واکنشها به خاک‌سپاری نسیم افغانی در حرم امام رضا

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واکنشها به خاک‌سپاری نسیم افغانی در زیارتگاه امام رضا

پیکر نسیم افغانی روز سه‌شنبه، دهم تیر/سرطان در حرم امام رضا در مشهد دفن شد. خاکسپاری پیکراو در این حرم که با دستور رهبری ایران انجام شد، واکنش‌هایی را در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی افغانستان و ایران به همراه داشته است.

بعد از اینکه پیکرش در جریان تفحص در منطقه عملیاتی والفجر یک شناسایی شد، آیت الله خامنه‌ای، رهبرایران، روز دوشنبه هفته گذشته دستور داد تا جسد او در حرم امام رضا در مشهد به خاک سپرده شود"تا حق‌شناسی ملت بزرگ ایران از مردم مجاهد و مقاوم افغانستان باشد."حق نشر عکسدر واکنش به این خاکسپاری حمید بوالی، روزنامه نگار ایرانی در صفحه انستاگرامش نوشته:"همشهری از وقتی که تو رفتی به همشهریات سخت گذشت. نمی‌دانم افغان بگیر را شنیده بودی یانه. حسابی اذیت کردند.

او افزوده که قوانین بد در ایران مربوط به ناکارآمدی کل سیستم از بالا تا پایین است و برای خود ایرانی‌ها نیز هست. امروز نیز مشخص نشد که خانواده‌اش در مراسم خاکسپاری او حضور داشت و یا خیر؟ رسانه‌های ایرانی نیز دراین مورد چیزی ننوشته و پیش از این کمیته تفحص ‌گفته بود به این نتیجه رسیده است که خانواده نسیم افغانی"در بمباران نیروهای شوروی" کشته شده‌اند. اما شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نوشته که برادر او پیدا شده است.جسد نسیم افغانی که آرپی‌جی‌زن بود و به گفته ابوالفضل عموزاده، یکی از اعضای تیم تفحص اولین جسدی بود که پیدا شد. او به خبرگزاری تسنیم گفته است در منطقه چَم هِندی ۲ مشغول کاوش بوده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ورود پیکر مطهر شهید نسیم افغانی به فرودگاه مشهدورود پیکر مطهر شهید نسیم_افغانی به فرودگاه مشهد پیکر مطهر شهید والامقام «نسیم افغانی» برای خاکسپاری در حرم مطهر رضوی صبح امروز دوشنبه ۹ تیر وارد ‌فرودگاه مشهد شد 🎥 «نسیم» رشادت و بزرگ مردی به مشهد رسید نسیم_افغانی
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مراسم وداع با پیکر شهید نسیم افغانی در حرم مطهر رضویمراسم وداع با پیکر شهید نسیم_افغانی در حرم مطهر رضوی پیکر شهید نسیم_افغانی در حرم منور رضوی آرام گرفت
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جوان زندانی در زندان بانه به علت ضربه مغزی به کُما رفت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: کسی درباره حمله کذایی به نیروهایمان در افغانستان به من اطلاعی نداده استدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز درباره قتل نظامیان آمریکایی با تحریک روسیه در افغانستان، آن را تکذیب کرد و گفت که کسی به او درباره این ادعا اطلاعی نداده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار قربانیان به کرونا در انگلستان به 43550 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار نسبت به وضعیت وخیم انسانی در سوریه در آستانه کنفرانس بروکسلدر صورت افزایش نیافتن کمک‌های مالی و دسترسی بشردوستانه، شمار زیادی از مردم سوریه به ویژه آنهایی که از خانه و کاشانه آواره شده‌اند به زودی در آستانه قحطی قرار خواهند گرفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »