واکنش قدرت‌های جهانی به گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مارک_اسپر، وزیر دفاع آمریکا، گفت که از اجرای گام‌ سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران «شگفت‌زده نشده» است.

اسپر که روز شنبه ۱۶ شهریور، در یک کنفرانس خبری مشترک با فلورانس پارلی، همتای فرانسوی خود سخن می‌گفت، ادامه داد: «آنان [مقامات جمهوری اسلامی ایران] پیشتر برجام را نقض کرده‌اند، سال‌هاست معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نقض کرده‌اند، بنابراین چیز تازه‌ای نیست.»

وزیر دفاع فرانسه همچنین در این کنفرانس خبری بر اراده این کشور برای «بازگرداندن ایران به توافق وین» تاکید کرد و گفت: «ما به ترغیب ایران در این جهت ادامه می‌دهیم. تمام تلاش‌های دیپلماتیک به این سمت جهت‌دهی شده است.» این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «سومین گام بر خلاف تعهدات ایران در چارچوب توافق هسته‌ای است و به طور ویژه در برهه‌ای که ما به همراه شرکای اروپایی و بین‌المللی خود در حال همکاری برای کاهش تنش با ایران هستیم، مایوس‌کننده است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه ظریف به موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی | DW | 06.09.2019بریتانیا، فرانسه و آلمان از کاهش تعهدات پیش‌بینی شده ایران در برجام ابراز نگرانی کرده‌اند. وزیر امور خارجه ایران با ارسال نامه‌ای به فدریکا موگرینی، از جزئیات بیشتری پیرامون گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران سخن گفته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد پمپئو از گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانانتقاد پمپئو از گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران: ایرانیان اعلام کردند که می‌خواهند به توسعه و تحقیق بر روی سیستم سلاح‌های هسته‌ای خود ادامه دهند. چنین اقداماتی غیرقابل قبول است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامه ظریف درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر برداشتایران در ادامه عدم پایبندی اروپا به تعهداتش در چهارچوب برجام و یازده تعهدی که پس از خروج یکجانبه ایالات متحده از توافق هسته‌ای به ایران داده بود، گام سوم کاهش تعهداتش در چهارچوب برجام را برداشت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جزییات گام سوم ایران در کاهش تعهدات توافق هسته‌ای اعلام شد: آغاز گازدهی به آی‌آر ۶بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران جزییات ۴ اقدام ایران در کاهش تعهداتش از توافق هسته‌ای موسوم به برجام را در کنفرانسی خبری اعلام کرد و خبر از آغاز گازدهی به آی‌آر۶ که براساس برجام ایران می‌توانست تنها ۱۱ سال پس از برجام گازدهی به آن را انجام دهد، داد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش وزیر دفاع آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانواکنش وزیر دفاع آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران: *از این که ایران اعلام کرده است که می‌خواهد برجام را نقض کند، شگفت‌زده نیستم *چیز عجیبی نیست که ایرانی‌ها به دنبال چیزی باشند که همیشه قصد آن را داشته‌اند *این اقدام برجام را نقض می‌کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »