وداع با مرورگر اکسپلورر | DW | 25.05.2021

05/03/1400 12:34 ق.ظ

مایکروسافت بالاخره دل از مرورگر پر حاشیه خود برداشت و در روز ۱۵ ژوئن با این مرورگر وداع می کند. کامیون هیدروژنی دایملر، وانت برقی فورد و استفاده از هوش مصنوعی در فرایند دوبله از دیگر موضوعات تازه‌های دانش و فناوری هستند.

اینترنت اکسپلورر یکی از اولین مرورگرها و تا سال‌ها پر کاربردترین بود این برنامه در سال ۱۹۹۵ معرفی شد و در سال ۱۹۹۷ بود که حدود بیست سال به عنوان مرورگر اصلی در ویندوز مورد استفاده بود.در حالی که مرورگرها دیگر سریع بروزرسانی می شدند اکسپلورر بسیار کند بروزرسانی می‌شد.

در حالی که مرورگرها دیگر سریع بروزرسانی می شدند اکسپلورر بسیار کند بروزرسانی می‌شد. در کامیون جدید بنز مخزن هیدروژن مایع استفاده شده است مخزن آن، اندازه کوچک‌ و وزن سبکی دارد. دایملر سعی کرده ایمنی بسیار سختگیرانه‌ای در این کامیون اعمال شود تا دوام به اندازه کامیون‌های دیزلی باشد.

در پیل سوختی هیدروژن با اکسيژن ترکیب می‌شود و حاصل آن الکتریسته و آب است.اقیانوس‌هایی که در سیاره‌های یخی نپتون و اورانوس هستند دارای میزان زیادی منیزیم‌اند. این اقیانوس‌های یخی دارای میزان زیادی منیزیم مانند نمک در آب اقیانوس‌های زمین است.تکنولوژی دیپ فیک توانسته است یکی از متن‌های فیلم راننده تاکسی (با بازیگری رابرت دنیرو) را به زبان آلمانی و درست هماهنگ با تصویر اجرا کند.

نرم‌افزاز دیپ فیک با استفاده از هوش مصنوعی صورت فردی را روی ‌صورت دیگری مونتاژ می کند. با این تکنولوژی کارگردان می تواند همزمان فیلم را به چند زبان داشته باشد. شرکت فورد با معرفی مدل الکتریکی وانت اف ۱۵۰ قصد دارد فصل جدیدی را در خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی رقم بزند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اینترنت اکسپلورر یکی از اولین مرورگرها و تا سال‌ها پر کاربردترین بود این برنامه در سال ۱۹۹۵ معرفی شد و در سال ۱۹۹۷ بود که حدود بیست سال به عنوان مرورگر اصلی در ویندوز مورد استفاده بود.

با ورود مرورگرهای بسیار امن‌تر و پرقدرت تر از اکسپلورر، این مرورگر به دلیل سرعت پایین ومشکلات امنیتی زیادی که داشت به حاشیه رفت.

در حالی که مرورگرها دیگر سریع بروزرسانی می شدند اکسپلورر بسیار کند بروزرسانی می‌شد.

اینترنت اکسپلورر البته هنوزچهارمین مرورگر با سهم پنچ درصدی در بازار است و این عامل کمک زیادی به هکرها تا کنون کرده است تا جاهای مختلفی که از آن استفاده می‌کنند را هک کنند.دایملر تراک در مرسدس بنز اکتروس در حال انجام تست‌های نهایی برای استفاده از قوای محرکه هیدروژنی است.

در کامیون جدید بنز مخزن هیدروژن مایع استفاده شده است مخزن آن، اندازه کوچک‌ و وزن سبکی دارد. دایملر سعی کرده ایمنی بسیار سختگیرانه‌ای در این کامیون اعمال شود تا دوام به اندازه کامیون‌های دیزلی باشد.

هیدروژن هم اکنون به عنوان یکی از سوخت‌های آینده مطرح است این سوخت یا به‌صورت مستقیم در محفظه احتراق موتور تزریق می‌شود یا به صورت پیل سوختی، برق لازم برای موتورهای الکتریکی را فراهم می‌کند.

در پیل سوختی هیدروژن با اکسيژن ترکیب می‌شود و حاصل آن الکتریسته و آب است.اقیانوس‌هایی که در سیاره‌های یخی نپتون و اورانوس هستند دارای میزان زیادی منیزیم‌اند.

در این سیارات لایه‌های آب بسیار عمیقی وجود دارد و دراین لایه‌های میزان زیادی منیزیم وجود دارد.

این اقیانوس‌های یخی دارای میزان زیادی منیزیم مانند نمک در آب اقیانوس‌های زمین است.تکنولوژی دیپ فیک توانسته است یکی از متن‌های فیلم راننده تاکسی (با بازیگری رابرت دنیرو) را به زبان آلمانی و درست هماهنگ با تصویر اجرا کند.

نرم‌افزار که برای این کار استفاده شده است از هوش مصنوعی استفاده کرده تا به این توانایی برسد. این تکنولوژی البته می‌تواند هزینه را کاهش و سرعت دوبله را افزایش دهد اما برخی نگران هستند هنرمندان زیادی بیکار شوند و کارها از حالت انسانی به سمت ماشینی شدن پیش رود.

نرم‌افزاز دیپ فیک با استفاده از هوش مصنوعی صورت فردی را روی ‌صورت دیگری مونتاژ می کند. با این تکنولوژی کارگردان می تواند همزمان فیلم را به چند زبان داشته باشد. شرکت فورد با معرفی مدل الکتریکی وانت اف ۱۵۰ قصد دارد فصل جدیدی را در خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی رقم بزند. وانت اف ۱۵۰ مهمترین محصول فورد و پر فروش‌ترین خودرو در آمریکا محسوب می شود. این خودرو را فورد"رعد" نام گذاری کرده است .

مدل پایه وانت ۱۵۰برقی می تواند ۳۷۰ کیلومتر پیمایش داشته باشد که البته عدد پایینی محسوب می‌شود و شاید یکی از نقاط ضعف خودور باشد. در نسخه فول این عدد به ۴۸۳ کیلومتر پیمایش می‌رسد که باز هم در برابر نسخه بنزینی پایین محسوب می‌شود

میزان شارژ ۸۰ درصدی باتری با سیستم شارژ سریع حدود ۴۴ دقیقه است که باز این عدد در برابر خودروهای برقی دیگر پایین محسوب می‌شود اگر کاربر بخواهد این خودرو را با برق شهری شارژ کند این خودرو باید ۱۴ ساعت در برق بماند.

شکل و شمایل وانت اف ۱۵۰ برقی چندان تفاواتی به نسخه های غیر برقی آن ندارد البته در تزئينات داخلی برخی تغییرات داده شده و بخش عقب هم تبدیل به میز کار می‌شود.فورد ۱۵۰ برقی دارای دو پیشرانه الکتریکی است. مدل پایه این خودرو ۴۲۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و قدرت ۵۶۳ اسب بخاری هم در قوی‌ترین نسخه در اختیار راننده قرارمی‌گیرد.

یکی از خصوصیت خودروهای برقی شتاب بالای آنهاست در خودرو اف ۱۵۰ برقی و در قوی‌ترین نسخه خودرو شتاب صفر کیلومتری، چهار ثانیه را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که این شتاب برای یک وانت به اندازه یک خودرو سوپر اسپرت بنزینی است.نکته جالب در این خودرو این است که فورد ادعا می‌کند برق خودرو می‌تواند سه روز برق یک خانه را در شرایط خاص و بحرانی تامین کند.در اصل فورد یک خودرو ساخته که برای کارگران و کشاورزان آمریکایی کاربردی باشد و بتواند در شرایط دور افتاده امریکا و در شرایط سخت، نیاز آنها را برطرف کند.

یکی از دلایل استقبال شدید از مدل‌های قبلی فورد اف ۱۵۰ هم همین کاربردی بودن است این وانت توانایی دارد سخت‌ترین شرایط جاده‌ای را طی کند و یک خودرو جان سخت محسوب می‌شود.

قیمت مدل پایه از حدود ۴۰ هزار دلار شروع می‌شود در فول‌ترین مدل قیمت فورد ۱۵۰ برقی حدود ۹۰ هزار دلار است.

فورد ۱۵۰ پرفروش‌ترین خودرو آمریکا محسوب می‌شود اما فعلا پیمایش نسخه برقی آن کم است و باید دید آیا با توجه به پیمایش کم مورد استقبال کشاوران و کارگرانی که از این خودرو در مسافت‌های طولانی استفاده می‌کنند قرار می‌گیرد یا خیر؟