واکنش آمریکا به خبر کشته شدن ۱۳ شهروند ترک توسط پ‌ک‌ک | DW | 15.02.2021

27/11/1399 09:23 ق.ظ

وزارت دفاع ترکیه از اعدام ۱۳ شهروند خود توسط حزب کارگران کردستان در غاری واقع در شمال عراق خبر داده است. پ‌ک‌ک این خبر را تکذیب و اعلام کرده است که این افراد در جریان درگیری‌های نظامی اخیر کشته‌ شده‌اند.

وزارت دفاع ترکیه از اعدام ۱۳ شهروند خود توسط حزب کارگران کردستان در غاری واقع در شمال عراق خبر داده است. پ‌ک‌ک این خبر را تکذیب و اعلام کرده است که این افراد در جریان درگیری‌های نظامی اخیر کشته‌ شده‌اند. به گفته حلوصی آکار این افراد در غاری واقع در شمال عراق"توسط نیروهای وابسته به حزب کارگران کردستان کشته شده‌اند". وزیر دفاع ترکیه گفته است که ۱۲ نفر از این افراد از ناحیه سر و یک نفر از ناحیه شانه مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

پ‌ک‌ک در واکنش به این خبر آن را تکذیب و اعلام کرده است که این افراد در جریان درگیری‌های نظامی چند روز گذشته جان خود را از دست داده‌اند. ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به خبر"اعدام ۱۳ شهروند ترک توسط پ‌ک‌ک" اعلام کرده است که ایالات متحده در صورت صحت داشتن این خبر به شدیدترین شکل ممکن این اقدام را محکوم می‌کند.ترکیه از روز دهم فوریه عملیات نظامی جدیدی را علیه رزمندگان پ‌ک‌ک در ۳۰ کیلومتری جنوب کشور خود و در خاک عراق آغاز کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

پ.ک.ک یک سازمان تروریستی در لیست تروریسم جهانیست و وظیفه همه ما نابود کردن این تروریستهاست سوالی کە هر فکر سالم و در جستجوی حقیقتی باید فارغ از هر نوع وابستگی به آن جواب بدهد: چرا در طی این چند سال که این نیروها در اسارت پ ک ک بودند و علی رغم درگیری های بزرگتر میان نیروهای دولت ترکیه و پ ک ک و ... نیروهای پ ک ک دست به کشتار این افراد نزدند؟

اگر پ ک ک قصد کشتار این نظامیان دا داشت چرا در طول شش سال اسارت آنان هیچ اقدامی نکرد؟ ترکیه با هدف کشتار آنان رفت و موفق شد شرم تان باد اشغالهای بوگندو یعنی مغز خر دارید، یعنی خودتان این اراجیف رو باور میکنید؟ اولا غلط کردە حملە کردە، ثانیا تاحالا کە زندە بودند! کی حملە کردە اون کشتە. کدام شهروند؟! یک مشت قاتل و جاسوس خون اشام ؟ یە مشت فاشیست بوگندو و نفهم مغول! مغولها سرزمین کوردها رو اشغال کرداند.

ازشکست ارتش داعشی اخوانی ترکیه خیلی ها سوزش گرفتن... اسم رسانه DW فارسی هم به این لیست اضافه شد.شماها شرافت خبرنگاری ندارین.شماهایک مشت کارمندزالوهستین که از خون مردم تغذیه میکنین. مطمئنن درآینده روزهایی بدتری خواهید دید.این رشته تویتهاراببینین رسانه ی لیبرال وکثیف سرمایه داری جز کاسه لیسی یک مشت مغول مهاجر که صاحب خاک کوردها وارمنیها شدن رو نمیکنه وانتظاری هم نیست، یک مشت مغول میت توسط خود مغول ها با حمله ی هوایی به هلاکت رسیدن .تروریست مغول های حرومزاده ان که ششصد ساله ملت کورد وقتل عام میکنن

تروریست های نفرت انگیز! انتظار داشتین تروریستها تایید کنن؟! تروریستهای_پ‌ک‌ک

خبرگزاری رویترز به نقل از حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه از اعدام ۱۳ سرباز و مأمور پلیس این کشور توسط رزمندگان پ‌ک‌ک خبر داده است.

به گفته حلوصی آکار این افراد در غاری واقع در شمال عراق"توسط نیروهای وابسته به حزب کارگران کردستان کشته شده‌اند".

وزیر دفاع ترکیه گفته است که ۱۲ نفر از این افراد از ناحیه سر و یک نفر از ناحیه شانه مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

پ‌ک‌ک در واکنش به این خبر آن را تکذیب و اعلام کرده است که این افراد در جریان درگیری‌های نظامی چند روز گذشته جان خود را از دست داده‌اند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به خبر"اعدام ۱۳ شهروند ترک توسط پ‌ک‌ک" اعلام کرده است که ایالات متحده در صورت صحت داشتن این خبر به شدیدترین شکل ممکن این اقدام را محکوم می‌کند.ترکیه از روز دهم فوریه عملیات نظامی جدیدی را علیه رزمندگان پ‌ک‌ک در ۳۰ کیلومتری جنوب کشور خود و در خاک عراق آغاز کرده است.

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرده است که در جریان این عملیات نظامی ۴۸ رزمنده حزب کارگران کردستان کشته شده‌اند.