واکنش روسیه به وعده انتخاباتی نخست‌وزیر اسرائیل

20/06/1398 11:33:00 ب.ظ

روسیه, الحاق

واکنش روسیه به وعده انتخاباتی نخست‌وزیر اسرائیل

11.09.2019مسکو/ خبرگزاری آناتولیوزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای به وعده انتخاباتی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای الحاق «دشت اردن» در کرانه باختری اشغالی به این کشور واکنش نشان داد.در این بیانیه با اشاره به اینکه اظهارات نتانیاهو درباره الحاق دشت اردن به اسرائیل مورد انتقاد جهان عرب قرار گرفته، آمده است:

"نگرانی‌خود نسبت به برنامه‌های اسرائیل که باعث ایجاد تنش در منطقه و رنگ باختن امید‌ به برقراری صلح با همسایگان عرب خواهد شد، ابراز می‌کنیم. مساله فلسطین باید در چارچوب قطعنامه‌های شورای امنیت، پیمان مادرید و طرح صلح عرب حل شود».گفتنی است بنیامین نتانیاهو دیروز گفت درصورت پیروزی در انتخابات زودهنگام 17 سپتامبر بلافصله با هماهنگی آمریکا «دشت اردن» در کرانه باختری را به اسرائیل الحاق خواهد کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

فیفا در نامه‌ای به یورونیوز به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان دادفیفا در پاسخ به پرسش خبرنگار یورونیوز در این زمینه نوشت: «ما از این فاجعه با خبر هستیم و بابت آن بسیار متأسفیم.»

واکنش معاون حقوقی رئیس‌جمهور به خودسوزی یک دختر/ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی نداردمعاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: صحبت من کاملا مشخص و یک جمله است؛ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد.

واکنش جهانی به مرگ 'دختر عشق فوتبال'؛ آیا مرگ او منشا تغییر قوانین ایران می‌شودواکنش جهانی به مرگ 'دختر عشق فوتبال'؛ آیا مرگ او منشا تغییر قوانین ایران می‌شود

واکنش وزارت خارجه آمریکا به مرگ «دختر آبی»: بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی مردم ایران هستند♦️ واکنش وزارت خارجه آمریکا به مرگ دختر_آبی: بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی مردم ایران هستند توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا نوشت: درگذشت غم انگیز سحر خدایاری، دختر آبی، شاهد دیگری بر این حقیقت است که بزرگترین قربانیان این رژیم خود مردم ایران هستند.

واکنش ایران به تصمیم اخیر نتانیاهو در مورد کرانه باختریدر واکنش به تصمیم اخیر نتانیاهو در مورد کرانه باختری سخنگوی وزارت خارجه: نتانیاهو یک روز با اتهام‌پراکنی علیه ایران و روز دیگر با اعلان نیت خبیث در انضمام بخش‌های دیگری از فلسطین به دنبال کسب رای برای باقی ماندن در قدرت و استمرار توسعه طلبی و تجاوز است

واکنش متناقض کرملین به نفوذ جاسوس سیا در دفتر پوتینکاخ کرملین در واکنش به گزارش رسانه‌های آمریکایی در مورد فعالیت یک جاسوس سازمان سیا به عنوان کارمند ارشد دفتر ریاست جمهوری روسیه ، آن را «چرند و پرند» توصیف کرد ولی سخنگوی کرملین تائید کرده، فرد مورد نظر یک کارمند دون‌پایه بوده که مدت‌ها پیش اخراج شده است.

وزارت امور خارجه روسیه به وعده انتخاباتی نخست‌وزیر اسرائیل برای الحاق «دشت اردن» در کرانه باختری اشغالی به این کشور اعتراض کرد.خبرنگار یورونیوز از مسئولان فیفا پرسید آیا فدراسیون جهانی فوتبال با اتفاق ناگواری که برای این زن جوان افتاده، قصد فشار بر فدراسیون فوتبال ایران برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها را دارد یا نه؟ مقام‌های فیفا در پاسخ به این پرسش در نامه‌ای اعلام کردند: «فیفا ضمن اعلام مراتب تسلیت خود به خانواده و دوستان سحر، بار دیگر مقام‌های ایران را به تأمین آزادی و امنیت زنانی که در کارزار مشروع پایان دادن به ممنوعیت ورود به ورزشگاه‌ها شرکت دارند، فرامی‌خواند.به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، لعیا جنیدی در پایان جلسه هئیت دولت در جمع خبرنگاران و در واکنش به خودسوزی یکی از دختران طرفدار ورود به ورزشگاه گفت: صحبت من کاملا مشخص و یک جمله است؛ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید در ایران مرگ زنی جوان تایید شد که یک هفته پیش جلوی دادگاهی خود را به آتش کشید، مرگی که بسیاری را تکان داد.

11.09. هم‌رسانی این مطلب:.2019 مسکو/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای به وعده انتخاباتی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای الحاق «دشت اردن» در کرانه باختری اشغالی به این کشور واکنش نشان داد. معاون حقوقی رئیس‌جمهور در رابطه با این موضوع که مراجع مخالف حضور بانوان در ورزشگاه هستند و وزارت ورزش نیز قادر به اعمال نظر خود نیست، گفت: دولت حتما سعی می‌کند با تعامل این مساله را حل کند و این تصمیم جدی دولت است. در این بیانیه با اشاره به اینکه اظهارات نتانیاهو درباره الحاق دشت اردن به اسرائیل مورد انتقاد جهان عرب قرار گرفته، آمده است: "نگرانی‌خود نسبت به برنامه‌های اسرائیل که باعث ایجاد تنش در منطقه و رنگ باختن امید‌ به برقراری صلح با همسایگان عرب خواهد شد، ابراز می‌کنیم. مساله فلسطین باید در چارچوب قطعنامه‌های شورای امنیت، پیمان مادرید و طرح صلح عرب حل شود». بعضی هم می گویند روانی متعادل نداشته است.

گفتنی است بنیامین نتانیاهو دیروز گفت درصورت پیروزی در انتخابات زودهنگام 17 سپتامبر بلافصله با هماهنگی آمریکا «دشت اردن» در کرانه باختری را به اسرائیل الحاق خواهد کرد. او در آستانه انتخابات سراسری 9 آوریل نیز همین وعده را داده بود. دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل نیز گفته است: این کشور حق دارد برخی بخش‌های کرانه باختری را به خاک خود ملحق کند. قدس شرقی و کرانه باختری از سال 1967 تا کنون تحت اشغال اسرائیل قرار دارد. در کرانه باختری حدود 250 شهرک یهودی‌نشین وجود دارد.

در این شهرک‌ها بیش از 400 هزار یهودی به سر می‌برند. طبق قوانین بین‌المللی تمامی واحدهای مسکونی یهودی‌نشین در این مناطق غیرقانونی است. .