واکنش آکار به گفتمان متجاوزانه مقامات یونان علیه ترکیه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

واکنش آکار به گفتمان متجاوزانه مقامات یونان علیه ترکیه وزیر دفاع ملی ترکیه به گفتمان تحریک‌آمیز و متجاوزانه مقامات یونان علیه ترکیه واکنش نشان داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

22.11.2021خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه عصر امروز دوشنبه طی سخنانی در یک نشست مجازی با حضور فرماندهان ارتش کشور اظهار داشت: یونان درگیر گفتمان و اقدامات تحریک‌آمیز و متجاوزانه است که باعث تشدید تنش در منطقه می‌شود.

وی افزود: «ترکیه تمام فعالیت‌های خود در دریای‌ اژه و مدیترانه شرقی را عاقلانه و آرام انجام می‌دهد. در حالی که ما به این شکل رفتار می‌کنیم، مقامات یونان در تلاشند با اظهاراتی که گویی ترکیه برنامه‌ای علیه یونان دارد، در اذهان جامعه بین‌المللی این تصور را ایجاد کند که یونان قربانی و ترکیه متجاوز است. فقط تاریخ و تحولات امروزه نیز به‌وضوح نشان می‌دهد که متجاوز واقعی خود آنها هستند».

آکار تصریح کرد: «مقامات یونان ادعاهای مغایر تاریخ، حقوق و زندگی روزمره مطرح می‌کنند. صحبت از حقوق بشر است، اما اینکه گارد ساحلی یونان سعی دارد قایق‌های افراد بی‌دفاع را در وسط دریا سوراخ و به سمت آنها تیراندازی کند، بی‌وجدانی و یک جنایت بزرگ علیه بشریت است. در چنین فضایی ایجاد گفتمان متجاوزانه علیه ترکیه غیراخلاقی، غیرقانونی و غیرواقعی است. این کاملا ریاکاری و دورویی است».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش ترکیه به رفتار غیر انسانی گارد ساحلی یونان با پناهجویان در دریای اژهانگار ترکیه یتیم خونه ی اروپاس. از اون طرف از پ ک ک که عامل پناهنده شدن سوری هاس حمایت میکنن از اون طرف هم پناهنده ها رو وبارگردن ترکیه میکنن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درگیری معترضان با پلیس بلژیک در واکنش به تشدید محدودیت‌های ضدکروناپلیس بلژیک روز یکشنبه برای متفرق کردن معترضانی که در مرکز شهر بروکسل، پایتخت دست به تجمع زده بودند، از ماشین‌های آب پاش استفاده کرد. بیشتر بخوانید🔽 نیروی نظامی حکومت ایران،. از ماشین مجهز به دوشکا ( تیربار سنگین ) استفاده می‌کنه در مواقع مشابه! نمونه ی کار نیزار_ماهشهر
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابلاغ کیفرخواست «حبیب اسیود»؛ او سال گذشته از ترکیه ربوده و به ایران منتقل شده بودبنا بر اخبار منتشر شده از سوی برخی رسانه‌های ایران کیفرخواست حبیب فرج‌الله چعب، معروف به حبیب اسیود، که مهر ماه سال ۱۳۹۹ از خاک ترکیه ربوده و به ایران منتقل شده بود، ابلاغ شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پیگرد قضائی ده‌ها نفر در ترکیه به خاطر پیش‌بینی سقوط لیر | DW | 20.11.2021سقوط ارزش لیر ترکیه به شدت ادامه دارد و اکنون قرار است حدود ۴۰ نفر که این وضعیت را پیش‌بینی کرده‌اند محاکمه شوند. پیش‌بینی متهمان درباره میزان سقوط ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا به سه سال پیش بازمی‌گردد. ترکیه بابا خیلی کشور دموکراتیه نگو‌ پانترکا ناراحت میشن چقدر آشناست چرا همه دیکتاتورا مثل همند؟ بجای حل مسئله همیشه صورت مسئله رو پاک می کنند اونایی که انذار میدن و میخوان آگاه کنند رو آویزون می کنند؟ پسرم وقتی خردسال بود و بهش میگفتم این لگویی که ساختی میریزه و گوش نمیداد و میساخت وقتی میریخت گریه میکرد و عصبانی میشد البته الان دیگه یاد گرفته!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کشف بقایای یکی از مدارس تاریخی در منطقه «حران» ترکیهبقایای یکی از مدارس تاریخی منطقه حران ترکیه که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد توسط باستان‌شناسان کشف شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وال استریت ژورنال: بحران عمیق اقتصادی ترکیه حکمرانی اردوغان را تهدید می‌کندبحران ارزی، اقتصاد ترکیه را به لرزه انداخته است و عامل تهدید کننده‌ای علیه سلطه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه محسوب می‌شود که حکمرانی او نزدیک به دو خودشم مریضه دیگه بدتر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »