ورود 600 پناهجوی غیرقانونی به یونان در یک روز؛ یونان پناهجویان را اخراج می‌کند

11/06/1398 01:43:00 ب.ظ

ورود 600 پناهجوی غیرقانونی به یونان در یک روز؛ یونان پناهجویان را اخراج می‌کند بسته شدن مرزهای یونان پس از ورود موجی از پناهجویان افغان

دولت یونان 2 سپتامبر 2019 اعلام کرد که هیاتی از وزارت خارجه و دفاع این کشور پس از ورود 600 پناهجو به یونان اعالم کرد که از این پس، گشت‌های مرزی برای منع ورود مهاجران غیرقانونی که از ترکیه راهی این کشور می‌شوند و بازگرداندن پناهجویان به ترکیه یا سرزمین مادری‌شان را تشدید و تقویت می‌کند.

ورود 600 پناهجو تنها در یک روز به جزیره لسبوس یونان از سال 2016 به این طرف، بی‌سابقه است.

بر اساس گزارش یورو نیوز، اغلب این پناهجویان را شهروندان افغانستان تشکیل می‌دهد. یونان همچنان تدابیر ویژه برای مبارزه با مهاجرت‌های غیرقانونی گرفته تا بیش از گذشته مهاجران به سرزمین‌های مادری خود بازگردانده شوند.

در همین حال، جورجوس کوموتساکوس مسئول تبیین سیاست‌های مهاجرتی یونان در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی این کشور گفته است: «روند پناهندگی باید به سرعت پیش برود تا کسانی که حق حمایت بین‌المللی دارند، مورد تأیید واقع شوند تا ما بدانیم چه کسانی نباید در یونان بمانند.» headtopics.com

بین سال‌های 2015 تا 2017، موجی بزرگی از مهاجران سوری و افغان از ترکیه وارد یونان شدند، تعدادی از این پناهجویان به کشورهای دیگر اروپایی رفتند و تعدادی هم در یونان تقاضای پناهندگی کردند. پس از مسدود شدن مسیر موسوم به بالقان به روی مهاجران در پی بحران مهاجرت به اروپا، عبور مهاجران از ترکیه به یونان از طریق دریای اژه در سطح چشمگیری کاهش یافته، اما به جای آن عبور از مرز اوروس اخیرا افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

برقع؛ میراثی کهن از هویت زنان هرمزگان/ پوششی 400 ساله از یونان تا بندرعباسبرقع، میراث قدیمی و یکی از نمادهای هویت زنان هرمزگان است که بخشی از تاریخ فرهنگی- اجتماعی زنان جنوب و هرمزگان بشمار می رود که با قدمتی 400 ساله ریشه‌ در تاریخ و سنن مردمان خلیج فارس دارد.

تدابیر ویژه یونان برای مقابله با مهاجران غیرقانونی و اخراج پناهجویاندولت یونان پس از ورود صدها پناهجو در تنها یک روز به جزیره لسبوس، تصمیم گرفت تدابیر ویژه ای برای مقابله با مهاجرت های غیرقانونی و اخراج پناهجویان اتخاذ کند.

تدابیر ویژه یونان برای مقابله با مهاجران غیرقانونی و اخراج پناهجویاندولت یونان پس از ورود صدها پناهجو در تنها یک روز به جزیره لسبوس، تصمیم گرفت تدابیر ویژه ای برای مقابله با مهاجرت های غیرقانونی و اخراج پناهجویان اتخاذ کند.

مربی خلبانی از هوش رفت؛ کارآموز هواپیما را فرود آوردیک کارآموز خلبانی در استرالیا موفق شد که هواپیمای ملخی سبک را پس از آنکه مربی‌اش در آسمان از هوش رفت، به سلامت در زمین فرود بیاورد.

بریتانیا در حال بررسی اعزام پهپاد به تنگه هرمز استبنا به اعلام رسانه‌های بریتانیا، لندن اعزام پهپاد به منطقه خلیح برای حفظ امنیت کشتی‌های خود در تنگه هرمز را بررسی می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبهقیمت سکه و طلا در بازار به کاهش تدریجی خود ادامه می‌دهد و همچنان نسبت به روز مشابه هفته گذشته، قیمت‌های پایین‌تری در نخستین روز هفته جاری به ثبت رسید.