واکنش تند مقامات و نهادهای آلمان به بستن شدن دویچه ‌وله در روسیه | DW | 04.02.2022

15/11/1400 03:28 ب.ظ

بسته شدن استودیو و دفتر دویچه‌ وله در روسیه با واکنش وزیر فرهنگ آلمان و رسانه‌های این کشور روبرو شد. کلاودیا روت گفت برخلاف راشا تودی دولت ‌آلمان هیچ دخالتی در کار دویچه ‌وله ندارد. روسیه اعلام کرد، حاضر به کاهش تنش است.

بسته شدن استودیو و دفتر دویچه‌ وله در روسیه با واکنش وزیر فرهنگ آلمان و رسانه‌های این کشور روبرو شد. کلاودیا روت گفت برخلاف راشا تودی دولت ‌آلمان هیچ دخالتی در کار دویچه ‌وله ندارد. روسیه اعلام کرد، حاضر به کاهش تنش است. او در واکنش به این اقدام گفت که"ممنوعیت پخش دویچه‌ وله در روسیه و بسته شدن دفتر آن در مسکو به هیچ وجه قابل قبول نیست و هیچ مبنایی ندارد".

دستور بستن دفتر دویچه ‌وله از سوی وزارت خارجه روسیه و به دنبال آن صادر شد که کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های آلمان روز چهارشنبه دوم فوریه تصمیم به تعلیق پخش برنامه‌های آلمانی شبکه"راشا تودی" گرفت.

وزیر فرهنگ و رسانه آلمان تاکید کرد که راشا تودی در حال حاضر بدون مجوز در حال پخش برنامه‌های خود در آلمان است و برای دریافت مجوز اقدام نکرده. او این را"کاملاً متفاوت" از وضعیت دویچه وله (DW) دانست و یادآور شد که دویچه وله برخلاف شبکه راشا تودی مستقل از دولت آلمان سازماندهی شده است و دولت هیچ دخالتی در برنامه‌های این فرستنده ندارد.

او از طرف روسی خواست که"از مشکلات مجوز پخش RT به عنوان بهانه‌ای برای یک واکنش سیاسی سوء‌استفاده نکند". روث تاکید کرد که باید گام‌های جدی برای کاهش تنش برداشت. یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز گفت این اقدامات"بدون هیچ مبنایی است و باری مضاعف بر روابط آلمان و روسیه می‌گذارد". headtopics.com

دولت آلمان، صورتکی بیش نیست!

ادامه مطلب:
dw_persian »

کرونا در ایران؛ ۷۷ شهر در وضعیت قرمز و آماده‌باش در همه مراکز درمانیهمزمان با افزایش بیش از ۶۰ درصدی آمار بستری کرونا طی یک هفته در ایران، وزارت بهداشت از آماده‌باش همه مراکز درمانی کشور برای مقابله با موج ششم این بیماری خبر داد. کـــــــــــــــــــوسکشهای خدا کیری پرچم🇹🇷🇹🇷 کثافت کوسکون نامو جندتونو روی تاریخ ایران می اندازید ولی ار چین لجن خوار واکسن نمیگیرید کرونارو ریشه کن کنید دنیارا گاییده خود کوسکششون یک مبتلا نداره ریـــــــــــــــــــــــدم 💩💩💩تو قـــــرانتون

پوتین در توجیه موضع روسیه سناریوی «جنگ با ناتو» را مطرح کردرئیس‌جمهوری روسیه گفت که اوکراین به «ابزاری» در دست آمریکا تبدیل شده است تا روسیه را به جنگ بکشاند و سپس تحریم‌های شدید اقتصادی علیه مسکو وضع کند.

آیا ارتش اوکراین توان ایستادگی در برابر حمله روسیه را دارد؟در حالی که دولت‌های غربی نسبت به حمله قریب‌الوقوع روسیه به خاک اوکراین هشدار می‌دهند، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور این کشور فرمانی را امضا کرده است که به موجب آن نیروهای مسلح اوکراین ۱۰۰ هزار سرباز جدید ظرف سه سال آینده جذب می‌کند. اما آیا ارتش کنونی اوکراین می‌تواند جلوی حمله روسیه را بگیرد؟ چو دانی و پرسی سؤالت خطاست فقط به نیروهای اوکراین بگو به روسیه رحم کنن و این کشور ضعیف رو تسخیر نکنن

واکنش ترکیه به تصمیم کمیته وزیران شورای اروپا در پرونده «کاوالا»واکنش ترکیه به تصمیم کمیته وزیران شورای اروپا در پرونده «کاوالا» وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدام کمیته وزیران شورای اروپا در ارجاع پرونده «عثمان کاوالا» به دادگاه حقوق بشر اروپا واکنش نشان داد.

پیشنهاد اردوغان برای میانجی‌گری در مناقشه اوکراین و روسیهولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین، از پیشنهاد رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود برای میانجی‌گیری بین کی‌یف و مسکو استقبال کرد. ریس جمهور اُوکراین از فقدان درک وُ فهم درستی از مسایل سیاسی و ژوُپولِتیک رنج می برد. مردک این آقا که به اصطلاح می خواهد نقشی میانجی را بازی کند، قبایی بزرگ تر از قامت اش، یک ملت همسایه در جوار ترکیه پیدا کن که از جنایت این آقا جان سالم بدر برده باشد.

آمریکا: روسیه در حال برنامه‌ریزی یک حمله ساختگی است تا تهاجم به اوکراین را آغاز کندادعای جدید در حالی از سوی جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مطرح شده که با وجود تلاش‌های دیپلماتیک ایالات متحده و متحدانش برای کاهش تنش‌ها در منطقه، تقویت قوای نظامی روسیه در امتداد مرزهای اوکراین همچنان ادامه دارد. euronewspe مثل ۱۱ سپتامبر خودشون😂 euronewspe Muhammad Qasim, the man with blessed dreams for Islam and Pakistan. His followers present him as Imam Mahdi. What are the message in his dreams ? In Islam true dreams have influenced the course of history. Qasim never claimed that he is the Imam Mahdi. He just said that he got dreams from Allah then ordered to spread those dreams. Many of Muhammad Qasim's dreams have already come true and there are more till end of times (Qiyamah).