کرونا, کرونا

کرونا, کرونا

ورود کیت‌های ۳۰ هزار تومانی «الایزا» تا دو هفته دیگر/ فوتی بر اثر کرونا در پادگان‌ها نداشته‌ایم/ شیب بیماری در اسلامشهر متغیر است/ روند صعودی بیماری در اردبیل متوقف شده/ احتمال ممنوعیت تردد در مناطق سفید

در پنجاه و پنجمین روز از شیوع کرونا در کشور، براساس اعلام وزارت بهداشت ۷۳۳۰۳ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۴۵۸۵ نفر فوت شده و ۴۵۹۸۳ نفر بهبود یافته‌اند.

14/04/2020 10:56:00 ق.ظ

آخرین خبرها از شیوع کرونا در ایران؛ ورود کیت‌های ۳۰ هزار تومانی «الایزا» تا دو هفته دیگر/ فوتی بر اثر کرونا در پادگان‌ها نداشته‌ایم/ شیب بیماری در اسلامشهر متغیر است/ روند صعودی بیماری در اردبیل متوقف شده/ احتمال ممنوعیت تردد در مناطق سفید

در پنجاه و پنجمین روز از شیوع کرونا در کشور، براساس اعلام وزارت بهداشت ۷۳۳۰۳ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۴۵۸۵ نفر فوت شده و ۴۵۹۸۳ نفر بهبود یافته‌اند.

اعزام مشمولان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش مدت آموزش و دوره‌های تئوریکپادگا‌ن‌ها امن‌تر از شهرها هستند/تاکنون مورد فوتی بر اثر کرونا نداشتیمسردار «تقی مهری» رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: اعزام مشمولان در تاریخ‌های یکم و سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ به مراکز آموزش نیروهای مسلح با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود. 

واکنش آمریکا به اعتراضات ایران: خشونت علیه معترضان را محکوم می‌کنیم و کندی اینترنت را زیرنظر داریم کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021

وی ادامه داد: اعزام مشمولان در تاریخ‌های ذکر شده با رعایت کامل طرح فاصله‌گذاری و انجام غربالگری انجام می‌شود. ممکن است، برخی از مشمولان با توجه به شرایط به صورت انفرادی اعزام شوند و برخی دیگر به صورت جمعی با رعایت کامل فاصله‌گذاری اعزام شوند. 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: مشمولان در ابتدای ورود تب‌سنجی و معاینه شده و پس از غربالگری مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در اختیارشان قرار داده می شود و سپس اعزام می‌شوند. چنانچه مشمولی از نظر پزشکی دچار مشکل بود از اعزام او خودداری می‌شود. headtopics.com

سردار مهری با تاکید بر اینکه تمام تمهیدات لازم برای اعزام مشمولان به خدمت سربازی اندیشیده شده است، خاطرنشان کرد: ستاد کل نیروهای مسلح نیز تدابیری را برای اعزام این مشمولان ابلاغ کرده‌اند. همچنین در دوره آموزش نیز تدابیری از سوی ستاد کل ابلاغ شده است.وی ادامه داد: مدت آموزش نیز کوتاه‌تر شده است و دوره‌های تئوری کاهش یافته است و برگزاری کلاس‌ها و حضور در خوابگاه‌ها برای مشمولان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله مناسب انجام می‌شود. 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به سوالی درباره وضعیت خوابگاه‌ها و پادگان‌ها در پی شیوع کرونا، تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون حتی یک مورد از فوت سربازان در پادگان‌ها و مقرهای نظامی گزارش نشده است و این نشان می‌دهد که پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های بهداشتی در مقرهای نظامی و انتظامی به خوبی رعایت می‌شود.

سردار مهری خاطرنشان کرد: به نظر ما مکان‌های نظامی و انتظامی شاید از شهرها امن‌تر باشند، چراکه پروتکل‌ها به شدت رعایت می‌شود و امکانات بهداشتی در اختیار سربازان قرار می‌گیرد و به طور مستمر این مکان‌ها ضدعفونی می‌شود و تمام دستورالعمل‌های معاونت بهداشت ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده است به خوبی موارد رعایت می‌شود و این امر باعث شده است که مقر نظامی و انتظامی بهداشتی‌تر و امن‌تر از سایر اماکن در سطح جامعه به ویژه شهرها باشد.

شیب بیماری کرونا در اسلامشهر متغیر استکمک حمایتی به خانواده‌های دارای بیمار کرونایی«مسعود مرسلپور» فرماندار شهرستان اسلامشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آمادگی این شهرستان برای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند گفت: جلسه هماهنگی اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند برگزار شده و در این جلسه نقاط قوت و ضعف مرحله اول را بررسی کردیم. همچنین تصمیماتی برای اجرای مرحله دوم این طرح گرفته شده است.  headtopics.com

دادستانی آلمان پزشک سوری را به جنایت علیه بشریت متهم کرد؛ تلاش برای عقیم کردن زندانیان یکی از اتهامات او پلیس اصفهان می‌گوید به زنان گواهینامه موتورسیکلت نمی‌دهد؛ کانون مدافعان حقوق بشر واکنش نشان داد شماتت دولت روحانی در آخرین دیدار رسمی از سوی خامنه‌ای؛ تکرار بی‌اعتمادی به غرب

وی با بیان اینکه نقاط قوت مرحله اول بیش از نقاط ضعف آن بود، تصریح کرد: در مرحله دوم نیز براساس مصوبات ستاد کرونا، شهرستان و دستور استاندار و همچنین وزارت بهداشت تصمیماتی در حوزه حمل و نقل عمومی و اصناف گرفته شد. فرماندار اسلامشهر خاطرنشان کرد: تمام اصنافی که از نظر مقررات ستاد ملی کرونا می‌توانند از سی ام فروردین ماه دوباره فعالیت خود را از سر بگیرند، باید حتما ظرف این هفته وارد سامانه SALAMAT.GOV.IR شده و مشخصات خود را ثبت کنند و همچنین اداره کل صنعت و معدن شهرستان موظف است، کد این اصناف را گرفته و به صورت هفتگی به ما اعلام کند، هر صنفی که مشخصات خود را ثبت نکرده و کد دریافت نکرده باشد، ما حتما از ادامه فعالیت او جلوگیری و محل کسب او را تعطیل می‌کنیم. 

مرسلپور بیان کرد: همچنین از رانندگان اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و اپراتورهای جایگاه‌های پمپ بنزین به صورت رندمی تست گرفته می‌شود تا اگر مشکوک یا مبتلا به کرونا باشند به سرعت تحت درمان قرار گیرند. همچنین گروه‌های داوطلب نیز تشکیل شده و به خانواده‌هایی که بیمار مبتلا به کرونا دارند، کمک می‌کنند. 

وی درباره وضعیت بیمارستان‌های این شهرستان گفت: بیمارستان خصوصی شهرستان نظارتی از سوی ما نمی‌شود، البته این بیمارستان با ما همکاری نکرده و از این وضعیت ناراضی هستیم، اما بیمارستان امام رضا(ع) که زیر مجموعه تامین اجتماعی است به خوبی فعالیت می‌کند و در حد عالی به مردم خدمات ارائه می‌دهد. 

فرماندار شمیرانات درباره راه‌اندازی بیمارستان صحرایی تصریح کرد: یک بیمارستان صحرایی 50 تخته راه‌اندازی شد که در حال حاضر به عنوان نقاهتگاه از آن استفاده می‌شود و اگر بیمارستان امام رضا(ع) اعلام کند می‌توانیم در این مکان نیز بیماران را بستری کنیم. این بیمارستان تا افزایش 100 تخت نیز گنجایش دارد. خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شد، نیازی به اعزام بیماران به تهران نبود.  headtopics.com

مرسلپور همچنین درباره وضعیت بیماری در شهرستان اسلامشهر خاطرنشان کرد:  شیب بیماری در این شهرستان متغیر است، اما سیر صعودی به معنی عام کلمه نداشته‌ایم. اگر ما به عنوان مجموعه فرمانداری سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا را به خوبی پیگیری می‌کنیم و فکر نمی‌کنم با مشکل مواجه شویم.

روند صعودی بیماری کرونا متوقف شده است احتمال ممنوعیت تردد در مناطق سفید«بهروز ندایی» معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در این استان گفت: براساس همین طرح در استان پیش می‌رویم و اصنافی که قرار است فعالیت دوباره‌شان آغاز شود، باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند. 

وزارت خارجه آمریکا خشونت نیروهای امنیتی ایران علیه معترضان در خوزستان را محکوم کرد علت سردرد صبحگاهی چیست؟ | DW | 28.07.2021 بنیاد برومند: ۵۴۰ ایرانی تبعیدی در چهار دهه گذشته ربوده یا کشته شده‌اند | DW | 28.07.2021

وی ادامه داد: البته با توجه به اینکه این طرح از شنبه ۲۳ فروردین ماه شروع شده است، هنوز اکثر اصناف نتوانسته‌اند در این سامانه ثبت‌نام کنند، البته تا پایان این هفته برای ثبت‌نام فرصت دارند و اصنافی که می‌توانستند از ۲۳ فروردین ماه دوباره فعالیت کنند و شامل مشاغلی چون فرش فروشی، موکت و کف پوش، لباس فروشی، کیف و کفش و ... می توانند تا پایان هفته برای ثبت نام اقدام کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اینکه با اصناف متخلف برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: فرمانداری‌ها، شبکه بهداشت و استانداری از طریق این سامانه می‌توانند بر اصناف نظارت کنند از همین رو به همه اصناف اعلام شده است تا برای ثبت‌نام سریعتر اقدام کنند، البته عده‌ای نیز مطلع نبودند که به آنها تذکر داده شد و قرار شد در سامانه ثبت‌نام کنند.

ندایی با بیان اینکه طبق مصوبات قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا با اصناف متخلف برخورد و پلمپ می‌شود، ادامه داد: کارمندان ادارات دولتی نیز به صورت دو سوم در ادارات حاضر می‌شوند و یک سوم از کارمندان هم از مرخصی و دورکاری استفاده می‌کنند. وی درباره وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل تصریح کرد: آمار مبتلایان به بیماری کرونا باید از طریق وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اعلام شود، اما آنچه که از سوی دانشگاه علوم پزشکی به ما اعلام شده است، شیب صعودی بیماری در استان کنترل شده است. خوشخبتانه در استان از نظر تهیه مواد ضدعفونی کننده و وسایل حفاظتی کادر درمانی مشکلی نداشتیم. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اینکه ترددهای بین استان مانند روال قبلی همچنان ممنوع است، تصریح کرد: ترددهای بین شهری نیز براساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا امکان‌پذیر است، اما احتمال دارد با توافق استانداری و نیروی انتظامی ممنوعیت تردد در مناطقی که بیماری شیوع نداشته و سفید است، اعمال شود. 

ندایی درباره همکاری مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: مردم همکاری خوبی در این زمینه دارند و در مواقع ضروری در خیابان‌ها حضور داشته و از ترددهای غیرضرور پرهیز می‌کنند. «کیت الایزا» با قیمت ۳۰ هزار تومان تا دو هفته دیگر وارد بازار می‌شود

سنجش آنتی بادی در ۷۵ دقیقه«مصطفی قانعی» دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره ویژگی‌های «کیت الایزا» که به زودی قرار است، در آزمایشگاه‌ها توزیع شود، بیان کرد: کیت الایزا می‌تواند به روش کمی پادتن‌هایی که علیه بیماری کووید ۱۹ ایجاد شده را اندازه‌گیری کند. بنابراین اگر پادتن فردی مثبت باشد و از لحاظ کمی دارای پادتن بالاتری باشد به آن معنی است که بیماری را گرفته و بدن او نیز علیه این بیماری پادتن را ساخته است.

وی افزود: به هیچ وجه این کیت برای تشخیص نیست و اصلا برای تشخیص کاربردی ندارد و تنها نشان می‌دهد که شخص مبتلا به کووید ۱۹ شده است یا خیر، به عبارتی با این کیت نمی‌توان گفت که در همین لحظه آیا شخصی کرونا دارد یا ندارد. کیفیت کیت مورد بررسی قرار گرفته، ولی باید تاییدیه آن را مراجع رسمی بدهند تا پس از آن وارد بازار شود و به تولید انبوه برسد.

قانعی در پاسخ به این سوال که این کیت‌ها چه زمانی وارد بازار خواهد شد و قیمت آن چقدر است؟ گفت: طی دو هفته آینده وارد بازار خواهد شد و نکته دیگر این است که به هر حال کیت‌ها قیمت‌هایی دارند به عنوان مثال تعرفه این نوع کیت در بیمه مبلغ ۳۰ هزار تومان قید شده است.

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان اینکه کیت‌های تشخیصی تولید شده بود، اما کیت الایزا برای پیگیری در زمینه ابتلا است، اظهار داشت: این نوع بررسی‌ها برای تشخیص پادتن بیماری‌ها یا ویروس‌ها از قبل‌ در دنیا سابقه دارد و مربوط به این دهه اخیر نیست.

«وحید یونستی» مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان  پیشتاز طب که تولید کیت الایزا را آغاز کرده‌اند، درباره تولید کیت‌های الایزا به خبرنگار ایلنا گفت: این کیت بر پایه تست سرولوژی است که به بررسی و سنجش آنتی بادی می‌پردازد، یعنی به نوعی مشخص می‌کند افراد فارغ از این که علامت داشتند یا نداشته‌اند، سابقه مبارزه با این ویروس را دارد یا خیر. 

وی درباره کاربرد این کیت توضیح داد: کاربرد این کیت بازتابی از سابقه برخورد و پاسخ سیستم ایمنی است؛ در واقع بازتابی از این که آیا فرد در مقابل کرونا ایمن شده یا نشده را نشان می‌دهد، ولی نمی‌توانیم بگوییم ایمن هست یا نه؛ چون این ویروس تازه آمده و باید مدت‌ها بگذرد تا بفهمیم افراد در مقابل آن واقعا ایمن می‌شوند. در هر صورت این کیت سابقه برخورد افراد را تشخیص می‌دهد که آیا برخورد داشتند یا نداشتند. 

یونسی توضیح داد: تست‌های سرولوژیک که در دنیا وجود دارد دارای دو تکنولوژی هستند؛ یکی رپید تست بوده که مانند تست‌های بارداری یک تست خیلی ساده است و دیگری تست‌های الایزا است که در آزمایشگاه‌های تشخیصی استفاده می‌شود. این تست در آزمایشگاه‌های دولتی قابلیت استفاده در چهار هزار آزمایشگاه خصوصی در کشور را دارد؛ یعنی هر بار که یک آزمایشگاه یک تست را اجرا می‌کنند، در عرض ۷۵ دقیقه می‌تواند جواب ۹۴ بیمار را بدهد. 

مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان  پیشتاز طب در پاسخ به این سوال که زمان تشخیص این کیت چقدر است؟ گفت: زمان تشخیص ۷۵ دقیقه است.یونسی درباره اینکه این کیت از چه زمانی در آزمایشگاه‌ها توزیع خواهد شد؟ گفت: برای نحوه توزیع آن وزارت بهداشت متولی است و ما آمادگی آن را داریم که از شنبه توزیع کنیم، ولی گوش به فرمان وزارت بهداشت هستیم. 

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

کرونا در جهان؛ شمار قربانیان در ایتالیا از ۲۰ هزار نفر گذشت\u062f\u0631 \u0634\u0628\u0627\u0646\u0647 \u0631\u0648\u0632 \u06af\u0630\u0634\u062a\u0647 \u06f4\u06f3\u06f4\u06f2 \u0645\u0648\u0631\u062f \u062c\u062f\u06cc\u062f \u0627\u0628\u062a\u0644\u0627 \u0628\u0647 \u0648\u06cc\u0631\u0648\u0633 \u06a9\u0631\u0648\u0646\u0627 \u062f\u0631 \u0645\u0631\u0627\u06a9\u0632 \u062f\u0631\u0645\u0627\u0646\u06cc \u0628\u0631\u06cc\u062a\u0627\u0646\u06cc\u0627 \u062b\u0628\u062a \u0634\u062f\u0647 \u0627\u0633\u062a.\n ماکرون: مرزهای فرانسه با کشورهای غیر اروپایی تا اطلاع ثانوی بسته می‌ماند داره میگه ۸۵ درصد مواردو میگیرم تو دستمون!

کرونا در جهان: ترخیص بوریس جانسون و اینترنتی شدن ازدواج در اماراتتعداد قربانیان ویروس کرونا در جهان از مرز ۱۱۰ هزار نفر گذشت و در این میان، بیش از ۷۵ هزار نفر در اروپا جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند

مراسم عید پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس کرونا برگزار شد🔺مراسم عید_پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس_ کرونا برگزار شد ⚡️در حالی که اورشلیم به تعطیلی کشیده شده است، یکشنبه عید پاک در مکان سنتی مرگ و رستاخیز عیسی مسیح تنها توسط عده انگشت‌شماری از روحانیون مسیحی برگزار شد. اگه الان توی ایران عید شعبان برگزار میشد حتما می نوشتید: بدون توجه به نکات بهداشتی این عید بین این همه آدم برگزار شد. امسال عید پاک مسیحیان و دهه ی تولد حضرت صاحب الزمان و عید فطیر یهود همزمان شده است. صدای امریکا,شماهم رسانه ی همه ملت ایران شوید همه احزاب از خارج کشور و داخل کشور

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان در روز یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ایتالیا کمترین شمار مرگ و میر روزانه را در سه هفته اخیر ثبت کرد آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را در روز یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹(۱۲ آوریل ۲۰۲۰) در این خبر دنبال کنید چرا کسشر میگی حاجی!آمارش رو برو ری استارت رو دنبال کن خبرهای راست ووحقیقت رو ببین و بشنو! بعد بیادکپی کن اینجا! بسه دیگه باید نه بگیم به خبرهای دروغ!خبر دروغ مثل طلسم و جادو میمونن!آدمارو گول میزنه چیز خور میشن گمراه میشن! خبرگزاری دروغ به پایان سلام کن👋

جهانگیری: نمایش انسان دوستی جامعه پزشکی در بحران کرونا در تاریخ ثبت خواهد شدمعاون اول رییس جمهور با اشاره به عظمت ملت ایران در مواجهه با حوادث غیرمترقبه طبیعی و اجتماعی گفت: احساس همبستگی اجتماعی و مسئولیت مدنی و نوع دوستی مردم ایران مزیت بزرگی است که باید قدر این فرصت و عزمت را بیش از پیش بدانیم. آخر حرومزاده ای کیر سگ های بچه های توییتر توی دماغت موافقم ، مثل استان قدس رضوى ، بنياد مستضعفان ، صدا و سيما و سپاه پاسداران و خود رهبر

تحلیل وضعیت کرونا در کشور/ موج جدید اپیدمی در ۳ استانبر اساس آخرین بررسیهای صورت گرفته درباره بیماری کووید ۱۹ در کشور تا روز ۲۳ فروردین ماه، روند تغییرات مرگ و ابتلا به این بیماری در روزهای اخیر در کل کشور روندی نزولی داشته؛ اگرچه در مورد سه استان به نظر می رسد موج جدید اپیدمی شروع شده است. سه استان روند صعودی در مرگ و ابتلا داشتند و چهار استان هم اخیراً پیک اپیدمی را تجربه کرده‌اند.