واکنش ترامپ به رایگان شدن نفت در آمریکا: وقت آن است که نفت بخریم | DW | 21.04.2020

21/04/2020 09:00:00 ق.ظ

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به منفی شدن قیمت نفت این کشور اعلام کرد که اکنون زمان مناسب برای خرید نفت فرا رسیده است. ترامپ گفت برنامه دارد ۷۵ میلیون بشکه نفت را به عنوان ذخایر استراتژیک خریداری کند.

بهای نفت, نفت آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به منفی شدن قیمت نفت این کشور اعلام کرد که اکنون زمان مناسب برای خرید نفت فرا رسیده است. ترامپ گفت برنامه دارد ۷۵ میلیون بشکه نفت را به عنوان ذخایر استراتژیک خریداری کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به منفی شدن قیمت نفت این کشور اعلام کرد که اکنون زمان مناسب برای خرید نفت فرا رسیده است. ترامپ گفت برنامه دارد ۷۵ میلیون بشکه نفت را به عنوان ذخایر استراتژیک خریداری کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به منفی شدن بهای نفت این کشور در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود در واشنگتن گفت که دولت او از این فرصت استفاده خواهد کرد و تا ۷۵ میلیون بشکه نفت خام ارزان خریداری می​‌کند. ترامپ تاکید کرد که برای این منظور بودجه لازم را از کنگره تقاضا خواهد کرد. او گفت"زمان بسیار خوبی برای خرید نفت است."

براساس آخرین گزارش سالانه در آمریکا، ذخایر استراتژیک نفت این کشور به ۷۰۰ میلیون بشکه می‌​رسد.ترامپ در ادامه صحبت​‌های خود اطمینان داد که به زودی قیمت نفت به ۲۵ تا ۲۸ دلار در هر بشکه باز خواهد گشت. رئیس جمهوری آمریکا یکی از عوامل سقوط بهای نفت را تأثیر معاملات در بازار مالی دانست. قرارداد"معاملات آتی" نفت آمریکا روز سه‌شنبه برای ماه مه منقضی می‌​شود به همین دلیل بسیاری از دلالان نفت را با ضرر به فروش رساندند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دروغ میگه قیمتش بره بالا. یعنی از ریا و دروغ و پستی کم نمیزاره این آدم! خخخ قمارباز نگه به... میمیره خخخ نفت باید آب مقیاسی شود چون افغانستان غریب نادار است 🔴 عکس_نوشت| فروپاشی بازار نفت با منفی شدن قیمت نفت WTI آمریکا، بازار نفت به مرز فروپاشی رسیده و در این شرایط نفت ایران تحریم هم نبود، آبی برای اقتصاد گرم نمیکرد. کاش سال۷۳ که رهبرانقلاب بستن چاههای نفت و تکیه اقتصاد به تولیدات غیرنفتی را آرزو کردند

عالیه این بشر به تعداد كل جمعيت ايران ميخواد نفت بگيره 🤦🏼‍♀️ قیمت نفت آمریکا چون نمیتونه ذخیره کنه اومده پایین، بعد این داره بر عکس جلوه میده؟؟ عجب آخوندیه این دیگه! 🔹کوین کریمر: «فروپاشی امروز در قیمت‌های نفت تهدیدی ویران‌کننده برای بخش‌های نفت و گاز آمریکا بشمار می‌آید.بیشترین تعداد ازنفت‌کشهای سعودی طی چندسال گذشته درراه سواحل ما هستند.باتوجه به تحولاتی که امروز روی داد از رئیس جمهور می‌خواهم که مانع ازتخلیه نفت این نفتکش‌ها در آمریکا شود

واکنش ترامپ به سقوط بی‌سابقه قیمت نفت آمریکا- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimاولین اظهار نظر دونالد ترامپ پس از سقوط بی‌سابقه قیمت نفت آمریکا رئیس‌جمهور آمریکا گفت که با توجه به کاهش بی‌سابقه قیمت نفت، آمریکا ذخایر استراژیک نفت خود را پر خواهد کرد و قصد دارد ۷۵ میلیون بشکه به این ذخایر اضافه کند OilPrice

ترامپ: 75میلیون بشکه نفت به ذخایر استراتژیک آمریکا خواهیم افزوددونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه روز دوشنبه 20آوریل 2020 به وقت محلی آمریکا اعلام کرد مادرت گاییده شد

واکنش دولت یمن به بازداشت یک چهره فرهنگی توسط حوثی‌ها

قیمت نفت به پائین‌ترین نرخ خود در ۲۱ سال گذشته رسید | DW | 20.04.2020 بهای نفت به‌رغم توافق عربستان، روسیه و آمریکا بر سر کاهش تولید آن به پائین​ترین نرخ خود در دو دهه گذشته رسید. هرچه ویروس کرونا در جهان بیشتر شیوع پیدا می​​​‌کند، بهای طلای سیاه نیز کاهش می‌یابد.

بازگشت قیمت به ۳۷ سال پیش؛ سقوط تاریخی نفت رقم خوردقیمت هر بشکه نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت در جریان معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی، بزرگ‌ترین سقوط روزانه خود را تجربه کرد و با ۵۷ درصد کاهش به ۷ دلار و ۸۲ سنت رسید که رقمی بی‌سابقه از سال مارس ۱۹۸۲ تاکنون به شمار می‌رود. بشکه ای چند شده الان؟ ایکاش همه قیمت‌ها در ایران هم به 34 سال پیش برمی گشت🙏😔😔😔😔

قیمت نفت کانادا به زیر صفر دلار برای هر بشکه رسیددر اتفاقی عجیب و بی‌سابقه در بازارهای نفتی، قیمت نفت Western Canadian Select منفی شده و به زیر صفر زیر صفر دلار دیگه چیه؟ گویا حالتون اصلا خوب نیست زیر صفر یعنی یه دلار میدن که نفسشونو ببریم..!😆😆 ۲۳آوریل ۲۰۱۹: آمریکا میخواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند. ۲۰آوریل ۲۰۲۰: قیمت نفت آمریکا به صفر رسید. از کل هیمنه‌ی پوشالی آمریکا در دوران کرونا، فقط همین کنترل قیمت نفت در جهان باقی مانده بود که آن هم...

رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به منفی شدن قیمت نفت این کشور گفت"وقتشه که ما نفت بخریم".خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری روز دوشنبه خود در کاخ سفید اعلام کرد که با توجه به کاهش بی‌سابقه قیمت نفت، آمریکا ذخایر استراژیک نفت خود را پُر و 75 میلیون بشکه را به این ذخایر اضافه خواهد کرد.کشورش طرحی را برای افزودن نزدیک به 75 میلیون بشکه نفت به مخازن ذخایر استراتژیک نفت در دست بررسی دارد.دولت یمن بازداشت وزیر اسبق فرهنگ این کشور توسط شبه نظامیان حوثی در صنعا را محکوم کرد.

او از خرید ۷۰ میلیون بشکه نفت خبر داد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به منفی شدن بهای نفت این کشور در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود در واشنگتن گفت که دولت او از این فرصت استفاده خواهد کرد و تا ۷۵ میلیون بشکه نفت خام ارزان خریداری می​‌کند.63ــ برای هر بشکه رسید. ترامپ تاکید کرد که برای این منظور بودجه لازم را از کنگره تقاضا خواهد کرد.63 دلار در هر بشکه سقوط کرد و به این معنی که فروشندگان نفت خام آمریکا برای خلاص شدن از نفت خام موجود حاضرند اضافه بر نفت مجانی به ازای هر بشکه نفت 37. او گفت"زمان بسیار خوبی برای خرید نفت است. دونالد ترامپ در ادامه سخنان روز دوشنبه خود در کاخ سفید گفت که بسیاری از فرمانداران در حال انجام اقدامات لازم برای بازگشایی اقتصادی ایالت‌های خود هستند." براساس آخرین گزارش سالانه در آمریکا، ذخایر استراتژیک نفت این کشور به ۷۰۰ میلیون بشکه می‌​رسد. جامعه جهانی، دبیرکل سازمان ملل و نماینده این نهاد در یمن این جنایت حوثی‌ها را محکوم کنند».

ترامپ در ادامه صحبت​‌های خود اطمینان داد که به زودی قیمت نفت به ۲۵ تا ۲۸ دلار در هر بشکه باز خواهد گشت. رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: دولت در تلاش است تا پرداخت 75 میلیارد دلار به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آمریکا را به تصویب برساند.63 دلار پول پرداخت کنند.  رئیس جمهوری آمریکا یکی از عوامل سقوط بهای نفت را تأثیر معاملات در بازار مالی دانست. قرارداد"معاملات آتی" نفت آمریکا روز سه‌شنبه برای ماه مه منقضی می‌​شود به همین دلیل بسیاری از دلالان نفت را با ضرر به فروش رساندند. «مایک پنس» معاون رییس‌جمهوری آمریکا نیز روز دوشنبه در کنفرانس خبری کاخ سفید مدعی شد که سرعت شیوع کرونا در آمریکا کاهش پیدا کرده و حتی در مناطقی که بیشترین میزان ابتلا وجود داشت، هم اکنون تعداد مراجعه‌ به بیمارستان‌ها کمتر شده است. رئیس جمهوری آمریکا همچنین خبر داد که برای جبران زیان نفت و حمایت از صنعت حفاری‌​های نفت شیل در این کشور ممکن است موضوع واردات نفت از عربستان را بررسی کند. او در این راستا ابراز امیدواری کرد که طرح حمایت از شرکت‌های کوچک در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب برسد. چرا نفت در آمریکا رایگان شد؟ بهای نفت سبک آمریکا روز دوشنبه اول اردیبهشت برای تحویل در ماه مه تا ۳۰۰ درصد نسبت به روز جمعه سقوط کرد و در برخی لحظات تا منفی ۳۷ دلار پائین آمد.

  قیمت منفی برای نفت، پدیده‌ای بی‌سابقه در طول تاریخ است و بدین معنی است که تولیدکنندگان آمریکایی نه تنها آماده تحویل رایگان محموله‌های نفتی به مشتریان هستند، بلکه ۳۷ دلار به ازای هر بشکه پول نیز می‌دهند تا محموله‌ها را به اصلاح"رد کنند".  اتفاق کنونی بازار نفت کارشناسان را شگفتزده کرد به نحوی که قادر به تحلیل اوضاع نیستند. ترامپ همچنین در ادامه سخنانش از عملکرد فرمانداران ایالت‌ها دفاع کرده و مهارت‌های آنها در مدیریت بحران را تحسین کرد. رضا زندی، کارشناس امور نفت در صفحه توییتر خود در این باره نوشته است: «تحلیل آنچه در حال حاضر برای قیمت نفت خام سبک آمریكا رخ میدهد ساده نیست. چرا كه اتفاقی بیسابقه در تاریخ رخ داده است. مولفههای مختلفی هم در این لحظات تاریخی نقشآفرینی میكنند. از سویی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که تعداد زیادی از بیمارستان‌ها در کشورش احداث شده‌اند اما تاکنون مورد استفاده واقع نشده‌اند.

اما شک نكنید كه تبعات اقتصادی و سیاسی مهمی هم خواهد داشت. چه در كوتاهمدت و چه در بلندمدت.» تحلیل گران امورنفت لحظه به لحظه پائین آمدن بهای نفت سبک آمریکا را منتشر می‌​کردند.  برنامه ترامپ برای جلوگیری از بحران بیشتر علت اصلی سقوط نفت سبک آمریکا پر شدن مخازن ذخیره نفت و کاهش تقاضا اعلام شده است. ذخیرهسازی نفت روی دریا و خشکی در روزهای گذشته با افت بهای نفت ادامه داشت اما اکنون مخازن پر شده و دیگر جایی برای انبار کردن باقی نمانده است.

برخی از کارشناسان اعلام کردند که آمریکا برای مقابله با بحران کنونی سقوط نفت می​‌تواند برای وارادت نفت گمرک وضع کند و اگر این اقدام تاثیری نداشت ترامپ مجبور است به صاحبان شرکت​‌های حفاری شیل پول بپردازد تا به تولیدات خود پایان دهند. به باور برخی کارشناسان این اقدام ترامپ میتواند اهرمی تاثیرگذار باشد تا دوباره بهای نفت به حالت عادی برگردد. تاریخ .