ورود کشتی‌های مین‌روب آمریکایی به دریای سرخ برای مقابله با تهدید حوثی‌ها

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ورود کشتی‌های مین‌روب آمریکایی به دریای سرخ برای مقابله با تهدید حوثی‌ها العربيه_فارسى

شبه‌نظامیان حوثی مدت‌ها است با استفاده از مین‌های دریایی امنیت کشتیرانی بین‌المللی را در تنگه باب‌ المندب به‌عنوان یکی از مهمترین گذرگاه‌های دریایی دنیا تهدید می‌کنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه از افزایش تهدید علیه کشتی‌های تجاری و کشتیرانی بین‌المللی در نزدیکی سواحل یمن ابراز نگرانی کرد و تاکید داشت که اقدامات کودتاگران حوثی امنیت کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ را با خطر مواجه می‌کند. بنا به گزارش‌ها، ایران هزاران مین دریایی، موشک‌های هدایت‌شونده ضد کشتی و قایق‌های انفجاری کنترل از راه دور به حوثی‌ها تحویل داده است.

مین‌های دریایی کار گذاشته‌ شده توسط حوثی‌ها تاکنون به کشته‌شدن ده‌ها صیاد در سواحل غربی یمن انجامیده است.پیش از این ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن نیز از افزایش اقدامات تروریستی حوثی‌ها از طریق مین‌گذاری در جنوب دریای سرخ و تنگه باب المندب خبر داده بود.بررسی مین‌های خنثی‌شده نشان داد که آنها از نوع «صدف» و ساخت ایران هستند.

پیشتر کارشناسان کمیته اعمال تحریم علیه حوثی‌ها در گزارش سالیانه خود اشاره کردند که از سال 2018 با افزایش حمله شبه‌نظامیان حوثی به نفتکش‌ها و کشتی‌های حامل کمک‌های بین‌المللی برای مردم یمن، امنیت دریانوردی در دریای سرخ به‌شدت مورد تهدید قرار گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یمن ورود کشتی‌های مین‌روب آمریکایی به دریای_سرخ برای مقابله با تهدید حوثی‌ها

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مذاکره آمریکا و عربستان برای مقابله با موارد نقض ایرانمقامات آمریکایی و عربستانی درباره «تلاش‌های مشترک برای مقابله با موارد نقض ایران» گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

الک بالدوین، ستاره هالیوود با شلیک اشتباهی فیلمبردار را کشت | DW | 22.10.2021الک بالدوین، بازیگر سرشناس آمریکایی، با شلیک از تفنگی که برای نقش‌آفرینی در صحنه فیلمبرداری در دست داشت، به اشتباه فیلمبردار فیلمی وسترن را کشت و کارگردان را نیز زخمی کرد. چه ترجمه بدی:/ خیلی مسخره ست مثل اینه یکی تو بیمارستان بیماری رو با آمپول هوا بکشه بعد بگه عهه ببخشید هواگیری یادم رفت بکنم! 🤦‍♂️ چرا برای فیلمبردار لفظ خانم رو بکار بردید برای اقا نگفتین اقای جویل. اقا سگه نکنه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گروسی: هفته‌های آتی در احیای توافق هسته‌ای سرنوشت‌ساز خواهد بودگروسی: هفته‌های آتی در احیای توافق هسته‌ای سرنوشت‌ساز خواهد بود مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: هفته‌های آتی در تعیین این که آیا آمریکا و ایران می‌توانند به مذاکرات غیرمستقیم بازگردند و تلاش‌ها برای احیای توافق را از سر بگیرند، «سرنوشت ساز» خواهد بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طرح جدید و جامع ناتو برای مقابله با تهدیدهای روسیهوزرای دفاع کشورهای عضو ناتو طرحی را تصویب می‌کنند که بر لزوم مقابله و آمادگی بیشتر در مقابل تهدیدهای بالقوه روسیه در دریای سیاه و بالتیک تاکید ویژه‌ای دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخستین حمله پهپادی به پایگاه استقرار نیروهای آمریکا در سوریهپایگاه «التنف»، محل استقرار نظامیان آمریکایی و نیروهای ائتلاف ضد «داعش» در سوریه شامگاه چهارشنبه برای نخستین بار مورد حمله پهپادهای انفجاری قرار گرفت.به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایران مجددا اروپا و آمریکا را به خلف وعده در توافق هسته‌ای متهم کردمحمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بار دیگر با متهم کردن طرف‌های اروپایی و آمریکا به خلف وعده در مذاکرات هسته‌ای مدعی شد که تنها ایران برای مدت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »