واکنش‌ها به تخریب روستای ابوالفضل خوزستان توسط بنیاد مستضعفان

07/06/1399 04:49 ب.ظ

روز گذشته انتشار تصاویر مربوط به تخریب خانه‌های اهالی روستای «ابوالفضل» در استان خوزستان و تیراندازی از سوی ماموران انتظامی ایران به ساکنان در رسانه‌های اجتماعی، با واکنش‌های متعددی روبرو شد. - خبرگزاری آناتولی

روز گذشته انتشار تصاویر مربوط به تخریب خانه‌های اهالی روستای «ابوالفضل» در استان خوزستان و تیراندازی از سوی ماموران انتظامی ایران به ساکنان در رسانه‌های اجتماعی، با واکنش‌های متعددی روبرو شد.روز گذشته انتشار تصاویر مربوط به تخریب خانه‌های اهالی روستای «ابوالفضل» خوزستان و تیراندازی از سوی ماموران انتظامی ایران به ساکنان در رسانه‌های اجتماعی، با واکنش‌های متعددی روبرو شد.

صحبت‌های پیرمردی که به نظر می‌رسد در حملات نیروهای انتظامی زخمی شده، مبنی براینکه «با همان لودری که در جبهه سنگر می‌ساختم، خانه‌هایمان را تخریب می‌کنند»، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت. این سایت خبری امروز نیز در گزارشی نوشته:"اگر بنا بر تخلیه املاک بنیاد است، حق آن است که ابتدا املاک نجومی که در دست این و آن است آزاد یا اجاره روز از آنها گرفته شود و بعد بروند سراغ بیچارگانی که در خانه های محقر روستایی شان زندگی می کنند و ناگهان می بینند که مامور و لودر آمده برای تخریب تنها سرپناه و سرمایه زندگی شان".

به گزارش خبرگزاری «فارس» اهالی روستای ابوالفضل می‌گویند: ''زمان حضور آن‌ها در این مکان به زمان پیش از انقلاب باز می‌گردد و اکنون با گذشت چند دهه از سکونت آن‌ها در این مکان بنیاد مستضعفان با ادعای تملک و حق مالکیت اراضی این منطقه اهالی آن را مجبور به تخلیه خانه‌های خود و ترک آن کرده است.

این در حالی است که طبق گفته امام جماعت روستا، 300 خانوار در این روستا سکونت دارند و البته معلوم نیست با وجود نزدیکی روستا به خدماتی نظیر آب و برق و استفاده غیر‌مجاز اهالی از این امکانات، چرا تصمیم‌سازان اصرار دارند به‌جای به‌رسمیت‌ شناختن حق عرفی مردم، آنها را به جای دیگری کوچ دهند. روستای ابوالفضل واقع در منطقه زردشت از اهواز خیلی فاصله ندارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

تکذیب تیراندازی ماموران انتظامی به ساکنین روستای 'ابوالفضل' اهوازفرمانده انتظامی اهواز: تیراندازی ماموران انتظامی به ساکنین روستای ابوالفضل کذب است تصاویر زحمی شدن اهالی روستا، ساختگی است تعدادی از افراد به عوامل اجراییات شهرداری سنگ پرانی کردند و جاده را بستند ۴ نفر از ماموران انتظامی و یکی ازعوامل شهرداری زخمی شدند

خوزستان به وضعیت هشدار کرونا بازگشتسرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از قرار گرفتن مجدد خوزستان در وضعیت هشدار خبر داد.

ایران اجازه دسترسی به دو مکان هسته‌ای درخواست شده را به آژانس دادتوافق ایران و آژانس؛ ایران اجازه دسترسی به دو مکان هسته‌ای درخواست شده را به آژانس داد جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽

قبرس به فروش «ویزای طلایی» اروپا به مجرمان و افراد فاسد متهم شدنام رحمان رحمانی، رئیس مجلس افغانستان نیز در گزارش الجزیره دیده می‌شود که پاسپورت اروپایی‌ را نه فقط برای خودش بلکه برای همسره و سه دخترش خریداری کرده است.

پوتین نسبت به اعزام نیرو به بلاروس هشدار دادرئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد که الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی‌اش از او خواسته است تا برای اعزام نیروی پلیس به این کشور آماده شود. روسیه و بلاروس رابطه سیاسی، اقتصادی و نظامی نزدیکی دارند.

چرخش الکاظمی به سمت ترامپ؛ آیا بغداد به واشنگتن نزدیک می‌شود؟