واکنش ایرانیان به شعرخوانی اردوغان از زاویه‌ای دیگر

24/09/1399 10:13 ب.ظ

واکنش ایرانیان به شعرخوانی اردوغان از زاویه‌ای دیگر واقعا، چه چیز این قدر توهین‌آمیز بوده است که چنین موجی به راه انداخته؟

در باکو رژه‌ای رفته‌اند و در حضور مقامات کشوری و لشکری دو کشور آذربایجان و ترکیه، موقع نام‌بردن از اماکن مهم آذربایجان از ارگ تبریز و کوه سبلان هم نام برده‌اند. بعد از آن رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی‌اش قطعه‌شعر کوتاهی خوانده که مادران آذری در سوگ جداشدن شهرهای ایرانی آذربایجان از خاک سرزمین مادری برای بچه‌های در گهواره می‌خواندند. #اردوغان_غلط_ کرد، فقط یکی از عبارت‌هایی بود که در روزهای گذشته به‌وفور در توییتر و اینستاگرام در واکنش به اظهارات اردوغان استفاده شد و کاربران ایرانی، به زبان‌های فارسی و ترکی آذری، ترکی استانبولی و انگلیسی بر اتحاد و یکپارچگی تمام کشور با وجود...

#اردوغان_غلط_ کرد، فقط یکی از عبارت‌هایی بود که در روزهای گذشته به‌وفور در توییتر و اینستاگرام در واکنش به اظهارات اردوغان استفاده شد و کاربران ایرانی، به زبان‌های فارسی و ترکی آذری، ترکی استانبولی و انگلیسی بر اتحاد و یکپارچگی تمام کشور با وجود تمام مشکلات اقتصادی و دغدغه‌های سیاسی و اجتماعی تاکید کردند.

اما این یکپارچگی در شبکه‌های اجتماعی، چند ساعت بیشتر پایدار نبود. همزمان با واکنش وزیر امور خارجه به اظهارات اردوغان و احساسات عمومی مردم ایران، گروهی با متهم‌کردن کسانی که در ساعت‌های قبل تلاش کرده بودند تمامیت ارضی ایران را چنان که باید، غیرقابل مسامحه بخوانند، آنها را لیبرال، بازیچه دست دشمنان و خواهان برهم‌زدن رابطه دوستی با ترکیه نامیدند. گروه دیگری هم با انتشار تصاویری از نقشه‌های باستانی ایران بزرگ، مرور عهدنامه‌های ترکمنچای و گلستان و سایر قراردادهای مرزی ایران در طول ۲۰۰ سال گذشته با بهره‌برداری از احساسات عمومی تلاش کردند جوی در مورد ادعای ارضی ایران نسبت به کشورهای همسایه از جمله بحرین، افغانستان و آذربایجان ایجاد کنند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

همه که مثل رهبر الدنگ وپینوکیوی نظام ظریف، بیوطن و بی غیرت نیستن نسبت به آب وخاکشون بی تفاوت باشن البته لاشی تر از اردوغان شماهای قلم فروش و اون فرقه تبهکاره % اردوغان_غلط_کرد جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون اردغان_گوه_خورد ولی شما هم گوه خوردید به بسیجی ها میگید ایرانی . اینا مزدوران حکومتن