واکنش‌های متناقض اعضای شورای شهر تهران به اتوبوس‌خوابی | DW | 02.01.2022

12/10/1400 04:23:00 ب.ظ

به گفته یک عضو شورای شهر تهران، افرادی که شب‌ها در اتوبوس‌های بی‌آر‌تی می‌خوابند، ''موجه و شاغل'' هستند. همزمان، دیگر عضو همین شورا اما خواستار برخورد با این ''معضل'' شده است.

به گفته یک عضو شورای شهر تهران، افرادی که شب‌ها در اتوبوس‌های بی‌آر‌تی می‌خوابند، ''موجه و شاغل'' هستند. همزمان، دیگر عضو همین شورا اما خواستار برخورد با این ''معضل'' شده است. یک عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران روز یکشنبه ۱۲ دی (۲ ژانویه) در گفت‌وگو با خبرگزاری...

یک عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران روز یکشنبه ۱۲ دی (۲ ژانویه) در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، از خوابیدن ''افراد غیرمعتاد'' در اتوبوس‌های بی‌آرتی خطوط شبانه‌روزی به عنوان ''پدیده‌ای جدید'' نام برد و از قول مسئولان شهرداری تهران اعلام کرد که این افراد «ظاهر موجهی داشته و معتاد نیستند و حتی شاغل هستند».

احمد علوی افزود که این افراد «توان پرداخت کرایه خانه یا کرایه مهمان‌سرا را ندارند» و از این رو، «اتوبوس را برای خوابیدن انتخاب می‌کنند» چرا که «هم امنیت دارد و هم در این شب‌های سرد، گرم است». به گفته این عضو شورای شهر تهران، رانندگان اتوبوس هم نمی‌توانند بین ''اتوبوس‌خواب'' و ''مسافر'' تفکیک قائل شوند و یا بعد از مشاهده 'اجاره نامه یا سند خانه به مسافران اجازه دهند تا سوار اتوبوس شوند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید علوی با اشاره به وجود گرمخانه‌ها در تهران گفت، کسانی که در اتوبوس‌های بی‌آرتی می‌خوابند، ''به دلایل مختلف از جمله هم‌نشینی با معتادان'' مایل به خوابیدن در گرمخانه‌ها نیستند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

فرانسه: ایران با پرتاب موشک ماهواره‌بر قطعنامه شورای امنیت را نقض کرد🔺فرانسه: ایران با پرتاب موشک ماهواره‌بر قطعنامه شورای امنیت را نقض کرد ▪️وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد، همزمانی این پرتاب با مذاکرات هسته‌ای احیای برجام که پیشرفت‌هایی داشته است، تاسف‌آورتر است. ⬇️ بیشتر بخوانید: با تولید واکسن، لیزر، داشتن دانشگاه، استخراج نفت، تولید لاستیک ماشین، دوختن کت و شلوار، تولید کفش ملی و ... 😂😂 چی قطعنامه شورای امنیت رو نقض نکرده؟؟ !!!! گور پدر همه شما بیشرفهای تخم حرام ، شما با تحریمها باعث بیچارگی مردم ایران شدید و الان اظهار تاسف می کنید؟ بیشرفها ، چرا موقعی که آمریکای جنایتکار بی رحمانه مردم ایران رو تحریم و از برجام خارج شد هیچ کس تاسف نخورد؟ ما هرکاری از دستمان بیاید انجام خواهیم داد . شماهم از تاسف بمیرید فرانسه شُغالی بیش نیست و او کشوری است ک‌ پناهگاه اَسلام گرا و او خمینی تروریست و اَسلام گراهای فرقه شیعه را راهی ایران نَمود.

حمایت آلمان از ایجاد اروپایی قوی‌تر در آستانۀ ریاست دوره‌ای پاریس بر شورای اتحادیه اروپافرانسه از هم اکنون اولویت‌های کاری‌اش را به عنوان رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا اعلام کرده است که عبارتند از گسترش قانون حداقل دستمزد به سراسر بلوک، وضع مقررات بیشتر برای فعالیت غول‌های دیجیتال و وضع مالیات بر مصرف کربن.

آمریکا فعالیت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را از سر گرفتنماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، در توئیتی نوشت ما برای حمایت از حقوق بشر و پیشبرد آن از طریق تعامل در سازمان ملل و در سراسر جهان، با طرف های بین المللی همکاری خواهیم کرد. بیچاره بشری که آمریکای جنایتکار و تروریست دنبال حقوقش باشد Hero ۴۳ سال دیگه بازی شروع شد تا مثل پرزیدنت ترامپ نتونه رژیم رو به زانو دربیاره... اسم حقوق بشر و سازمانش یعنی بازی برای حفظ واقعی رژبم ضد بشر!!

درگیری سنگین سپاه با مخالفان در زاهدان؛ ۳ عضو سپاه کشته شدند

هشدار 'قرمز' باران شدید و سیلاب در بوشهر، هرمزگان، کرمان و فارس | DW | 02.01.2022سازمان هواشناسی ایران درباره باران‌‌های شدید و بروز سیل در برخی استان‌های کشور هشدار داد. در چهار استان وضعیت قرمز اعلام شده است. مسئولان کشور برای مقابله با سیلاب برنامه‌های مشخصی اعلام نکرده‌اند. مسئولان همواره در حال کون دادن هستن یه کونی تنها دغدغه اش پر کردن سوراخ هاش هست فلذا وقت رسیدگی به بقیه ی مسائل رو نداره خامنئي_الفرخ خامنئي_رأس_الإرهاب قاسم_سليماني طبق معمول مسئولان فقط غافلگیر میشن. امام جمعه ها هم گناهان مردم را مقصر اعلام میکنن متاسفانه مسئولان کشوربرای تک تک اعراب خارج ازایران برنامه مشخص داره!ولی برای کشورومردم داخل مرزهای ایران هیچ برنامه ای جزاشتباهات مکرر43ساله ندارند!تمام این سیلابهادرصورت هدایت به رودخانه هاوسدهامیتونست مشکل بی آبی خوزستان وسیستان روحل کنه!ولی عین ماست نشستندیکی بیادنجاتشون بده!

انتقادها و کنایه‌ها به نقش روسیه در مذاکرات احیای برجام | DW | 01.01.2022میدان‌داری روسیه در مذاکرات احیای برجام در فضای مجازی و رسانه‌های داخل ایران با انتقاد و کنایه‌های زیادی روبرو شده است. این انتقادها پس از دیدار مستقل نمایندگان روسیه و آمریکا پیش از توقف موقت مذاکرات افزایش یافته است.