واکنش کویت٬ یمن و مراکش به توافق‌ امارات با اسرائیل

25/05/1399 12:35 ق.ظ

کشورهای کویت٬ یمن و مراکش به امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل واکنش نشان دادند. - خبرگزاری آناتولی

کشورهای کویت٬ یمن و مراکش به امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل واکنش نشان دادند. - خبرگزاری آناتولی 15.08.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی کشورهای کویت٬ یمن و مراکش به امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل واکنش نشان دادند.

عدنان العدینی، مسئول اطلاع رسانی حزب اخوانی الاصلاح یمن با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل اعلام کرد که باید در این راستا تصمیم دیپلماتیک اتخاذ شود.

در این بیانیه همچنین آمده است که حزب، توافق‌نامه عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل را بررسی می‌کند. همچنین «کارگروه ملی برای فلسطین» در مجلس مراکش نیز طی بیانیه‌ای به توافق‌ اخیر امارات با اسرائیل واکنش نشان داد.

در این بیانیه امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل، خیانت بزرگ رهبران امارات توصیف و تصریح شده است که دولت مراکش هرچه سریع‌تر باید به این خیانت بزرگ پاسخ دهد. گفتنی است روز گذشته دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری از «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی کامل روابط دوجانبه خبر داد. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

نخستین واکنش ایران به توقیف کشتی‌های حامل سوخت توسط آمریکا: دروغ استمنشا اصلی درز این خبر روزنامه وال استریت ژورنال بود که شامگاه روز پنجشنبه ۱۳ اوت مدعی شد چهار نفتکش ایرانی با نام‌های لونا، پاندی، برینگ و بِلا که حامل سوخت بوده و به سوی ونزوئلا حرکت می‌کردند توسط ایالات متحده توقیف شده و به سوی هیوستون هدایت شده‌اند.

واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای 'روسی'معاون کل وزارت بهداشت درباره واکسن کرونای روسی با بیان اینکه این واکسن فاز سوم کارآزمایی بالینی را رد کرده است، گفت: مطمئن باشید اگر واکسنی برای کرونا در دنیا تولید شود و کیفیت لازم را داشته باشد، آن را برای مردم‌مان تهیه خواهیم کرد.

واکنش گسترده جهانی به توافق امارات و اسرائیل برای عادی‌سازی روابطتوافق اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط با واکنش‌های گسترده بین‌المللی روبرو شد.

بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به پیشنهاد آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتینمایندگی ایران در سازمان ملل با انتشار بیانیه مطبوعاتی قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی این کشور را «اقدام غیرقانونی و بیمارگونه» ارزیابی کرد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش ترکیه به حضور گروه‌ تروریستی پ.ک.ک در عراقوزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به حضور گروه تروریستی پ.ک.ک در عراق بر عزم راسخ آنکارا در مبارزه با تروریسم تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش مقام‌های آمریکایی به توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات؛ پمپئو: روزی تاریخی در خاورمیانه استواکنش مقام‌های آمریکایی به توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات؛ پمپئو: روزی تاریخی در خاورمیانه است مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده و برخی دیگر از مقام‌های آمریکا به توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات واکنش نشان دادند.