ورزش پس از تزریق واکسن موجب افزایش پادتن می‌شود

27/11/1400 06:31 ب.ظ

ورزش پس از تزریق واکسن موجب افزایش پادتن می‌شود بیشتر بخوانید🔽

طبق نتایج این تحقیق افرادی که بلافاصله بعد از تزریق واکسن ۹۰ دقیقه ورزش کردند بیشتر از سایرین در بدنشان پادتن تولید شده و تزریق دُز تقویتی هم موجب افزایش بروز تبعات ثانویه در آنها نشده است. نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ورزش کردن بلافاصله پس از تزریق واکسن کرونا موجب افزایش پادتن در بدن فرد می‌شود. دویدن، دوچرخه سواری و یا حتی پیاده روی از جمله فعالیت‌های فیزیکی هستند که مزایای تزریق واکسن را تقویت می‌کنند.

خواه این واکسن، واکسن کووید ۱۹ باشد، خواه واکسن آنفلوانزا.

در این آزمایش ۷۰ انسان و حدود ۸۰ موش آزمایشگاهی مشارکت داشتند و در آن از واکسن فایزر استفاده شد. طبق نتایج این تحقیق افرادی که بلافاصله بعد از تزریق واکسن، ۹۰ دقیقه ورزش کردند بیشتر از سایرین در بدنشان پادتن تولید شده و تزریق دُز تقویتی موجب افزایش بروز تبعات ثانویه در آنها نشده است.

نتایج این آزمایش قبل از آنکه جنبه عمومی پیدا کند باید در مقیاسی بزرگتر امتحان شود. با این‌حال شواهد فعلی نشا‌ن‌ از ارتباط مستقیم بین فعالیت فیزیکی و میزان سطح آنتی‌بادی تولید‌ شده دارد. از آمادگی جسمانی همواره بعنوان یکی از فاکتورهای موثر در کاستن از شدت بیماری و طول مدت مریضی یاد می‌شود. در مطالعه‌ای که سال گذشته روی حدود ۵۰ هزار نفر از ساکنان مبتلا به کووید کالیفرنیا انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که شانس افرادی که پیش از ابتلای به کووید ۱۹ به‌طور منظم ورزش می‌کردند، به ابتلا به‌نوع حاد کووید یا نیاز به بستری شدن در بیمارستان، نسبت به سایرین کمتر بوده‌ است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.

عربستان: از تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی حمایت می‌کنیمکابینه عربستان سعودی می‌گوید از تلاش‌های ایالات متحده در راستای جلوگیری از دستیابی ایران به جنگ‌افزار اتمی حمایت می‌کند. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی این موضع در جلسه... 🍆

ایلان ماسک بیش از ۵.۷ میلیارد دلار از سهامش در تسلا را به خیریه بخشیدآمارهای مراکز امور خیریه نشان می‌دهد که آقای ماسک با ۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ پس از بیل گیتس و همسر سابقش، ملیندا فرنچ گیتس، بالاترین رقم را به امور خیریه اختصاص داده است. اینم نمونه یک ادم حسابی

سعودی از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای حمایت می‌کندشورای وزیران سعودی ضمن ابراز «حمایت از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای»، بر اصرار این پادشاهی برای «از میان برداشتن علل تنش سعودی خر کی باشه

قیمت برنج ۶۰ درصد گران‌تر از نرخ خرید از کشاورز استنماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در بهترین وضعیت، برنجی که بالاترین کیفیت را دارد در استان مازندران کیلویی ۳۵ هزار تومان از کشاورز خریداری شده و با قیمتی که این روزها در بازار عرضه می شود اختلاف چشمگیری دارد.

برلیناله ۲۰۲۲؛ از فیلم‌های انتقادی از ایران تا اقتدار زنان در جشنوارههر دو فیلم بلند به نمایش درآمده از ایران در برلیناله ۲۰۲۲، «روز سیب» و «تا فردا»، آثار انتقادی به‌نسبت صریحی بودند که آن‌ها را متفاوت از آثار جریان مرسوم سینمای رسمی ایران می‌کرد.