واکنش گسترده جهانی به توافق امارات و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

توافق اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط با واکنش‌های گسترده بین‌المللی روبرو شد.

محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی توافق را محکوم کرد و خواهان گردهم‌آیی رهبران کشورهای عضو اتحادیه عرب و اعضای سازمان همکاری کشورهای اسلامی برای رد توافق شد.

بر اساس توافقی که روز پنج‌شنبه ۲۳ مردادماه در تماس تلفنی میان بنیامین نتانیاهو ‌نخست‌وزیر اسرائیل، محمد بن‌زائد، ولیعهد ابوظبی و ترامپ صورت گرفت دو کشور متعهد به عادی‌سازی روابطشان شدند و اسرائیل موافقت کرد الحاق مناطقی از کرانه باختری به خاک خود را تعلیق کند.بریتانیا در میان متحدان غربی آمریکا زودتر از سایر ک‍شورها از توافق به دست آمده میان اسرائیل و امارات متحده عربی استقبال کرد.

در همین حال فرانسه هم تعلیق طرح الحاق مناطقی از کرانه باختری به اسرائیل که در توافق این کشور با امارات قید شده است را «‌گامی مثبت» خواند.در میان کشورهای عربی منطقه تاکنون بحرین به توافق امارات‌ و اسرائیل واکنش نشان داده است. خبرگزاری رسمی بحرین اعلام کرد این‌ کشور از توافق اسرائیل و امارات متحده عربی استقبال می‌کند و افزود این توافق طرح الحاق کرانه باختری به اسرائیل را متوقف کرده و شانس صلح را افزایش می‌دهد.

رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی آمریکا با اشاره به توافق اسرائیل و امارات متحده عربی گفت که تعجب نمی‌کند اگر دونالد ترامپ نامزد جایزه صلح نوبل شود. لیندزی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی هم توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی را «شاهکار باورنکردنی دیپلماسی» از سوی دونالد ترامپ و تیم‌ او خواند و گفت این اقدام «حقیقتا چهره خاورمیانه را عوض می‌کند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش مقام‌های آمریکایی به توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات؛ پمپئو: روزی تاریخی در خاورمیانه استواکنش مقام‌های آمریکایی به توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات؛ پمپئو: روزی تاریخی در خاورمیانه است مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده و برخی دیگر از مقام‌های آمریکا به توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات واکنش نشان دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دولت فلسطین: توافق امارات متحده عربی با اسرائیل خیانت به قدس٬ مسجدالاقصی و مساله فلسطین استدولت فلسطین: توافق امارات متحده عربی با اسرائیل خیانت به قدس٬ مسجدالاقصی و مساله فلسطین است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

استقبال کشورهای منطقه از اعلام خبر توافق امارات و اسرائيل برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیکاستقبال کشورهای منطقه از اعلام خبر توافق امارات و اسرائيل برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک بنیامین نتانیاهو، روز پنجشنبه در توئیتی با انتشار پرچم اسرائيل، در پیامی کوتاه این روز را روزی تاریخی خواند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / توافق امارات و اسرائیل برای عادی سازی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimعادی‌سازی کامل روابط بین اسرائیل و ابوظبی دونالد ترامپ طی توئیتی در صحفه شخصی خود نوشت که نخست وزیر اسرائیل و ولی‌عهد ابوظبی بر سر عادی‌سازی کامل روابط توافق کردند رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تعویق اجرای نقشه الحاق بخش‌های دیگری از کرانه باختری رود اردن به این رژیم در مقابل عادی سازی روابط با امارات خبر دادند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

حماس: توافق عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل حکم خنجری از پشت به مردم ما را داردحماس: توافق عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل حکم خنجری از پشت به مردم ما را دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ با اشاره به توافق امارات و اسرائیل: در تلاش برای جهانی با همنوایی و کامیابی بیشتر، از پا نخواهیم نشست🔺پرزیدنت ترامپ با اشاره به توافق امارات و اسرائیل: در تلاش برای جهانی با همنوایی و کامیابی بیشتر، از پا نخواهیم نشست ⚡️رئیس جمهوری آمریکا گفت که در تلاش برای حرکت به سمت جهانی با همنوایی و کامیابی بیشتر برای همگان، هرگز از پا نخواهیم نشست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »