واکنش ظریف به حمایت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از اعتراضات در ایران

18/11/2019 11:42:00 ب.ظ

آمریکا, ظریف

واکنش ظریف به حمایت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از اعتراضات در ایران

18.11.2019استانبول/ خبرگزاری آناتولیمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به بیانات آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در خصوص تحولات اخیر در کشورش گفت: رژیمی که با اِعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می شود، هیچگاه نمی تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران، ظریف افزود: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته‌های غیرمشروع و ضد قانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده‌اند، ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ادامه واکنش چهره‌های سرشناس ایرانی به سرکوب معترضان در ایرانادامه واکنش چهره‌های سرشناس ایرانی به سرکوب معترضان در ایران در پی اعتراضات مردمی در ایران که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین در ایران آغاز شد، برخی چهره‌های سرشناس ایرانی در داخل و خارج از کشور واکنش نشان داده اند.

واکنش «رحیمی» به تلاش «ذوالنور» برای استیضاح «روحانی» و «لاریجانی»رحیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس: *رهبری از رئیس جمهوری حمایت می‌کنند برخی مدعیان ولایت در مجلس به دنبال پایین کشیدن رئیس‌جمهور هستند *اقدام ذوالنور برای استیضاح روحانی و لاریجانی نشان از درک جناحی از امنیت ملی دارد

پیمان شجیراتی، فعال کارگری: اقدام معترضان خشونت نیست، واکنش به سرکوب است

واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به قطع اینترنت توسط ایران: بگذارید مردم حرف‌شان را بزنندسخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به قطع اینترنت توسط جمهوری اسلامی، این اقدام مقامات ایران را محکوم کرد. مورگان اورتگاس شامگاه شنبه در توئیتی نوشت: در حالی که مردم ایران به جدیدترین بی‌عدال

ادامه واکنش چهره‌های سرشناس ایرانی به سرکوب معترضان در ایرانادامه واکنش چهره‌های سرشناس ایرانی به سرکوب معترضان در ایران در پی اعتراضات مردمی در ایران که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین در ایران آغاز شد، برخی چهره‌های سرشناس ایرانی در داخل و خارج از کشور واکنش نشان داده اند.

واکنش‌های مقامات ارشد جمهوری اسلامی به اعتراضات مردم در شهرهای مختلف ایرانبا شدت گرفتن اعتراضات و توسعه دامنه آن به حدود 60 شهر و شهرستان در ایران و به آتش کشیدن برخی نهادها

وزیر امور خارجه ایران طی بیانیه‌ای به اعلام حمایت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از مردم ایران به دلیل ناآرامی‌های اخیر واکنش نشان داد.اشتراک مشاهده نظرات چاپ در پی اعتراضات مردمی در ایران که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین در ایران آغاز شد و به سرعت به اعتراض به سیاست‌های رژیم و مقامات ارشد حکومت گسترش پیدا کرد، برخی چهره‌های سرشناس ایرانی در داخل و خارج از کشور واکنش نشان داده اند.علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تلاش یک نماینده برای استیضاح رئیس جمهور و رئیس مجلس در پی مصوبه سران قوا برای افزایش قیمت بنزین گفت: با توجه به اجرای تصمیم سران سه قوه مبنی بر افزایش قیمت بنزین و نارضایتی های مردم که در برخی موارد جنبه امنیتی هم پیدا کرده امروز اولویت اول در جلب رضایت مردم تأمین آرامش و امنیت کشور است و اساساً همه دلسوزان کشور در تحلیل موضوع با نگاه به تقویت رفاه مردم و حفظ آرامش عمومی نسبت به اعتراضات اخیر واکنش نشان می دهند.گروه ملی فولاد خوزستان بیش از دیگر اعتراضات موردتوجه رسانه‌ها قرار گرفت.

18.11. آقای نادری نوشته است: «واژه های حمایت آمیز قابل قدردانی است اما تأثیرگذار نیست.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به بیانات آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در خصوص تحولات اخیر در کشورش گفت: رژیمی که با اِعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می شود، هیچگاه نمی تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. رحیمی با بیان اینکه «افراطیون رئیس قوه قضاییه را بی نقص می دانند»، گفت: مخالفت های افراطی با رئیس‌جمهور و رئیس مجلس نشان می‌دهد مخالفان در عمل اعتقادی به رای مردم و دموکراسی ندارند. به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران، ظریف افزود: اعتراض قانون مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته‌های غیرمشروع و ضد قانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده‌اند، ندارد. جمهوری اسلامی معترضان را می کشد و آنها نمی توانند بدون دسترسی به ابزار ارتباطی سریع متحد و هماهنگ شوند. ظریف همچنین اعلام حمایت مقام های آمریکایی از"مردم ایران" را دروغی شرم آور دانست و تاکید کرد: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می شود هیچگاه نمی تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. این خشم و این سطح از اعتراض نه‌فقط به بالا رفتن قیمت بنزین بلکه به‌کل سیستم نظام حاکم است.

آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.» نازنین بنیادی، بازیگر هالیوود و فعال حقوق بشر، از اعتراضات سراسری مردم در ایران حمایت کرد. وی همچنین یادآور شد: یکی از اعضای جبهه پایداری در مقابل درخواست آقای ذوالنوری برای امضای استیضاح رئیس جمهور از امضا امتناع کرد و گفت که شما برای شهرت امضا جمع می کنید و نه رضای خدا. وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت: کشورهایی که نتوانسته‌اند از خود هیچ توان و اراده‌ای در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا نشان دهند و اکنون برای پنهان کردن ناتوانی خود از آشوب و برهم زدن نظم عمومی حمایت سیاسی و میدانی می‌نمایند، مسئولیت کلیه عواقب تحریکات خطرناک خود را بر عهده خواهند داشت. . مازیار جبرانی، بازیگر و کمدین مشهور ایرانی با اشتراک چند ویدئو از رویدادهای اخیر ایران، از قطع اینترنت و کشتار مردم در جریان اعتراض به قیمت بنزین نوشته و گفته از مردم ایران حمایت می کند.