واکنش زلنسکی به تبلیغات روس‌ها درباره کشتار ماریوپل

19/01/1401 11:25:00 ق.ظ

رئیس‌جمهور اوکراین گفت روس‌ها طوری وانمود می‌کنند که کشتار ماریوپل توسط اوکراینی‌ها صورت گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌جمهور اوکراین گفت روس‌ها طوری وانمود می‌کنند که کشتار ماریوپل توسط اوکراینی‌ها صورت گرفته است. - خبرگزاری آناتولی 08.04.2022 کی‌یف/خبرگزاری آناتولی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی ویدئویی اظهار داشت که این کشور به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روس‌ها قصد داشته‌اند در ماریوپل تحت محاصره اقدام تحریک‌آمیز همه‌جانبه انجام دهند.

وی افزود: «روس‌ها می‌خواهند طوری وانمود کنند که عامل کشتار ماریوپل، اوکراینی‌ها هستند نه ارتش روسیه. آنها اجساد را از خیابان‌ها جمع‌آوری کرده و طبق سناریوی تبلیغاتی خود از آن‌ها در جاهای دیگر استفاده می‌کنند. حمله روسیه به اوکراین 43 روز است که ادامه دارد و مردم اوکراین نیز شجاعانه مقاومت کرده‌اند».

وی با ستایش از شجاعت مردم اوکراین گفت: «اگر همه در جهان 10 درصد از شجاعت ما اوکراینی‌ها را داشته باشند، هیچ خطری متوجه قوانین بین‌المللی و آزادی مردم نخواهد بود». زلنسکی با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه روسیه برای توقف جنگ کافی نیست، گفت: تحریم‌های بیشتر و جسورانه‌تر مورد نیاز است. headtopics.com

او با تاکید بر اینکه آنها برای پیروزی در جنگ به سلاح نیاز دارند، گفت: اگر به ما سلاح داده شود، این قوی‌ترین تحریم علیه روسیه خواهد بود. او همچنین درباره تعلیق عضویت روسیه از شورای حقوق بشر سازمان ملل اشاره کرد و گفت: «روسیه خیلی وقت است که سر و کاری با مفهوم حقوق بشر ندارد. این وضع شاید روزی تغییر کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

چاووش‌اوغلو: تصاویر مربوط به کشتار غیرنظامیان در بوچا پذیرفتنی نبوده و مایه شرم برای بشریت استچاووش‌اوغلو: تصاویر مربوط به کشتار غیرنظامیان در بوچا پذیرفتنی نبوده و مایه شرم برای بشریت است. چاووش‌اوغلو: برای عادی سازی روابط با مصر گام‌هایی برداشته شده و در روزهای آینده اقداماتی انجام خواهیم داد وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که از سوی بلینکن همتای آمریکایی‌ خود برای شرکت در نشست وزرای خارجه در 18 مه به واشنگتن دعوت شده است. منظورت همون جنازه هاست که دوربین رد میشد بعدش بلند میشدن یا اون جنازه ها که لباس تنشون تر و تمیز بود و هیچ نشونه ای از خون روشون نبود؟

جنگ اوکراین؛ پوتین ادعای اوکراین در مورد کشتار بوچا را «گستاخانه و بدبینانه» دانست و آن را محکوم کردآقای پوتین طی گفتگویی با ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، به طور خاص به «تحریک‌های گستاخانه و بدبینانه از سوی حکومت کی‌یف در شهر بوچا» اشاره کرد. این اولین واکنش رئیس جمهور روسیه به این ماجراست که خشم بین المللی را برانگیخته است. روسیه دشمن اصلی ملت من است ولی صلیبچیهای غرب دشمن اصلی مسلمانان و بشریت و ملتهای غیر صلیبچی جهانند. پروپاگندا...هک کردن ذهن مخاطب...ترور آگاهی...هر جا خواستی هیجانات مارو مدیریت کنی باید ترسید...ابزار جنگ غرب نمی شویم اين خانم اوكراني يا روسي نيستند ايشون اوروپايي فرانسوي هستن كه به چشم خودش كشتار شهروندهاي‌ اوكراني بدست نظام فاشيست نازي اوكراني بارها دیده خوب چرا ؟ چونکه این یه نوع تکنیک جنگي بی رحمي است كه بتوانند از اين راه روسيه را محكوم كنند 👇

کارزار رسانه‌ای مسکو برای جعلی خواندن اخبار کشتار در اوکراین؛ سفارت روسیه در بخارست هدف حمله قرار گرفتانتشار فیلم‌ها و عکس‌ها از اجساد غیرنظامیان در بوچا و مناطق اطراف کی‌یف، پایتخت اوکراین، که افکارعمومی جهانی را متاثر و خشمگین کرده است، رسانه‌های مورد حمایت کرملین از جمله راشاتودی و اسپوتنیک را بر آن داشته است که چنین تصاویری را «فریبکاری» بخوانند و آن را محکوم کنند.

جانسون: تصاویر بوچا فرق چندانی با نسل‌کشی ندارد؛ «کوره‌های متحرک» روسیه در ماریوپلشهردار ماریوپل در جنوب اوکراین روز چهارشنبه روسیه را به «سوزاندن» اجساد برای تلاش برای سرپوش گذاشتن بر کشتار غیرنظامیان متهم کرد.

زلنسکی: روسیه باید به دست عدالت سپرده شوددر حالی که اوکراین در تازه‌ترین موضع خود، خواهان «سپردن روسیه به دست عدالت» شده، رئیس دستگاه دیپلماسی مسکو از عقب‌‌نشینی کییف از مفاد پیشنهادات قبلی خود در هرچقدر دیپلمات های جمهوری_اسلامی در غرب به‌عدالت سپرده‌شدند این پوتین هم روش. تازه با چادر درغرب به‌اصطلاح متمدن جولان میدهند ولی برسرهمان دیپلماتهای غربی حین ورود به ایران حجاب آنهم حجاب_اجباری میگذارند و کیه که توان کوچکترین اعتراض را داشته باشد!؟ فیفا حزب_دموکرات

آمریکا: نبرد مهمی در شرق اوکراین در پیش است؛ روسیه پیش‌نویس توافق صلح را نپذیرفتوزیر خارجه ترکیه می‌گوید گزارش‌های مربوط به کشتار دسته‌جمعی در شهر بوچا، مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین را تحت‌الشعاع قرار داده‌ است.