واکنش تحریک آمیز کره شمالی: دومین آزمایش موشکی در یک هفته | DW | 11.01.2022

21/10/1400 10:03:00 ق.ظ

به‌رغم انتقادهای شدید آمریکا و شورای امنیت، کره شمالی بار دیگر اقدام به انجام یک آزمایش موشکی جدید نموده است. خبر انجام این آزمایش موشکی از سوی رسانه‌های ژاپن و فرماندهی ارتش کره جنوبی اعلام شده است.

به‌رغم انتقادهای شدید آمریکا و شورای امنیت، کره شمالی بار دیگر اقدام به انجام یک آزمایش موشکی جدید نموده است. خبر انجام این آزمایش موشکی از سوی رسانه‌های ژاپن و فرماندهی ارتش کره جنوبی اعلام شده است. این در حالی است که سازمان ملل با صدور چند قطعنامه آزمایش موشک‌های بالستیکی توسط کره شمالی را ممنوع اعلام کرده بود. مقامات کره جنوبی اعلام کرده‌اند در همکاری با کارشناسان آمریکایی اقدام به بررسی این آزمایش موشکی خواهند کرد.

موشک پرتاب شده در خارج از"حوزه اقتصادی ژاپن" در آب‌های دریای ژاپن فرود آمده است.

رهبر کره شمالی، نظاره‌گر آزمایش موشکی آزمایش موشکی بامداد روز سه‌شنبه کره شمالی در شرایطی صورت می‌گیرد که این کشور هفته گذشته از انجام موفقیت آمیز آزمایش یک موشک مافوق صوت خبر داده بود. بنا بر اطلاعات منتشرشده از سوی ارتش کره شمالی، برد این موشک ۷۰۰ کیلومتر بوده است. موضوعی که مقامات کره جنوبی در صحت آن ابراز تردید کرده‌اند.

باید یادآور شد که موشک‌های مافوق صوت نیز از ظرفیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای برخوردارند. آمریکا و دیگر کشورهای عضو شورای امنیت از آزمایش موشکی هفته گذشته کره شمالی انتقاد کرده و آن را خطری برای ثبات و امنیت منطقه ارزیابی کرده بودند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>