واکنش قدرت‌های جهانی به گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران

16/06/1398 05:46:00 ب.ظ

مارک_اسپر، وزیر دفاع آمریکا، گفت که از اجرای گام‌ سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران «شگفت‌زده نشده» است.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، گفت که از اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران «شگفت‌زده نشده» است. وزیر دفاع آمریکا همچنین درباره ائتلاف نظامی به رهبری این کشور برای تامین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز گفت: «به طور واضح، ما ترجیح می‌دهیم که همه کشورها با هم [در چارچوب این ائتلاف] متحد شوند.

» وزیر دفاع فرانسه همچنین در این کنفرانس خبری بر اراده این کشور برای «بازگرداندن ایران به توافق وین» تاکید کرد و گفت: «ما به ترغیب ایران در این جهت ادامه می‌دهیم. تمام تلاش‌های دیپلماتیک به این سمت جهت‌دهی شده است.»

همزمان وزارت امورخارجه بریتانیا، روز شنبه ۱۶شهریور گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران را «مایوس‌کننده» خواند. این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «سومین گام بر خلاف تعهدات ایران در چارچوب توافق هسته‌ای است و به طور ویژه در برهه‌ای که ما به همراه شرکای اروپایی و بین‌المللی خود در حال همکاری برای کاهش تنش با ایران هستیم، مایوس‌کننده است.»

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی وین، درباره این اقدام ایران در توئیتر نوشت: «بله این یک انحراف از برجام است، اما همه چیز تحت کنترل آژانس بین المللی انرژی اتمی باقی خواهد ماند.» headtopics.com

این مقام روس همچنین گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران را «پیامی قوی» برای «ایجاد توازن در چارچوب برجام» توصیف کرد.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

نامه ظریف به موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی | DW | 06.09.2019بریتانیا، فرانسه و آلمان از کاهش تعهدات پیش‌بینی شده ایران در برجام ابراز نگرانی کرده‌اند. وزیر امور خارجه ایران با ارسال نامه‌ای به فدریکا موگرینی، از جزئیات بیشتری پیرامون گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران سخن گفته است.

انتقاد پمپئو از گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانانتقاد پمپئو از گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران: ایرانیان اعلام کردند که می‌خواهند به توسعه و تحقیق بر روی سیستم سلاح‌های هسته‌ای خود ادامه دهند. چنین اقداماتی غیرقابل قبول است.

نامه ظریف درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر برداشتایران در ادامه عدم پایبندی اروپا به تعهداتش در چهارچوب برجام و یازده تعهدی که پس از خروج یکجانبه ایالات متحده از توافق هسته‌ای به ایران داده بود، گام سوم کاهش تعهداتش در چهارچوب برجام را برداشت.

جزییات گام سوم ایران در کاهش تعهدات توافق هسته‌ای اعلام شد: آغاز گازدهی به آی‌آر ۶بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران جزییات ۴ اقدام ایران در کاهش تعهداتش از توافق هسته‌ای موسوم به برجام را در کنفرانسی خبری اعلام کرد و خبر از آغاز گازدهی به آی‌آر۶ که براساس برجام ایران می‌توانست تنها ۱۱ سال پس از برجام گازدهی به آن را انجام دهد، داد.

واکنش وزیر دفاع آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانواکنش وزیر دفاع آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران: *از این که ایران اعلام کرده است که می‌خواهد برجام را نقض کند، شگفت‌زده نیستم *چیز عجیبی نیست که ایرانی‌ها به دنبال چیزی باشند که همیشه قصد آن را داشته‌اند *این اقدام برجام را نقض می‌کند