ورزشکاران افغانستانی اعدام نوید افکاری را نقض حقوق بشر و جنایت خواندند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«حکومت ایران به هیچ‌کس رحم نمی‌کند؛ حتی ورزشکار و قهرمان مدال‌آور. ما اعدام نوید_افکاری را محکوم می‌کنیم. اقدام ایران اشتباه بود و باید به جای اعدام، از جان این مدال‌آور حمایت می‌کرد.» افغانستان گزارش دانیال دایان👇

اعدام «نوید افکاری»، کشتی‌گیر ایرانی که به دو بار اعدام محکوم شده بود و شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ناگهان و بدون‌خبرکردن خانواده‌اش به دار آویخته شد، در میان ورزشکاران افغانستانی نیز موجی از اعتراض به دنبال داشت.

«فرشته استوار»، والیبالیست افغانستانی هم این واقعه را تاسف‌بار خواند. «فرزاد عطایی» و «ثریا کریمی»، فوتبالیست و هندبالیست افغانستانی، دیگر ورزشکارانی هستند که در گفت‌وگو با «ایران‌وایر»، در قبال اعدام نوید افکاری موضع‌ گرفتند. فرزاد عطایی، عضو تیم ملی فوتبال افغانستان نیز در گفت‌وگو با «ایران‌وایر»، هم‌دردی خود را با خانواده نوید افکاری اعلام کرد: «ایران نباید افتخارات نوید افکاری را در به اهتزاز درآوردن پرچم این کشور نادیده می‌گرفت. او نباید اعدام می‌شد. این واقعه تاسفی برای همه جوامع ورزشی جهان است. صد در صد بایستی از اعدام این کشتی‌گیر جلوگیری می‌شد و تمام جهان باید این اعدام را محکوم کنند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابوالفضل قدیانی می‌گوید رهبر ایران مسئول اعدام نوید افکاری است - BBC News فارسیابوالفضل قدیانی، از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در ایران، اعدام نوید افکاری را 'ورق سیاه' دیگری بر پرونده رهبر جمهوری اسلامی خواند و او را مسئول 'این جنایت' معرفی کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد: اعدام نوید افکاری فراقضایی و خودسرانه بودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شاهزاده رضا پهلوی: هدف از اعدام نوید افکاری، سرکوب اعتراضات از طریق ایجاد وحشت بودشاهزاده رضا پهلوی، هدف از اعدام نوید افکاری را ساکت کردن اعتراضات عمومی از طریق ایجاد وحشت خواند و از جامعه جهانی خواست به جای تعامل با جمهوری اسلامی در اعتراضات آینده مردم ایران در کنار آنها بایستند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اتحاد علیه ایران هسته‌ای: اعدام وحشیانه نوید افکاری نمونه نقض سیستماتیک حقوق بشر توسط رژیم ایران استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تاجزاده: افکار عمومی را درباره اعدام نوید افکاری اقناع کنیدمعاون وزیر کشور در دولت سیدمحمد خاتمی و از چهره‌های مطرح جناح اصلاح‌طلب در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران نوشت که افکار عمومی منتظر توضیحات درباره شبهات حقوقی اعدام نوید افکاری است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یادداشت مایکل روبین: خامنه‌ای با کشتن نوید افکاری «حکم اعدام جمهوری اسلامی» را امضا کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »