واکنش تهدیدآمیز مسئولان به فراخوان تجمع اعتراضی در اصفهان | DW | 02.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی انتشار فراخوان‌هایی برای تجمع بر بستر خشک زاینده رود دادستانی اصفهان هشدار داد که با هرگونه تجمعی برخورد می‌شود. فرماندار اصفهان نیز هشدار داده که مجوزی برای تجمع صادر نشده و هر تجمعی غیرقانونی خواهد بود.

در روزهای اخیر فراخوان‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که در آن شهروندان برای روز جمعه ۱۲ آذر به تجمع در کنار پل خواجو و بر بستر خشک زاینده رود دعوت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا محمد علی احمدی روز پنج‌شنبه گفت: «در هفته‌های گذشته به دلیل مطالباتی که کشاورزان داشتند، تجمعاتی را برگزار کردند و تجمعات به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شد.» تحمع‌های اعتراضی بر بستر زاینده رود حدود دو هفته ادامه داشت و هفته گذشته با یورش خشونت‌بار و برخورد قهرآمیز نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد.سازمان حقوق بشر ایران برآورد می‌کند دست‌کم ۱۲۰ نفر در جریان سرکوب‌ها بازداشت شده و حدود چهل نفر بر اثر اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای ماموران یک چشم خود را از دست داده‌اند.

روز پنج‌شنبه معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادستانی مرکز استان اصفهان نیز با انتشار اطلاعیه‌ای از شهروندان اصفهانی خواست"با توجه به سوء‌استفاده معاندین از موضوع مطالبات به حق کشاورزان و حقابه قانونی در حوزه‌های کشاورزی و محیط زیست" از شرکت در هر تجمعی در روزهای آینده به خصوص در روز جمعه خودداری کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مگه طرفدارای شما جمع میشدن؟ اونا که کشاورزان معترض بودن که...!

الان باید به حرف دادستانی اصفهان گوش بدیم ؟؟ توصیه شما بعنوان یک رسانه صاحب دموکراسی چیست ؟ میخوام مطمئن بشم که هدفتون فقط اطلاع رسانی دادستانی اصفهان نیست و فقط مهربانی با معترضین است و بس

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هیچ درخواست اخذ مجوزی برای برگزاری تجمع در روز جمعه نشده استفرماندار اصفهان: *هیچ درخواست اخذ مجوزی برای برگزاری تجمع در روز جمعه نشده است *کشاورزان اعلام کردند که مطالبات خود را بصورت قانونی پیگیری می‌کنند *آن‌ها اعلام کرده‌اند از هیچگونه تجمعی حمایت نخواهند کرد *کشاورزان در آرامش پیگیر مطالبات خود هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات اصفهان: تردد و توقف در حاشیه زاینده‌رود ممنوع شد😡😡😡
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترک تحصیل ۱۷۰۰ نفر از دانش آموزان استان اصفهانترک تحصیل ۱۷۰۰ نفر از دانش آموزان استان اصفهان مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: برابر آمار اسمی وزارت آموزش و پرورش حدود ۱۷۰۰ نفر از دانش آموزان استان به دلیل ویروس کرونا ترک تحصیل کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تجمع سراسری معلمان ایران در اعتراض به سرهم‌بندی لایحه رتبه‌بندی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تجمع فرهنگیان در سقز و مریوان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱ به روایت تصویر | DW | 02.12.2021هفته‌نامه اکونومیست وضعیت هزینه زندگی در ۱۷۳ شهر جهان را بررسی کرده است. براساس این گزارش تل‌آویو گران‌ترین شهر جهان شده است. تهران با جهش ۵۰ پله‌ای از برلین سبقت گرفته است. تو بدبختی و تفاوت طبقاتی تهران همیشه جهش داره ۴مین شهر آلوده ۵۰ پله در گرانی و... ساکرامنتو مرکز ایالت کالیفرنیاست، نه لس آنجلس 🤦🏻‍♂️
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »