واکنش‌‌ اروپا و آمریکا به دستور اردوغان برای اخراج سفرای غربی | DW | 24.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به وزارت امور خارجه این کشور دستور داد سفرای ۱۰ کشور از جمله آمریکا، آلمان و فرانسه را 'عناصر نامطلوب' اعلام کند. آلمان و آمریکا به اظهارات اردوغان واکنش نشان دادند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به وزارت امور خارجه این کشور دستور داد سفرای ۱۰ کشور از جمله آمریکا، آلمان و فرانسه را"عناصر نامطلوب" اعلام کند. آلمان و آمریکا به اظهارات اردوغان واکنش نشان دادند.

یک مقام در وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا منتظر توضیحات شفاف ترکیه درباره اخراج سفیران ۱۰ کشور از جمله آمریکاست. دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا نیز در واکنش به تصمیم ترکیه برای تعیین سفیر ۱۰ کشور به عنوان"عناصر نامطلوب" اعلام کرد که این موضوع نشان دهنده تغییر استبدادی دولت ترکیه است.آلکساندر گراف لامبزدورف، کارشناس مسائل خارجی از حزب دمکرات آزاد در توییتر نوشت که اخراج احتمالی ۱۰ سفیر از جمله سفیر آلمان و بسیاری از متحدان ترکیه در ناتو، غیر عاقلانه و غیردیپلماتیک بوده و انسجام ائتلاف (ناتو) را تضعیف خواهد کرد. این نمی‌تواند تأمین‌کننده منافع اردوغان باشد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز شنبه اول آبان (۲۳ اکتبر) در اسکی‌شهر ترکیه برای دومین مرتبه اعلام کرد که حمایت دیپلمات‌های خارجی از عثمان کاوالا، کنشگر حقوق بشری بدون پیامد نخواهد بود.اردوغان در مقابل هزاران هوادار خود سفیران ۱۰ کشور از جمله آمریکا، آلمان ، فرانسه و شمار دیگری از دولت‌ها را"عناصر نامطلوب" نامیده و از وزارت خارجه خواست که واکنش لازم در این زمینه را نشان دهد. در عرف دیپلماسی بین‌المللی‌ سفیری که"عنصر نامطلوب" خوانده می‌شود، کشور میزبان را ترک می‌کند.

عثمان کاوالا بازرگان و کنشگر حقوق بشری است که پشتیبان آزادی رسانه‌ها، حقوق اقلیت‌ها، کردها و جدایی دین از دولت است. او ۶۴ سال دارد و از چهار سال قبل زندانی است. کاوالا از نزدیکی آنکارا و واشنگتن نیز حمایت می‌کند. او در ابتدا به اتهام"تامین مالی و سازماندهی تظاهرات ضد دولتی" در پارک گزی در استانبول در سال ۲۰۱۳ دستگیر شد.او در این ارتباط و از جمله به دلیل"تبانی با کردها" دو سال و نیم حبس کشید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دیکتاتور پیزوری ،ترکیه رابه تباهی خواهد برد

رجب نکن، شر میشه!!!

شروع یک پایان، همراه با خون آبه

عقب نشيني مي كند. خيلي زود. دستشان را هم خواهد بوسيد. تهديد به اخراج از ناتو شده. اما ظاهرا پرونده تركيه هم روي ميز رفته ،نوبت اين كشور زيبا و هنوز امن و مرفه خاورميانه شده تا بخاك سياه بنشانندش. عامل داخليش همين توهمات خود قدرت پنداري و عامل خارجي هم همانكه بقيه ما را نابود كرده

گور بابای اردوغان

اردوغان چاره ای نداره جز قاچاق مواد مخدر به اروپا وامریکا

جناب اردوغان در حدی نیست که با دوم شیر بازی کنی اروپایی ها کردا نیست که تو هرچی دلت خواست با ایشان بوکنی روزگارت را خراب خاهد کرد با دیکتاتوری ویکه تازی بجای نمیرسی بفکری مردومت باش

تاریخ مصرف عردوغان این دیکتاتور کثیف هم تمامه منتظر اتفاقهای خوب در ترکیه باشید

اردوغان شطرنج باز فوق العاده زیرکی است.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه در واکنش به اظهارات امیرعبداللهیان: «به زودی» به چه معناست؟میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به وعده دوباره حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران مبنی بر «به زودی» از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان دستور اخراج سفرای ۱۰ کشور از جمله آمریکا و فرانسه را صادر کردرئیس‌جمهوری ترکیه گفت که سفرای خارجی اگر دیگر «شناختی» از ترکیه ندارند باید این کشور را ترک کنند. قدرت مغز را فاسد و تباه می کند مانند اردوغان 😂😂😂 منگُل رفتی تو لیست خاکستری FATF اگر این غلط رو هم بکنی میری میشینی ته کلاس پیش جمهوری آخوندی و سوریه و یمن،سقوط ارزش پول با کسی شوخی نداره‌هاااا نشاش به ترکیه ابله
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دستگیری افسر ارتش آلمان به اتهام 'نگاه‌داری ماده رادیواکتیو' | DW | 22.10.2021پلیس در اواسط ماه اکتبر، در تجسس از خانه یک کارشناس تسلیحاتی ارتش، مقادیری سلاح و مهمات پیدا کرد. حال روشن شده که او ماده رادیو اکتیو'استرانسیوم ۹۰' را نیز در اختیار داشته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آلمان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی کار نیاز دارد | DW | 23.10.2021رئیس آژانس فدرال کار آلمان می‌گوید این کشور در مجموع به ۲/ ۱ میلیون نیروی کار نیاز دارد. در حال حاضر در حدود ۷۰ حرفه کمبود نیروی کار وجود دارد. کارشناسان ادامه این روند را تهدیدی برای رشد اقتصادی این کشور می‌دانند. خب چرا پس درخواست مهاجرت میدیم با کلی مدرک تحصیلی و شغلی رد میکنید؟ یک چند سال دیگر اراذلِ جنایتکارِ اِشغالگرِ ایرانمان را حمایت کنید ، مسئله خود به خود حل خواهد شد🧐🧐🧐 بیگاری کشیدن و سودجوئی شرکت های اجاره ای را تعطیل کنید تا ببینید چقدر متخصص دارید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کارشناسان فرانسوی: بی‌نیازی کشور به نیروگاههای هسته‌ای کاملا امکان‌پذیر استنیروگاه‌های هسته‌ای هم‌اکنون ۷۰ درصد از نیاز فرانسه به انرژی را تامین می‌کنند و این کشور بیشترین وابستگی را به این نوع از انرژی در سطح جهان دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رییس جمهور: یقین دارم گشایش‌های خوبی در کشور ایجاد می‌شود/ باید به جوانان اعتماد کنیمرییس جمهور تاکید کرد: مشکلات معیشتی نباید ما را از توجه به مسایل اساسی فرهنگ باز بدارد. مشکلات بانوان و مسأله نهاد خانواده باید مورد تاکید قرار گیرد. خداکنه تف بر شما که فقط دزدید و دروغ می گویید آهای رهبر احمق شکم سیروطن فروش، وضعیت تورم افتضاحه و حقوق ها کم و ثابت و دزدان اطرافت زیاد!!! آیا می فهمی؟؟؟غیر ممکنه که بفهمی امیدواریم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »