وداع با آنگلا مرکل؛ اتحادیه اروپا بدون مرکل مانند 'پاریس بدون برج ایفل' | DW | 22.10.2021

30/07/1400 11:02:00 ب.ظ

آنگلا مرکل از تأثیرگذارترین شخصیت‌های اتحادیه اروپا بود. سران اروپا در اجلاس خود به احترام مرکل به پا خاستند و با کف‌زدن‌های ممتد شخصیت و خدمات او را پاس داشتند.باراک اوباما در پیامی ویدئویی او را 'قطب‌نمای اخلاق' خواند.

وداع با مرکل, خداحافظی با آنگلا مرکل

آنگلا مرکل از تأثیرگذارترین شخصیت‌های اتحادیه اروپا بود. سران اروپا در اجلاس خود به احترام مرکل به پا خاستند و با کف‌زدن‌های ممتد شخصیت و خدمات او را پاس داشتند. باراک اوباما در پیامی ویدئویی او را 'قطب‌نمای اخلاق' خواند.

آنگلا مرکل از تأثیرگذارترین شخصیت‌های اتحادیه اروپا بود. سران اروپا در اجلاس خود به احترام مرکل به پا خاستند و با کف‌زدن‌های ممتد شخصیت و خدمات او را پاس داشتند.باراک اوباما در پیامی ویدئویی او را 'قطب‌نمای اخلاق' خواند.

در پی سخنرانی شارل میشل، رئیس شورای اروپا در تقدیر از آنگلا مرکل، سران کشورهای عضو اتحادیه به پاس خدمات این پرسابقه‌‌ترین رئیس دولت به پا خاستند.رئیس شورای اروپا گفت: «روح تو و تجربه تو همواره نزد ما خواهد ماند.»اوباما گفت که شخصیت آنگلا مرکل نشان می‌دهد که او به احتمال ترجیح می‌دهد نزد سران اتحادیه اروپا همچنان به کار ادامه دهد تا به شخصیتی در کانون توجه افکار عمومی بدل شود.

او در پایان افزود که مردم آلمان و سراسر جهان مدیون و سپاسگزار معیارهای عالی اخلاقی آنگلا مرکل خواهند ماند.تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمانباغبانی در منزلصدراعظم آلمان همچنین بارها در روزهای آخر هفته در فروشگاه‌های نزدیک به منزل خود در شهر برلین هنگام خرید مواد غذایی دیده شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های ایران؛ کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل خواستار «آزادی فوری» آرش صادقی شدند

در حالی که جریان اعتراضی در ایران همچنان برقرار است مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت اهواز در نماز جمعه امروز این شهر خطاب به مقامات کشور گفت: «معترضان را اعدام نکنید و معترضان را آزاد کنید مگر اینکه آدمی را کشته باشند.» ادامه مطلب >>

کاشکی ایران ما هم یکی مثل مرکل داشت جهادی اوباما، پدر معنوی تروریسم. مادر امت. آلمان. ترامپ چیزی نگفته؟؟ بله در نجاست و آواره کردن مردم خاورمیانه و گلوبالیسم نفر اول بود یه دونه باشه تو سیاست کیری🙏💙

رهبران اتحادیه اروپا همزمان با آخرین حضور مرکل در نشست بروکسل از او قدردانی کردندشارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در سخنانی گفت که نشست‌های ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بدون آنگلا مرکل مانند «رم بدون واتیکان» یا «پاریس بدون برج ایفل» خواهد بود. واقعن که خانم مرکل در اتحادیه اروپا و در بین مردم اروپا زیاد محبوب بود واقعا درست گفته خانم مرکل شخصیت استوار ،مقتدر و قابل احترامی داره

ایران مجددا اروپا و آمریکا را به خلف وعده در توافق هسته‌ای متهم کردمحمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بار دیگر با متهم کردن طرف‌های اروپایی و آمریکا به خلف وعده در مذاکرات هسته‌ای مدعی شد که تنها ایران برای مدت

اتحادیه اروپا برای «سیم خاردار و دیوار» ضد مهاجرتی در مرزها هزینه نمی‌کندرئیس کمیسیون اروپا روز جمعه اعلام کرد که اتحادیه درخواست ۱۰ کشور عضو از جمله لیتوانی و اتریش برای دریافت کمک مالی جهت نصب سیم‌خاردار و دیوارهای ضدمهاجرتی در مرزها را رد کرده است. کار خوبی نمیکند. بخاطر چه دیوار شرم آور است در وقت جنگ جهانی چقدر اروپای ها مهاجر شدن به کشور های مختلف جهان حالا مردم افغانستان و مردم ایران از دست طالبان وحشی و از دست آخوند های کودک کش ایران فرار میکنند

جدول زمانی مذاکرات دولت ائتلافی آلمان؛ شولتس برای جانشینی مرکل آماده می‌شوداحزاب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد امیدوارند تا بتوانند تا پایان ماه نوامبر برای تشکیل اولین دولت ائتلافی سه حزببی در آلمان به توافق دست یابند. قیافه‌‌ش میخوره از اون مادرقبحه‌ها باشه چه گوگولیه

رهبران اتحادیه اروپا همزمان با آخرین حضور مرکل در نشست بروکسل از او قدردانی کردندشارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در سخنانی گفت که نشست‌های ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بدون آنگلا مرکل مانند «رم بدون واتیکان» یا «پاریس بدون برج ایفل» خواهد بود. واقعن که خانم مرکل در اتحادیه اروپا و در بین مردم اروپا زیاد محبوب بود واقعا درست گفته خانم مرکل شخصیت استوار ،مقتدر و قابل احترامی داره

کدام کشورهای اروپایی بالاترین و کم‌ترین قیمت برق و گاز را دارند؟در یکسال منتهی به نیمه نخست سال ۲۰۲۱، قیمت گاز طبیعی در ۲۰ کشور عضو اتحادیه اروپا افزایش یافته ولی قیمت برق خانگی در ۱۶ کشور عضو اتحادیه اروپا بالا رفته است.

آلمان وداع با آنگلا مرکل؛ اتحادیه اروپا بدون مرکل مانند"پاریس بدون برج ایفل" آنگلا مرکل از تأثیرگذارترین شخصیت‌های اتحادیه اروپا بود.Aa رهبران اتحادیه اروپا روز جمعه در بروکسل از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در جریان نشستی که احتمال داده می شود آخرین حضور رسمی او در این جمع پس از ۱۶ سال زمامداری باشد، قدردانی کردند.طولانی و به‌طور یک‌طرفه به تعهدات خود پایبند بوده است.Aa اتحادیه اروپا ضمن مخالفت با اختصاص بودجه‌ای ویژه برای ایجاد موانع مرزی جهت جلوگیری از ورود مهاجران اعلام کرد که کمک مالی به کشورهای عضو برای تامین هزینه چنین موانعی را تقبل نمی‌کند.

سران اروپا در اجلاس خود به احترام مرکل به پا خاستند و با کف‌زدن‌های ممتد شخصیت و خدمات او را پاس داشتند.باراک اوباما در پیامی ویدئویی او را"قطب‌نمای اخلاق" خواند. صدراعظم آلمان در این ویدئو با چهار رئیس‌جمهوری متفاوت فرانسه یعنی ژاک شیراک، نیکولا سارکوزی، فرانسوا اولاند و امانوئل ماکرون دیده می‌شود. سران کشورهای اتحادیه اروپا با کف زدن‌های ممتد عصر جمعه ۲۲ اکتبر در نشست رهبران این اتحادیه در بروکسل، با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان وداع گفتند. وی افزود: «در صورت بازگشت به توافق و اجرای تعهدات همه طرف‌ها، اراده ایران برای مذاکره جدی است. در پی سخنرانی شارل میشل، رئیس شورای اروپا در تقدیر از آنگلا مرکل، سران کشورهای عضو اتحادیه به پاس خدمات این پرسابقه‌‌ترین رئیس دولت به پا خاستند. رئیس‌ شورای اتحادیه اروپا ضمن ستایش از «هوش» صدراعظم آلمان گفت که جای او «به ویژه در این دوران حساس» خالی خواهد بود. شارل میشل در سخنان خود به مناسبت وداع با صدراعظم آلمان گفت، اجلاس سران بدون مرکل مانند"رم بدون واتیکان یا پاریس بدون برج ایفل" خواهد بود. الکساندر شالنبرگ، صدراعظم جدید اتریش نیز که دیدگاهی متفاوت با خانم فن‌ در لاین داشت در این خصوص گفت: «اگر لیتوانی موانعی ایجاد کند باید قاعدتا بتواند روی حمایت و همبستگی ما حساب باز کند.

رئیس شورای اروپا گفت که آنگلا مرکل در طول ۱۶ سال صدارت اعظم آلمان در ۱۰۷ نشست سران شرکت کرده است. آنها همچنین یکی از آثار ماکسیم دوتر، هنرمند جوان فرانسوی-هلندی را به صدراعظم آلمان هدیه دادند. او همچنین در گفت‌وگویی با روزنامه «فایننشیال تایمز» تأکید کرد که به علت عدم دادن مجوز بازرسی از تاسیسات هسته‌ای کرج، روند بازرسی بین‌المللی از تاسیسات هسته‌ای ایران کامل نیست. این سیاستمدار بلژیکی در سخنان تقدیرآمیز و احساسی خود افزود که آنگلا مرکل با"خرد، جدیت و مهارت‌های میانجیگرانه" خود، به ویژه در برهه‌های بسیار دشوار، اتحادیه اروپا را همراهی کرده است و از این پس کمبود آن حس خواهد شد. رئیس شورای اروپا گفت: «روح تو و تجربه تو همواره نزد ما خواهد ماند. عادت دستان مرکل؛ چگونه ژست صدراعظم آلمان با انگشتانش به نمادی سیاسی تبدیل شد؟ آنگلا مرکل در جریان بحران حوزه مالی یورو که به دنبال بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی پدید آمد با انتقادهای زیادی در سطح اروپا روبرو شد.» پیام ویديویی باراک اوباما باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در یک پیام ویدئویی آنگلا مرکل را در جایگاه قطب‌نمای اخلاقی"خستگی‌ناپذیر" و سال‌ها همکاری با ایالات متحده ستود. در همین راستا کمیته پارلمانی بریتانیا با اشاره به این‌که ایران علناً به میزان 60 درصد اورانیوم غنی‌سازی می‌کند، دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای را برای صلح بین‌المللی خطرناک توصیف کرد. اوباما در این پیام ویدئویی که از سوی شارل میشل در کانال توییتری رئیس شورای اروپا به اشتراک گذارده شده بود افزود: «چه بسیار انسان‌ها، دختران، پسران، مردان و زنان، در برهه‌های دشواری که به بالا می‌نگریستند، آنگلا مرکل را سرمشق خود دانستند. احزاب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد در آلمان روز پنج‌شنبه اعلام کردند که تلاش خواهند کرد تا دولت اولاف شولتس، جانشین احتمالی آنگلا مرکل کار خود را از اوایل دسامبر (اواسط آذر) آغاز کند.

» اوباما گفت که شخصیت آنگلا مرکل نشان می‌دهد که او به احتمال ترجیح می‌دهد نزد سران اتحادیه اروپا همچنان به کار ادامه دهد تا به شخصیتی در کانون توجه افکار عمومی بدل شود. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید اوبامای ۶۰ ساله که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا را برعهده داشت، افزود: «من خوشبخت بودم از این‌که دوست تو باشم. هم‌رسانی این مطلب:..» باراک اوباما در ستایش از شخصیت آنگلا مرکل گفت، با گذشت سالیان، کمتر رهبر سیاسی را می‌توان یافت که فرای مرزهای منافع فردی، بر روی پرنسیپ‌های خود استوار بماند. او در پایان افزود که مردم آلمان و سراسر جهان مدیون و سپاسگزار معیارهای عالی اخلاقی آنگلا مرکل خواهند ماند. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تصویر رسمی این تصویر رسمی از زنی است که به مدت شانزده سال مقام صدراعظمی آلمان را برعهده داشته و پس ازانتخابات جدید بازنشسته خواهد شد.

مجله فوربس او را بارها بعنوان قوی‌ترین زن جهان برگزیده است. این حرکت دست مرکل که تقریبا در تمامی تصاویر رسمی از او دیده می‌شود در آلمان حتی با نام"لوزی مرکل" (Merkel – Raute) شهرت یافته است. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خانه مرکل در تعطیلات آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان وقتی در تعطیلات بسر می‌برد، از برلین خارج می‌شود و با همسرش پرفسور یوآخیم زاور به این خانه در روستای"هوهن‌والده" در نزدیکی تمپلین واقع در ایالت براندنبورگ می‌رود. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان باغبانی در منزل آنگلا مرکل بارها در برلین هنگام خرید دیده شده است. عکس مربوط به سال ۲۰۱۴ است و خانم مرکل در این گل فروشی ۵ بوته گوجه‌فرنگی برای کاشت در منزل خود خریداری کرد.

تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خرید آخر هفته صدراعظم آلمان همچنین بارها در روزهای آخر هفته در فروشگاه‌های نزدیک به منزل خود در شهر برلین هنگام خرید مواد غذایی دیده شده است. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیاده‌ روی یکی از علایق صدراعظم آلمان پیاده روی است. او بیشتر با دوستان و همسرش (تصویر) به پیاده روی می‌رود. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تعطیلات در ایتالیا جزیره آتشفشانی ایشیا واقع در خلیج ناپل یکی از مناطق مورد علاقه آنگلا مرکل است. او بارها تعطیلات تابستانی خود را به همراه همسرش در این جزیره گذرانده است.

(عکس مربوط به سال ۲۰۰۷ در بازار روز و هنگام خرید ماهی است) تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان کوهنوردی در آلپ آنگلا مرکل علاقه زیادی به طبیعت ایتالیا دارد و بارها به مناطق مختلف این کشور سفر کرده است. (عکس مربوط به سال ۲۰۱۳ و کوهنوردی آنگلا مرکل و همسرش در ارتفاع ۳ هزار و ۱۲۸ متری کوه‌های آلپ در ایتالیا است.) تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پرسه‌زنی در بازار بازارگردی آنگلا مرکل به همراه یکی از دوستانش در جزیره ایشیا. عکس مربوط به سال ۲۰۱۲ است که مرکل و دوستش به همراه همسران‌شان از یکی از بازارهای‌ محلی دیدن کردند. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان کودکی آنگلا مرکل با نام اصلی آنگلا درورتئا کاسنر از پدری کشیش و مادری معلم در روز ۱۷ ژوئن سال ۱۹۵۴ در هامبورگ متولد شد.

خانواده کاسنر اندکی پس از تولد او به شهر کوچک تمپلین در نزدیکی برلین در جمهوری دمکراتیک آلمان (آلمان شرقی) مهاجرت کردند. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خانه کودکی و نوجوانی خانواده کاسنر پس از مهاجرت به آلمان شرقی در طبقه دوم این خانه در تمپلین سکونت گزیدند. آنگلا مرکل در این خانه بزرگ شده است. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پایان تحصیلات دبیرستانی تصویری از آنگلا مرکل پس از اخذ دیپلم در سال ۱۹۷۳ که در تعطیلات تابستانی در کمپ هیملس‌فورت با دوستان چادر زده است. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دوران دانشجویی آنگلا مرکل در رشته فیزیک تحصیل کرده و دارای مدرک دکتری است.

او در دوران دانشجویی با اولریش مرکل آشنا شد. در سال ۱۹۷۷ با او ازدواج کرد و نام خانوادگی خود را از کاسنر به مرکل تغییر داد. عکس مرکل، نفر سوم از سمت راست. سفر به پراگ به همراه پرفسور کاتسیوکی و پرفسور زارادنیک (نفرات اول و دوم از سمت چپ) تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خودروی شخصی در باره اتومبیل شخصی مرکل در زمانی که شهروند آلمان شرقی بود اطلاعی در دست نیست. ولی طبق اسناد رسمی، این خودرو گلف از پس از سقوط دیوار برلین در سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ متعلق به آنگلا مرکل بوده است.

او در فاصله ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۸ وزیر خانواده و بعداَ محیط زیست در دولت آلمان بود. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ازدواج دوم آنگلا مرکل پس از جدایی از همسر اول خود در سال ۱۹۸۸ با پرفسور یوآخیم زاور آشنا شد که این آشنایی پس از مدتی به ازدواج انجامید. مرکل در سال ۲۰۰۰ رهبری حزب دمکرات مسیحی را برعهده گرفت و چهار دوره بعنوان صدراعظم انتخاب شد. تصاویری از زندگی عادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خداحافظی با سیاست آنگلا مرکل در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که در انتخاب سال ۲۰۲۱ دیگر کاندیدا نخواهد شد. او از رهبری حزب کناره گرفت، اما بعنوان صدراعظم به کارش ادامه داد.

انتخابات سراسری آلمان روز ۲۶ سپتامبر برگزار می‌شود. نویسنده: محمود صالحی .