واکنش آمریکا و وزارت خارجه ایران به حمله موشکی به اربیل | DW | 14.03.2022

23/12/1400 02:02:00 ب.ظ

در پی حمله موشکی سپاه به اربیل، وزارت خارجه ایران می‌گوید، بارها به حکومت مرکزی عراق نسبت به ایجاد ناامنی برای ایران از درون خاک این کشور، هشدار داده است. آمریکا حمله موشکی سپاه به اربیل را به شدت محکوم کرد.

در پی حمله موشکی سپاه به اربیل، وزارت خارجه ایران می‌گوید، بارها به حکومت مرکزی عراق نسبت به ایجاد ناامنی برای ایران از درون خاک این کشور، هشدار داده است. آمریکا حمله موشکی سپاه به اربیل را به شدت محکوم کرد. به گفته خطیب‌زاده،"بارها به صورت آشکارا و خفا" به دولت مرکزی عراق گفته شده است که"اجازه ندهد که مرزهای عراق، مرزهای ناامنی برای ایران باشد".

مقامات امنیتی عراق اعلام کردند که ۱۲ موشک بالستیک، بامداد روز یکشنبه، ۱۳ مارس (۲۲ اسفند)، به شهر اربیل در شمال عراق در نزدیکی کنسولگری آمریکا اصابت کرده است. یک مقام دفاعی آمریکا بلافاصله پس از حمله، مبدأ موشک‌های شلیک شده را خاک ایران دانسته بود.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید در این اطلاعیه،"امنیت و آرامش میهن"،"خط قرمز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران" عنوان شده که"به احدی اجازه تهدید و تعرض به آن را نخواهند داد." ایالات متحده آمریکا حمله موشکی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به اربیل را شدیدا محکوم کرده و آن را"حمله‌ای غیرموجه به منطقه‌ی غیرنظامی" نامیده است.

سالیوان بر پشتیبانی آمریکا از"حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی عراق" تأکید کرده است. او همچنین گفت هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه هدف این حمله ساختمان سرکنسولگری آمریکا بوده که تازه ساز و خالی از سکنه است، وجود ندارد. headtopics.com

عراق بی غیرت است

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

واکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بودواکنش نخست‌وزیر عراق به حمله موشکی به اربیل: حمله به امنیت مردم ما بود مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در حساب توئیتر خود نوشت: حمله موشکی شب گذشته به اربیل مرکز اداره اقلیم کرد شمال کشور، ساکنان آن را به وحشت انداخته و حمله به امنیت مردم ماست.

واکنش‌ها به حمله موشکی سپاه پاسداران به مناطق مسکونی اربیل

آمریکا حملات موشکی ایران به اربیل را شدیدا محکوم کرد؛ سفیر ایران در عراق احضار شدمشاور امنیت ملی آمریکا حملات موشکی ایران به عراق را محکوم کرد و گفت ایالات متحده به عراق کمک خواهد کرد تا سامانه‌های دفاع موشکی برای محافظت از شهرهای خود را داشته باشد. Has US been held accountable for airstrikes in Iraq? Has Israel been held accountable for conducting military operations in other countries? Whatever these countries do is self defense but what other countries do is invasion. Interesting!!!! امریکا دروغ میگوید معامله‌ای جدید با همکاری پنهانی ایران و امریکا

آسوشیتدپرس: حمله موشکی به اربیل از ایران انجام شده است

مقامات آمریکایی: حمله موشکی به اربیل از سمت ایران صورت گرفته استمقامات آمریکایی: حمله موشکی به اربیل از سمت ایران صورت گرفته است روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی ادعا کرد موشک‌های پرتاب شده به نزدیکی ساختمان جدید کنسولگری آمریکا در اربیل عراق، «از سمت ایران» شلیک شده‌اند.

جیک سالیوان: آمریکا حمله موشکی ایران را «به شدیدترین وجه» محکوم می‌کندجیک سالیوان گفت که این حمله یک اقامتگاه غیرنظامی در اربیل را «بدون هیچ توجیهی» هدف قرار داد. 👇🏻 وااااای!!!! چکار کردی؟جنایت جنگی مرتکب شدی سالیوان خیلی شدید محکومش کردی آمریکا گوه خورد محکوم کرد این تازه اولشه هنوزم هست همین دیروز بیش از ۸۰ جوان رو تو عربستان گردن زدن صدای آمریکای جنایتکار و تروریست درمیومد چقدر نجس هستید