وجود ابهام در پرونده «میترا استاد» در حد ادعا است/ نبش قبر ضرورتی ندارد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

قاضی محمدی‌کشکولی در جمع خبرنگاران: وجود ابهام در پرونده «میترا استاد» در حد ادعا است/ نبش قبر ضرورتی ندارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، قاضی محمدی کشکولی در حاشیه آخرین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده محمدعلی نجفی در جمع خبرنگاران در رابطه با جلسات این دادگاه گفت: این جلسه با همکاری اصحاب رسانه، متهم پرونده و وکلای ایشان برگزار و دفاعیات انجام شد و به استماع رسید.

وی تصریح کرد: پرونده با توجه به تقاضای وکلا منجر به اعلام نظریه تکمیلی از سوی هیات کارشناسی ۵نفره شد. دیوان عالی در مورد نوع قتل ایراداتی گرفته بود و امروز دادگاه به پایان رسید و ظرف یک هفته رای صادر خواهد شد. قاضی کشکولی افزود: ادله از سوی نماینده دادستانی هیات قضایی و کارشناسان در محل جنایت و دفاعیات متهم و وکلایشان استماع شد. با بررسی زوایای قتل سعی می کنیم یک فرایند دادرسی عادلانه بر پایه موازین قانونی در مهلت مقرر داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سابقه مسئولیت نجفی در صدور رای نهایی تاثیر دارد، گفت: همه در برابر قانون یکسان هستند؛ البته قانون گذار پیش بینی کرده که اگر فردی شرایطی داشته باشد با توجه به آن و با توجه به آثار اجتماعی فرد می تواند مانند سایر اقشار از شرایط تخفیف برخوردار شود. بنابراین با توجه به آثار اجتماعی رای صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرونده دارای ابهاماتی است، گفت: وکلا حقوق دفاعی دارند و مواردی به ذهن‌شان می‌رسد و اینکه پرونده ابهام دارد در حد ادعا است چرا که نظریات خوبی از تشریح جسد و ادله جرم وجود دارد. بنابراین زوایا و کیفیت قتل برای قضات روشن است و بعد از بررسی دفاعیات طرفین و انجام مشاوره رای صادر می شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ژنرال مارک میلی: احتمال موفقیت در مذاکرات صلح افغانستان در آینده نزدیک وجود داردرئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا از احتمال موفقیت در مذاکرات صلح افغانستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.\r\n به گزارش رویترز، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، روز چهارشنبه ۶ آذرماه پس طالبان هم مثل حوثی ها ، دولت_اسلامی_ایران را روی هوا فروختند!بعدی؟قطعا بعدی دولت عراق است!و در نهایت حزب الله!و در آخر خامنه ای و دارودسته ملتزمان میمانند و یک ملت خشمگین ایران!کی؟خیلی زووود! بهتر آمریکا گورش ار منطقه گم کنه بیرون ژنرال ! کدام صلح ؟همان صلح امریکایی که از صلح رومیان گرفته شده ( رومیان قدیم صلح اعلان می‌کردند ولی جنگ ادامه داشت ؟) ۲۰۰۱م جنگ علیه تروریسم را آغاز کردید اکنون با همان تروریسم در میز مذاکره ملاقات میکنید ؟شما مثل ویتنام در افغانستان با ایجاد یک رژیم پوشالی بازهم شکست خوردید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات در عراق با وجود انتشار خبر استعفای عبدالمهدیبا وجود اعلام خبر استعفای قریب‌الوقوع عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق، درگیری‌های خشونت‌آمیز در این کشور همچنان ادامه دارد و شمار کشته شده‌ها از ابتدای اعتراض‌ها تاکنون به دست‌کم ۴۳۶ نفر رسیده است بیشتر بخوانید 🔽 عراق نبايد به سمت پيشرفت بره همونطور كه ايران نبايد بره. چون وقتي مردم فهم سياسيشون بالا بره ميخان بدونن پول نفتشون كجا خرج ميشه. و توي عراق امريكاييا اينو دوس ندارن. توي ايران اخوندها مشکل اینجاست که در هیچ یک از این کشورها از جمله ایران هیچ برنامه جایگزینی وجود نداره و مردم فقط ریختن تو خیابون و دارن خودشون رو به کشتن میدن درخواست کیهان از حشدالشعبی: 'آشوبگران عراقی را قلع و قمع کنید'
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار نمایندگان شیلی به خشونت در کشور؛ دموکراسی ۳۰ ساله در خطر استقانونگذاران شیلی می‌گویند که «خشونت و خرابکاری»‌ در اعتراضات اخیر، دموکراسی ۳۰ ساله این کشور را به خطر می‌اندازند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سرکوب معترضان در ایران ادامه دارد؛ از جمله بازداشت‌شدگان سه زن معترض در کرج هستند🔺سرکوب معترضان در ایران ادامه دارد؛ از جمله بازداشت‌شدگان سه زن معترض در کرج ⚡️در ادامه سرکوب گسترده معترضان در ایران، گزارش‌ها حاکی از بازداشت چندین معترض دیگر از جمله سه زن، در شهرهای مختلف ایران است. دروغ نگو هرچند گرفتن پیاده نظام شما غنیمته انشاالله تا ریشه کن شدن کل شون ادامه داشته باشه تا دیگه گوه 💩 خوری نکنن و با مال و جان و ناموس مردم و بیت المال بازی نکنن ، تکررررررررررررار کنید انشاالله
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفارت آمریکا در بغداد سانسور رسانه‌ای در این کشور را محکوم کرددر پی اعتراضات اخیر در عراق و اعمال محدودیت در برخی رسانه‌های این کشور، سفارت آمریکا در بغداد این سانسور رسانه‌ای را محکوم کرد.\r\n سفارت آمریکا در بغداد روز پنجشنبه ۷ آذرماه با صدور بیانیه ای با محکوم یعنی بی شرفی ،از سر و روتون میباره،توآمریکا اونقدر سیل وطوفان میاد،ی عکس نباید منتشر بشه ،اون وقت اراذل و اوباش اجیر شده شما هرکاری میخان بکنن ،منتشرم بکنند،خیلی خبیثید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روز خونین در عراق؛ شمار کشته‌شدگان در سه شهر به ۳۰ تن رسیددست‌کم۳۰ معترض عراقی در جریان ناآرامی‌های این کشور در روز پنجشنبه ۲۸ نوامبر (هفت آذر) در سه شهر نجف، ناصریه و بغداد کشته شدند. خدا کمکتون کنه متاسفانه نفرین بر سر این ملت سایه انداخته.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »