وخیم شدن حال عمر البشیر رئیس‌جمهوری پیشین سودان و انتقال به بیمارستان

15/09/1399 08:29 ب.ظ

وخیم شدن حال عمر البشیر رئیس‌جمهوری پیشین سودان و انتقال به بیمارستان العربية

عمر البشیر رئیس‌جمهوری پیشین سودان، سحرگاه روز شنبه 5 دسامبر در پی وخامت حالش، به بیمارستان نظامی به گفته این منابع، سلامتی البشیر که از زمان سرنگونی در آوریل 2019 در زندان «کوبر» در خارطوم، پایتخت سودان در بازداشت است، در پی مرگ برادرش، سرلشکر عبدالله حسن احمد البشیر، در هفته گذشته، در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا، بدتر شده‌ است.

البشیر قرار است تست کرونا را انجام دهد، اگرچه هیچ علامتی از ابتلا به ویروس در او مشاهده نشده است. عمر البشیر و سرلشکر عبدالله حسن احمد البشیر در یک زندان بازداشت بودند. جسد عبدالله البشیر بدون حضور برادرش به آرامستان «حله حمد» در خارطوم شمالی، منتقل شد و مقامات سودانی با درخواست او برای شرکت در مراسم خاکسپاری برادرش مخالفت کردند.

طبق گزارش رسانه‌های سودان، سرلشکر یاسر بشیر که مدیر دفتر عمر البشیر بود، روز جمعه 4 دسامبر در بیمارستان نظامی علیاء پس از ابتلا به ویروس کرونا در زندان «کوبر» و انتقال به این بیمارستان، درگذشت.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سایت‌های داخلی سودان فاش کردند که به گفته منابع امنیتی این کشور، سلامتی رئیس‌جمهوری پیشین سودان، به ناگهان رو به وخامت گذاشت که انتقال فوری او به بیمارستان را ضروری ساخت.

به گفته این منابع، سلامتی البشیر که از زمان سرنگونی در آوریل 2019 در زندان «کوبر» در خارطوم، پایتخت سودان در بازداشت است، در پی مرگ برادرش، سرلشکر عبدالله حسن احمد البشیر، در هفته گذشته، در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا، بدتر شده‌ است.

البشیر قرار است تست کرونا را انجام دهد، اگرچه هیچ علامتی از ابتلا به ویروس در او مشاهده نشده است.

عمر البشیر و سرلشکر عبدالله حسن احمد البشیر در یک زندان بازداشت بودند. جسد عبدالله البشیر بدون حضور برادرش به آرامستان «حله حمد» در خارطوم شمالی، منتقل شد و مقامات سودانی با درخواست او برای شرکت در مراسم خاکسپاری برادرش مخالفت کردند.

طبق گزارش رسانه‌های سودان، سرلشکر یاسر بشیر که مدیر دفتر عمر البشیر بود، روز جمعه 4 دسامبر در بیمارستان نظامی علیاء پس از ابتلا به ویروس کرونا در زندان «کوبر» و انتقال به این بیمارستان، درگذشت.

آخرین ظهور علنی عمر البشیر در 17 نوامبر گذشته بود که در جلسه دادرسی برای محاکمه خود به همراه دیگر مظنونان کودتای سال 1989 حضور یافت.