وبینار ادیان و اندیشه‌ها؛ اقلیت‌های دینی و دنیای مجازی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در این وبینار کیوان هور،سردبیر پیشین«امرداد»؛فارِس هدایتی متخصص هوش مصنوعی؛مژگان نوی،از یهودیان ایرانی‌تبار و آذین مهاجرین،مدیر برنامه حقوق بشر در گروه«میان»،با موضوع«اقلیت‌های دینی و دنیای مجازی»گفتگو کردند. اقلیت‌های_مذهبی گزارشی از KambizGhafouri

» از نگاه ادیان و اندیشه‌ها بررسی شد. نشست پنجم به موضوع «اقلیت‌های دینی و دنیای مجازی» اختصاص داشت.

دایره دوم، دایره فرهنگی من است. من مترجم فارسی به عبری هستم. الان می‌توانم با نویسندگان و شاعران ایرانی که ترجمه می‌کنم، مستقیما تماس داشته باشم. مژگان نوی می‌گوید که از ورود به فضای مجازی فارسی یکه خورده است: «در فضای اجتماعی فارسی که برای من تجربه نسبتا جدیدی است، باید بگویم که فضای بسیار بسیار خشنی است! من توقع نداشتم با این خشونت مواجه شوم. ولی مردم با یک توقعاتی وارد می‌شوند. به ذهن خودشان اگر من یهودی و اسرائیلی هستم باید در جعبه بسیار معینی ابراز بیان کنم. یعنی باید از حکومت اسلامی انتقاد و از سیاست اسرائیل دفاع کنم.

کیوان هور می‌گوید که بخشی از فعالیت‌های گروه اول، یعنی ارتش سایبری جمهوری اسلامی، این است که به نام زرتشتیان گروه‌های واتساپی یا تلگرامی باز می‌کنند و اطلاعاتی می‌دهند که کاملا بر خلاف اندیشه زرتشتی است. او می‌افزاید: «اینها را در قالب اندیشه زرتشتی ارایه می‌کنند به مردم. مردمی که دلزده شده‌اند از اسلام، می‌روند سراغ ادیان دیگر و می‌بینند که عجب! آنچه در اسلام هست، در اینجا هم هست. این یک جور گمراه کردن آدم‌هاست که در سوشال مدیا در حال انجام است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصاویری از زیارت قبر هود پیامبر در یمندر توصیف هود در قرآن و داستان‌های دینی مسلمانان آمده است که وی از نسل نوح بوده، پدرش شالخ و مادرش بکیه نام داشته‌اند و در زمان پادشاهی شداد می‌زیسته است حضرت هود مخترع هود آشپزخانه هم بودند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رسانه‌های اسرائيل از حمله سایبری بزرگ به شبکه‌ سایت‌های دولتی این کشور خبر دادندتا کنون اختلال در وبسایت‌های وزارت‌خانه‌های کشور، خارجه، دادگستری، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان و حتی دفتر نخست‌وزیری گزارش شده است. انتقام سخت قاسم کتلت چی شد 😂
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تداوم بارش باران در برخی استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در شرق، مرکز و جنوب کشورتداوم بارش باران در برخی استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط کشور و وزش باد شدید در جنوب، مرکز و شرق کشور و خیزش گرد و غبار و کاهش هفت درجه‌ای دما خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گفتگوی پوتین و پادشاه بحرین درمورد بحران اوکراین و روابط دوجانبهرئیس جمهوری روسیه امروز (سه شنبه) تماس تلفنی با پادشاه بحرین برقرار ساخته و دلایل و اهداف عملیات نظامی کشورش در اوکراین را تشریح کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روسیه، جو بایدن و برخی مقامات ارشد آمریکا را تحریم کرداین تحریم‌ها در واکنش به تحریم ولادیمیر پوتین و گروهی از مقامات و اولیگارش‌های روسیه توسط آمریکا به‌دلیل تهاجم نظامی این کشور به اوکراین انجام شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دولت بریتانیا به داوطلبان میزبانی از پناهجویان اوکراینی پول می‌دهداین کمک مالی برای تشکلات، نهادها و انجمن‌های محلی که از پناهجویان اوکراینی میزبانی کنند به ازای هر پناهجو ۱۰ هزار پوند یا ۱۱ هزار و ۹۰۰ یورو تعیین شده است. تفاوت در موی بلوند ‌و موی سیاه! پناهجویان افغانستان و عرب را سر مرزها با گلوله میزنند یا قایق شان را با نیزه سوراخ میکنند که حتی پای شان هم به مرزهای اروپا نرسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »