واکنش‌ها به لغو فعال کردن مکانیسم ماشه علیه ایران توسط آمریکا | DW | 19.02.2021

01/12/1399 08:42:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا از تصمیم آمریکا برای لغو مکانیسم ماشه علیه ایران استقبال کرد. چین و روسیه نیز این قدم را مثبت ارزیابی کردند. اسرائیل اعلام کرد همچنان مخالفت بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران است.

اتحادیه اروپا از تصمیم آمریکا برای لغو مکانیسم ماشه علیه ایران استقبال کرد. چین و روسیه نیز این قدم را مثبت ارزیابی کردند. اسرائیل اعلام کرد همچنان مخالفت بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا مجددا بر این تاکید کرد که جمهوری اسلامی «باید به صورت کامل توافق هسته‌ای را رعایت کند تا در ازای آن تحریم‌های آمریکا به صورت کامل برداشته شود».

او هم‌چنین از برگزاری مباحثات فشرده‌ای پیرامون تدارک مقدمات نشست مشترک اتحادیه اروپا با ایران و آمریکا سخن گفت. برای این نشست هنوز تاریخی مشخص نشده است.

دولت بایدن به شورای امنیت سازمان ملل اطلاع داده است که بازگشت خودکار تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران موسوم به ٬٬مکانیسم ماشه را لغو می‌کند و حاضر است در کنار قدرت‌های بزرگ دنیا برای بازگشت به توافق اتمی سال ۲۰۱۵ و رد قاطعانه سیاست فشار حداکثری دونالد ترامپ که باعث ایزوله شدن ایران شد، با ایران مذاکره کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، ند پرایس در یک بیانیه گفت که ایالات متحده دعوت اتحادیه اروپا برای شرکت در یک نشست مشترک با پنج عضو شورای امنیت سازمان ملل و ایران را درباره توافق اتمی می‌پذیرد. وزارت خارجه آمریکا روز گذشته (پنجشنبه ۳۰ بهمن) در نشستی مجازی با وزرای خارجه آلمان، فرانسه بریتانیا، از تصمیم خود برای مذاکره با ایران جهت بازگشت به توافق هسته‌ای خبر داد. headtopics.com

به آخوندها و اسلام فرصت بدهید یک نفسی تازه کنند که بهتر بتوانند خاورمیانه و جهان را به لجن بکشانند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مکانیسم ماشه اصولاوقتی اجراشدکه ایران تمامی تعهداتش روانجام داده بودو دولت آمریکا واسه خوش رقصی برای صهیونیست‌ها اون رو درحالی اجراکردکه همه تحریم ها درحال اجرا بودو معلوم نبود کدام تحریم رو میخواستندبااین مکانیسم برگردونندالان لغوش با بودنش فرقی نداره،مهم لغو تمام تحریم هاست اروپا، شمشیر و طنابدار گردن نوید افکاریها رو به گردن ایرانی زده و انداخته.... ببینیم ایرانی در اروپا شرف داره که اروپا رو به عزا بشونه یا نه...