واکنش رئیس جمهوری آلمان به حمله در هاله؛ باید از یهودیان محافظت کنیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واکنش رئیس جمهوری آلمان به حمله در هاله؛ باید از یهودیان محافظت کنیم جزئیات بیشتر🔽

در واکنش به تیراندازی روز چهارشنبه در یک کنیسه یهودیان در آلمان، رئیس جمهوری این کشور با شرکت در مراسم یادبود قربانیان این حمله گفت که «ما باید از یهودیان محافظت کنیم و علیه خشونت افراط‌‌ گرایان با هم متحد باشیم.»دادستان آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد «استفان. بی» عامل حمله به کنیسه یهودیان قصد داشته با ورود به داخل کنیسه دست به کشتار جمعی بیش از ۷۰ نفر حاضر در این کنیسه بزند. دادستان گفته است که این فرد چند قبضه اسلحه و مواد منفجره دست ساز در خودرویش داشته است.

فرانک والتر اشتان مایر، رئیس جمهوری آلمان این اظهارات را روز پنجشنبه و در جریان مراسم یادبود دو قربانی این حمله در کنیسه یهودیان ابراز کرد. وی همچنین با اشاره به اینکه «امروز روز شرم و ننگ است»، گفت: «باید برای همه روشن باشد که دولت مسئول تامین امنیت جامعه یهودیان آلمان است.» از سوی دیگر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در اظهاراتی گفت که از شنیدن تیراندازی در شرق آلمان «شوکه» شده است. مرکل گفته است که آلمان نباید در برابر «نفرت» هیچ گونه مدارایی داشته باشد و «یهودستیزی» هیچ جایی در جامعه آلمان ندارد. او افزوده است: «نفرت، نژادپرستی و یهودستیزی هیچ جایی در کشور ما ندارد.»‌در مراسم یادبود قربانیان این حمله، مردم با قرار دادن گل و شمع در برابر این کنیسه و همچنین در اطراف گورستان یهودیان، یاد قربانیان را گرامی داشتند.

روز چهارشنبه مهاجمان مسلح در شهر هاله در شرق آلمان ۲ نفر را در برابر کنیسه ای کشت. پلیس گفته است که یک مظنون این حمله را دستگیر کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه در شرق آلمان دست‌کم ۲ کشته برجای گذاشتپلیس با اعلام این که عامل این تیراندازی فرار کرده از شهروندان خواسته است در خانه بمانند یا به محل امن دیگری بروند. دقایقی پس از تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه و قبرستان یهودیان در شرق آلمان پلیس محلی شهر هاله اعلام کرد یک نفر در پیوند با این حمله بازداشت شده است جزئیات بیشتر:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو تن در تیراندازی در شهر هاله آلمان کشته شده‌اند | DW | 09.10.2019مقامات پلیس آلمان اعلام کردند که در جریان تیراندازی در شهر هاله در ایالت زاکسن- آنهالت دست‌کم دو تن کشته شده‌اند. به گفته شاهدان عینی احتمالاً چند مهاجم مسلح در این حادثه شرکت داشته‌اند. یکی از مظنونان دستگیر شده است. مسلمان نبود احیانا؟ به قبرستان یهودیان ( به دلیل مراسم مخصوص شون امروز انجا جمع شدن )حمله شده و به مغازه 'دونر' فروشی یک ترک خودتون پیدا کنید چه کسانی ممکنه حمله کردن .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تیراندازی در نزدیکی کنیسه یهودیان در آلمان 2 کشته برجای گذاشتتیر اندازی یک فرد مسلح، روز چهارشنبه 9 اکتبر به سمت عبادتگاه و قبرستان یهودیان در شهر «هاله» آلمان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دو کشته در حمله از جمله به کنیسه‌ای در آلماندر حمله ای مسلحانه در شهر هاله در شرق آلمان که 'یهودستیزانه' توصیف شده حداقل دو نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح شده اند. تصور می شود که یک مظنون، که دستگیر شده، مردی را در یک کبابی و زنی را در یک کنیسه در آن نزدیکی کشته باشد. یوم کیپور روز توبه و عزاست نه جشن ایهاالناس چرا شاه دخترو کس داده؟ چرا دختر علی خامنه‌ای به سعید توسی کس داده؟ چرا اوباما رهبر کشور متخاصم ، به علی خامنه ای نامه فدایت شوم نوشته؟؟ چرا حسنک روحانی به تلفن اوباما حواب داده و به او روز خوش کفته؟ چرا ظریف مُصَوّر با جان کری همقدم شده و با هم فسنجان خوردند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آلمان: عملیات ترکیه بی‌ثباتی و موج آوارگی در بر دارد | DW | 09.10.2019هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان پیشروی ترکیه به شمال سوریه را به شدت محکوم کرد و اقدام آنکارا را سوق دادن منطقه به بی‌ثباتی و زمینه‌ساز احیای داعش خواند. فرانسه و بریتانیا در صدد تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت برآمده‌اند. اشکالی نداره اروپا تماشاچی باشه ومیزبان اروپا مگه بجز محکوم کردن و رجز خوانی کار دیگه ای هم میکنه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: سفیر ایران در ترکیه را در جریان عملیات چشمه صلح قرار دادیمچاووش‌اوغلو: سفیر ایران در ترکیه را در جریان عملیات چشمه صلح قرار دادیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »