افغانستان, وحیده پژده, کارشناس سیاسی, کارشناس مسایل افغانستان

افغانستان, وحیده پژده

واکنش‌ها به ترور وحید مژده، تحلیلگر مسایل سیاسی افغانستان

واکنش‌ها به ترور وحید مژده، تحلیلگر مسایل سیاسی #افغانستان

21/11/2019 05:37:00 ب.ظ

واکنش‌ها به ترور وحید مژده، تحلیلگر مسایل سیاسی افغانستان

برخی مقامات و شخصیت‌های سیاسی افغانستان ترور وحید مژده، از کارشناسان مسائل سیاسی این کشور را به شدت محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

21.11.2019استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولیریاست جمهوری افغانستان امروز پنجشنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:"دشمنان افغانستان شامگاه دیروز با انجام یک حمله تروریستی، وحید مژده از تحلیلگران سیاسی و کارمند پیشین وزارت امور خارجه را به شهادت رساندند‍".

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان

در این اطلاعیه آمده است: ‍‍"محمد اشرف غنی، رئیس‌ جمهور ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی، به مسئولان مربوطه امنیتی و قضایی دستور پیگیری، دستگیری و مجازات عاملان این رویداد را صادر کرده است".عبدالله عبدالله، رئيس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز در حساب فسبوک خود نوشته است که آقای مژده از چهره‌های شناخته شده‌ رسانه‌های کشور توسط"تروریست‌های وحشی" به قتل رسیده است.

حامد کرزی، رئيس جمهور سابق افغانستان نیز طی اعلامیه‌ای تاکید کرد که ‍"ترور هدفمند وحید مژده مرحلۀ دیگری از سیاست های مغایر ارزش های انسانی و مخالف حقوق و آزادی های شهروندی در کشور ما را به نمایش می گذارد".کرزی حراست و حمایت از حق زندگی، آزادی بیان، آراء و افکار را از بنیادی ترین دستاورد های جمهوری اسلامی افغانستان عنوان کرده و افزود:"حملات تروریستی اخیر بر جان شخصیت ها و تحلیلگران سیاسی نشان می دهد که این اقدامات بازتاب کیفیت جدیدی از جنایت جنگی و جنایت در قبال حقوق بشر و حقوق شهروندی مردم افغانستان است." headtopics.com

در همین راستا، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان دست داشتن این گروه در ترور وحید مژده، از تحلیلگران سیاسی این کشور را رد کرده و دولت افغانستان را مسئول آن معرفی کرد.وی در پیامی اعلام کرد که وحید مژده، مبارز سیاسی، تحلیلگر و نویسنده توانای کشور و ‍"مخالف سرسخت اشغال آمریکایی" توسط"حلقه های اطلاعاتی دشمن" به شهادت رسیده است.

گفتنی است نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان روز گذشته اعلام کرد: حوالی ساعت 5 عصر وحید مژده، کارشناس مسائل سیاسی کشور هنگام عزیمت به مسجد از سوی دو موتور سوار مسلح مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و جان خود را از دست داد.وحید مژده در دوره جهاد عضو حزب اسلامی بود و در زمان حکومت طالبان به عنوان مقام ارشد وزارت امورخارجه افغانستان کار کرده است.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

وحید مژده تحلیلگر مسایل سیاسی افغانستان در کابل کشته شدوزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، وحید مژده کارشناس مسایل سیاسی شامگاه چهارشنبه 20 نوامبر در شهر انا لله وانا اليه راجعون

وحید مژده، تحلیلگر مسایل سیاسی افغانستان کشته شدوحید مژده، از کارشناسان مسائل سیاسی افغانستان امروز در کابل هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

بدری: برخی سیاسیون داخلی به دنبال سواستفاده از آشوب‌های اخیر هستند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimنماینده مردم اردبیل در مجلس یکی از تبعات اطلاع‌رسانی نکردن دولت برای تصمیم اخیرش در اصلاح قیمت بنزین را سوء‌استفاده سودجویان از فضای اعتراضات قانونی دانست.

بازگشت برادران راجاپاکسه به صحنه سیاسی سریلانکاماهیندا راجاپاکسه، برادر رئیس جمهور جدید سریلانکا به عنوان نخست‌وزیر موقت این کشور سوگند یاد کرد. گوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع روز یکشنبه ۱۷ نوامبر با ۵۲.۲۵ درصد آراء برنده انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا اعلام شد. انتخاب این دو برادر به عنوان رئیس جمهور و نخست‌وزیر، بازگشت قابل توجه آن‌ها به قدرت است که ده سال پیش بر پایان خشونت آمیز جنگ داخلی در این کشور نظارت داشتند.

صحت نداشتن نقل قول منتسب به رهبری خطاب به یک طلبه‌ درباره اصلاح قیمت بنزیننقل قول منتسب به رهبری خطاب به یکی از طلبه‌ها درباره افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.

برایان هوک: اعتراض ایرانیان به افزایش قیمت بنزین به «جنبش ضدرژیم» تبدیل شده استبرایان هوک: اعتراض ایرانیان به افزایش قیمت_بنزین به «جنبش ضدرژیم» تبدیل شده است برایان هوک اعتراضات در ایران را «بزرگ» توصیف کرد و گفت مردم ایران از «رژیم دزدسالار» خسته شده اند و دولت ایران سبب سرخوردگی مردم خود شده است.