واکنش مثبت بازار ایران به حمله حوثی‌ها؛ قیمت دلار کاهش یافت

24/06/1398 07:05 ب.ظ

یک روز پس از حمله پهپادی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان که موجب کاهش ۵.۷ میلیون بشکه‌ای تولید این کشور شد، بازار ارز ایران بی‌تفاوت به افزایش تنش در خلیج فارس و امیدوار به افزایش تقاضای نفت ذخیره شده ایران به افت قیمت دلار تن داد.

یک روز پس از حمله پهپادی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان که موجب کاهش ۵.۷ میلیون بشکه‌ای تولید این کشور شد، بازار ارز ایران بی‌تفاوت به افزایش تنش در خلیج فارس و امیدوار به افزایش تقاضای نفت ذخیره شده ایران به افت قیمت دلار تن داد. با ادامه کاهش نرخ رسمی دلار، بازار آزاد تهران نیز به افت بیشتر نرخ ارز تن داد، به طوری که قیمت فروش دلار آمریکا به ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان نزدیک شد.

با این وجود هر یورو با بهایی بالاتر از نرخ برابری جهانی آن و در مقابل ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۲ هزار ۶۵۰ تومان معامله شد.

در حالی که مطابق آخرین اطلاعات ثبت شده در معاملات بازارهای مالی جهان، هر یورو همچنان در برابر ۱.۱۰۸۰ دلار آمریکا مبادله می‌شود، این نرخ در مبادلات روز یکشنبه بازار آزاد تهران ۱.۱۱۷۴ و در سامانه رسمی بانک مرکزی ۱.۱۱۵۰ بود.حملات حوثی‌ها نفت را چقدر گران می‌کند؟

در بازار سکه و طلای تهران همزمان با افت قیمت جهانی طلا و نرخ دلار در بازار تهران، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نزدیک به ۱۳ هزار تومان کاهش یافت و در مرز ۴ میلیون تومان ایستاد. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با بیش از هزار تومان افت بها، نزدیک به ۴۰۳ هزار تومان مبادله شد. headtopics.com

الکی نگو امروز 200 رفت بالا

ادامه مطلب:
euronews_pe »

گروه هکری مرتبط با ایران دوباره به دانشگاه‌های آمریکا و چند کشور دیگر حمله کردگروه هکری مرتبط با ایران دوباره به دانشگاه‌های آمریکا و چند کشور دیگر حمله کرد این حمله از سوی کوبالت دیکنز به آن‌ها اجازه می‌دهد در صورت دسترسی به حساب کاربری و رمز عبور، تمامی صفحات مرتبط با منابع دانشگاهی را کپی کنند.

آمریکا ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان می‌داند | DW | 15.09.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار یک پست توییتری، مسئولیت حمله به پالایشگاه بقیق و میدان نفتی خریص را برعهده ایران دانسته است. حمله به تاسیسات نفتی عربستان، به تنش بین ایران و آمریکا دامن زده است. مسئول اصلی خود امریکاست که از برجام خارج و ایران را تحریم سبوعانه کرد!!!

لیندسی گراهام خواستار حمله به تاسیسات نفتی ایران شدسناتور لیندسی_گراهام، رئیس کمیسیون قضایی سنای آمریکا، با مقصر دانستن ایران در پی حملات روز شنبه به دو مجتمع مهم نفتی عربستان سعودی، خواستار اقدام نظامی علیه تاسیسات نفتی ایران شد.

ایران دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را رد کردعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ضمن رد هرگونه دست داشتن تهران در حملات پهپادی روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، سخنان مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا را تغییر راهبرد از «فشار حداکثری» به «دروغ حداکثری» علیه جمهوری اسلامی خواند.

حمله به تاسیسات نفتی عربستان؛ ایران دست داشتن در حملات را تکذیب کردمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در واکشن به اظهارات مایک پومپئو، همتای آمریکایی خود، در مورد حملات 'پهپادی' به تاسیسات نفتی عربستان گفت: 'آمریکایی‌ها سیاستی به نام فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی ها به سمت دروغ حداکثری گرایش پیدا کرده است.' یک منبع مطلع نیز به خبرگزاری رویترز گفته است که عربستان 'هفته‌ها و نه روزها' تا رسیدن به میزان کامل ظرفیت صادرات نفت در پی این حملات فاصله دارد.

اتحادیه عرب ایران را مقصر حمله به تاسیسات نفتی عربستان دانست | DW | 15.09.2019حمله پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان با واکنش‌های زیادی روبرو شد. اتحادیه عرب این حمله را به ایران نسبت داد. ترکیه، فرانسه و بریتانیا آن را محکوم کردند. ایران هرگونه دخالت در این این امر را رد می‌کند. کار رژیم محنوس اسلامیس کار جمهوری اسلامیه نه ایران آقا/خانم دویچه وله، خودت اونجا بودی که با پهپاد زدند؟ چرا یک دروغ را جا می اندازید؟ اون حوثی های گدا گشنه میتونن از این کارا بکنن؟ خود سپاه با موشک زده احمقها!!!

بانک مرکزی ایران روز یکشنبه بهای عرضه دلار در سامانه شبکه رسمی صرافی‌ها را ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان تعیین کرد که نسبت به روز نخست هفته ۱۰۰ تومان ارزان‌تر بود.

با ادامه کاهش نرخ رسمی دلار، بازار آزاد تهران نیز به افت بیشتر نرخ ارز تن داد، به طوری که قیمت فروش دلار آمریکا به ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان نزدیک شد.

با این وجود هر یورو با بهایی بالاتر از نرخ برابری جهانی آن و در مقابل ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۲ هزار ۶۵۰ تومان معامله شد.

در حالی که مطابق آخرین اطلاعات ثبت شده در معاملات بازارهای مالی جهان، هر یورو همچنان در برابر ۱.۱۰۸۰ دلار آمریکا مبادله می‌شود، این نرخ در مبادلات روز یکشنبه بازار آزاد تهران ۱.۱۱۷۴ و در سامانه رسمی بانک مرکزی ۱.۱۱۵۰ بود.حملات حوثی‌ها نفت را چقدر گران می‌کند؟

در بازار سکه و طلای تهران همزمان با افت قیمت جهانی طلا و نرخ دلار در بازار تهران، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نزدیک به ۱۳ هزار تومان کاهش یافت و در مرز ۴ میلیون تومان ایستاد. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با بیش از هزار تومان افت بها، نزدیک به ۴۰۳ هزار تومان مبادله شد.

بهای هر اونس طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی با بیش از ۱۰ دلار کاهش قیمت به کمتر از هزار و ۴۸۸ دلار رسید.