واکنش تند سازمان همکاری اسلامی به نشست کشورهای اسلامی در مالزی

19/12/2019 12:31:00 ق.ظ

واکنش تند سازمان همکاری اسلامی به برپایی اجلاس کشورهای اسلامی در مالزی

مالزی, اجلاس سران

واکنش تند سازمان همکاری اسلام ی به برپایی اجلاس کشورهای اسلام ی در مالزی

دفتر نخست وزیر مالزی در بیانیه ای تاکید کرده است که هدف از برپایی این اجلاس آنطور که برخی منتقدان و یا تحلیلگران گفته‌اند دامن زدن به دسته بندی و تشکیل «بلوک» جدیدی نیست.

این واکنش تند در حالی ایراد می‌شود که عربستان،‌ کشوری که ریاست دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی را برعهده دارد برپایی نشست کشورهای اسلامی در کوالالامپور را ناکارآمد توصیف و از حضور در آن امتناع کرده بود.غیبت عربستان سعودی، کشوری که مقاماتش تولیت دو مکان مقدس در شهر مکه و مدینه را برعهده دارند از دید تحلیل‌گران خود نشانه دسته بندی و اختلاف نظرهای عمده میان کشورهای اسلامی در جهان است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، ملک سلمان در جریان گفتگویی تلفنی با مهاتیر محمد تاکید کرده است که مسائل عمده جهان اسلام باید در جریان نشستی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد که توسط سازمان همکاری اسلامی سازماندهی و تدارک دیده باشد.پاکستان نیز از جمله غایبان مهم نشست کوالالامپور است. به گفته برخی مسئولان پاکستانی عمران خان که خود از سازماندهندگان این نشست بوده تحت فشار ریاض از شرکت در آن انصراف داده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

بیست کشور اسلامی در غیاب عربستان و پاکستان در مالزی گردهم آمدند عربستان سعودی ، ملک سلمان در جریان گفتگویی تلفنی با مهاتیر محمد تاکید کرده است که مسائل عمده جهان اسلام باید در جریان نشستی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد که توسط سازمان همکاری اسلام ی سازماندهی و تدارک دیده باشد. کشورهای اسلامی قتل عام های قره_باغ و ایغورستان را نمیبینند؟! در جلسات پس راجع به چی مذاکره میکنند؟! مثلا چه 💩💩💩قراره بخورن جمع شدن اونجا🤔🤔🤔 وقتی عربستان مایه دار وپاکستان بمب اتمی دار نیستن یعنی باقی کشور ها کشک ودوغ هستن که گرد هم اومدن🙂😁

سازمان همکاری اسلامی: نشست مالزی تضعیف اسلام و امت اسلامی استسازمان همکاری اسلام ی، روز چهارشنبه 18 دسامبر 2019 برگزاری نشست کوالالامپور را «ساز مخالف زدن» خواند

مرگ همزمان چهار زن به دلیل قطعی برق بیمارستان خمینی در پی بارش شدید در اهوازخبرگزاری ایرنا شامگاه دوشنبه 16 دسامبر 2019 گزارش کرد که چهار بیمار زن که در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان قواعد اخبارگویی بی طرفانه رو حداقل ظاهری رعایت کنید اگر شما خمینی را آیت الله خمینی بخوانید به معنی به رسمیت شناختن یا حتی احترام شما برای او نیست، همانطور که ما از ملک سلمان خواندن پادشاه شما چنین منظوری نمیکنیم

وزیر کشور در جلسه با نمایندگان مجلس: فقط به سر شلیک نکردیم به پا هم زدیمچقدر پر رو و وقیح هستید خجالت بکشید بیشرف های رزل شما چه موجوداتی هستید تو کجای دنیا به اعتراض مدنی شلیک میکنن؟ فلسطین فرانسه کجا غیر از جایی که شما حضور سیاسی دارید و مداخله میکنید در عراق در سوریه در لبنان در ایران و در کل هر جایی که شما تروریست ها اونجا هستید ایران_اشغالی لوح تقدیر بهش بدبد خب با دوشکا خیلی نمیشه دقیق سر رو نشونه گرفت تاریخ پست‌تر و وقیح‌تر از مسئولین‌کثیف‌این‌حکومت به خودش ندیده!!!

طرح‌های بدن انسان در برابر سفارت ایران در بلژیک برای اعتراض به کشتار«این نماد صحنه‌ی جرم در خیابان‌های ایران است که بیش از ۳۰۰ معترض در آنجا به دست نیروهای امنیتی کشته شدند.»

اعتراف مقامات جمهوری اسلامی به تیراندازی به معترضان؛ محمود صادقی: پرسیدیم چرا به سر شلیک شده، وزیرکشور گفت به پا هم زده‌اندآمار تکان دهنده ۳۰۴ کشته در اعتراضات آبان ماه از سوی سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه تایید شد و حالا یک نماینده مجلس از اعتراف وزیر کشور درباره تیراندازی ماموران به معترضان گفته است. محمود صادقی، ن منظورش از تیرهایی که به پای معترضان اصابت کرده، تیرهای به خطا رفته است. عدالت را رعايت كردن جمهوری اسلامی درپرتگاه سقوط قراردارد، اعتراف مسئولان به جنایت ،وعلنی کردن ان برای حفظ قدرت بصورت دقیقه شمارکاربرد دارد. اینجافقط این نکته حائزاهمیت است که جامعه جهانی دریکی ازننگین ترین سکوتهای خودبسرمیبرد.

بیست کشور اسلامی در غیاب عربستان و پاکستان در مالزی گردهم آمدند این واکنش تند در حالی ایراد می‌شود که عربستان،‌ کشوری که ریاست دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی را برعهده دارد برپایی نشست کشورهای اسلامی در کوالالامپور را ناکارآمد توصیف و از حضور در آن امتناع کرده بود.یک تحلیلگر موسسه مطالعات بین المللی و پژوهشگاه خاورمیانه در سنگاپور به خبرگزاری رویترز گفته است که مشکل اصلی همین دسته بندی هاست.و گفت که این نشست تضعیف اسلام و امت اسلامی است.امام خمینی اهواز بستری بوده‌اند، به صورت همزمان جان باخته‌اند.

غیبت عربستان سعودی، کشوری که مقاماتش تولیت دو مکان مقدس در شهر مکه و مدینه را برعهده دارند از دید تحلیل‌گران خود نشانه دسته بندی و اختلاف نظرهای عمده میان کشورهای اسلامی در جهان است. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، ملک سلمان در جریان گفتگویی تلفنی با مهاتیر محمد تاکید کرده است که مسائل عمده جهان اسلام باید در جریان نشستی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد که توسط سازمان همکاری اسلامی سازماندهی و تدارک دیده باشد. اندونزی، کشوری که بیشترین جمعیت مسلمان را در خود جای داده نیز در این نشست حضور دارد. پاکستان نیز از جمله غایبان مهم نشست کوالالامپور است. در سوی مقابل مهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی گفت که کشورش قصد ضربه زدن به نقش سازمان همکاری‌های اسلامی را ندارد و او این موضوع را به اطلاع خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاهی عربی سعودی رسانده است. به گفته برخی مسئولان پاکستانی عمران خان که خود از سازماندهندگان این نشست بوده تحت فشار ریاض از شرکت در آن انصراف داده است. دفتر مهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی اعلام کرده است که برای ۵۶ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی دعوت‌نامه شرکت در نشست کوالالامپور فرستاده شده اما تنها بیست هیئت نمایندگی از کشورهای یاد شده در این اجلاس حضور دارند که برخی از آنها توسط روسای کشور هدایت می‌شوند. در مقابل ایران و قطر، دو کشوری که روابط پرتنشی را با ریاض پشت سر می گذرانند در عالی‌ترین سطح در اجلاس کوالالامپور شرکت دارند. بخش روابط عمومی و سوپروایزر بیمارستان امام خمینی اهواز، حاضر به پاسخگویی به سوالات تلفنی خبرنگار العربیه نشده و گفتند که اجازه اظهار نظر درباره این موضوع را ندارند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر روز چهارشنبه برای شرکت در این نشست وارد پایتخت مالزی شدند.. برگزاری این نشست با انتقادات فراوانی مواجه شده و رهبران و سیاستمداران کشورهای مختلف آن را تلاشی برای ایجاد اختلاف در جهان اسلام و سازمان همکاری‌های اسلامی توصیف کرده و حضور چهره‌های تندرو در این نشست را محکوم کردند. ایران که روابط دیپلماتیک‌اش با عربستان سعودی در پی تعرض به سفارت این کشور در تهران دستخوش تنش و بحران شد بر سر مسائل منطقه‌ای با این کشور همچنان در نزاع به سر می‌برد. قطر نیز بر سر اختلافات سیاسی از جمله حمایت از جنبش‌های اسلامگرا و نیز نزدیکی با ایران در قطب مقابل سه متحد منطقه‌‌ای یعنی عربستان سعودی، امارات عربی متحده، بحرین قرار گرفته است. ..