد به روایت تاثیرگذاری کمبود امکانات آموزش از راه دور در ایجاد انگیزه خودکشی این دانش‌آموز هستند اما این امکانات چقدر گران است؟ جان تسليت عرض میکنم دراینجور حادثه ناگواری همیشه باید خلل در تربیت خانوادگی بچه جستجو کرد؟! مثلاً مادرى به بچش میگه: 'إلهى من قربون چشمای بادومیت برم' بچه هم بهانه میگیره ومیگه: مامان من بادوم میخوام مامان: بادوم نداریم فدات بشم بچه لوس هم لج کنه و بره خودش از بالا پرت کنه پایین

خودکشی یک دانش‌آموز ۱۱ ساله به علت نداشتن گوشی هوشمندبمیرم برا این بچه ها. اینها اصلا نباید بدونن مرگ چیه. اینا اصلا خودکشی اصلا حلق آویز از کجا یاد گرفتن چیه. این خبر فوق العاده بدی است که هرروز بشکلی میشنویم!بیایید دست دردست یکدیگر حلقه ای دراز شعله آتش بسازیم واین جانوران ضحاک صفت را دوره کرده وبسوزانیم! من تعجب کردم که ملت چرانتوانستند بسادگی حرکت عزاداری رابعدازبه خاک سپردن آقای شجریان این حرکت را بزرگتروطولانی ترنکردید؟چراخوابید؟!

مادر محمد موسوی‌زاده: فرزندم به خاطر نداشتن گوشی خودکشی کردپس از آنکه آموزش و پرورش شهرستان دیر، در استان بوشهر، اعلام کرد دلیل خودکشی یک دانش‌آموز ۱۱ ساله در این شهر نداشتن گوشی تلفن هوشمند نبوده است، خبرگزاری رکنا مصاحبه ای با مادر این کودک را منتشر کرد که تاکید می‌کند دلیل خودکشی فرزندش نداشتن گوشی بود. تا عصر پس از توجیه برادران گمنام نظر مادر ایشان تعویض خواهد گشت وقتی حکومتی ؟ از اساس جنایتکار و دروغگو خصلت ذاتی خودش که همانا در کنار جنایت دروغگویی هم هست را تا بدینجا میکشاند که به جای تأسف در قبال خودکشی!؟ نونهالی یازده ساله و احترام به روح پاکش باز با دروغ برایش داستانی خودخواسته و خودساخته می سازد ، آن حکومت به درد لای جرز هم نمیخوره ! عزیزم ، پسر ناز و معصومم ❤️روحت شاد ، هرچند که در این دنیا شاد نبودی ❤️❤️❤️

ضارب پلیس زاگرب خودکشی کردیک فرد مسلح روز دوشنبه پس از شلیک به یک مامور پلیس کرواسی در نزدیکی اماکن دولتیِ شهر زاگرب اقدام به خودکشی کرد.

متهم: نمی‌دانم چه دفاعی کنم/ کارنامه‌ام مستندترین متن دفاعیه من استدر چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی مطرح شد؛ متهم: نمی‌دانم چه دفاعی کنم/ کارنامه‌ام مستندترین متن دفاعیه من است از پدری کشاورز-لوله کشی بی سواد تا مجتمع تجاری اوپال تنها با تفکر و فرشتگان مجتبی مقیم امانی و پسر تازه به دوران رسیده اش علیرضا مقیم امانی رو سرچ کنید. فقط بالای ۳۰ فقره سند بنام خودش در سعادت آباد تهران دارد بغیر از اسنادی که بنام پسر و همسرش و وابستگان افراد ذی نفوذ در دستگاههای مختلف بعنوان رشوه انتقال داده ، حسابهای بانکی خود را در داخل کشور خالی و به ارز و سکه تبدیل کرده و در خارج از کشور و در کانادا با پول مردم سرمایه گذاری کرده است.

استان‌وایر- رییس دادگستری شهرستان دیر خودکشی دانش‌آموز ۱۱ ساله بوشهری به علت نداشتن گوشی هوشمند را رد کرد و آن را «مغرضانه» خواند.عیسی نوشاد

»، رییس دادگستری دیر‌ روز سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ درباره خودکشی «محمد موسوی‌زاده» گفت: «این موضوع در دست‌نوشته‌ای، خبری، اعتراضی یا جایی که مرحوم بیان کرده باشد و بگوید انگیزه و علت و هدف از خودکشی من نداشتن گوشی است، وجود ندارد و ثابت نشده است.»

اظهارات رییس دادگستری شهرستان دیر با وجود تاکید خانواده دانش‌آموز ۱۱ ساله بوشهری بر خودکشی او به دلیل نداشتن تلفن همراه هوشمند برای شرکت در کلاس مجازی بیان شده است.

این مقام قضایی اشاره نکرد انگیزه اصلی خودکشی این دانش‌آموز چه بوده اما تاکید کرد نداشتن تلفن همراه موضوعی ثابت نشده است.نوشاد افزود: «نداشتن تبلت و گوشی تلفن همراه انگیزه اصلی خودکشی دانش‌آموز دیری نبوده و متاسفانه جوسازی در این‌باره کاملا بی‌اساس و با انگیزه‌‌های مغرضانه است.»

رییس دادگستری شهرستان دیر هم‌چنین گفت: «به‌شدت با کسانی‌که دنبال تضعیف نظام اسلامی ایران و آموزش و پرورش هستند و با هدف تشویش اذهان عمومی اقدام می‌کنند، برخورد قاطع قانونی و قضایی می‌شود.»

محمد موسوی‌زاده روز یک‌شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹، از طریق حلق‌آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

مادر این دانش‌آموز ۱۱ ساله‌ در گفت‌وگو با رسانه‌ها تایید کرد بود که خودکشی فرزند او به علت نداشتن گوشی هوشمند بوده است.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: