واکنش صالحی امیری به شایعه حضورش در فدراسیون فوتبال

09/10/1398 07:36 ب.ظ

رئیس کمیته ملی المپیک: در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام نمی‌کنم ثبت‌نام من در انتخابات فوتبال مزاح رسانه‌ای است

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام نمی‌کند، گفت: ثبت نام من در انتخابات فوتبال مزاح رسانه‌ای است. صالحی امیری در این مراسم درباره لباس کاروان ایران گفت: روز گذشته طرح‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. از بین ورزشکاران مرد صمد نیکخواه بهرامی و از بین زنان مهسا جاور، حضور داشتند. طراحان بنام کشور هم شرکت داشتند تا لباس المپیک مشخص شود.

دیروز نخستین جلسه نمایش طراحی لباس کاروان ایران برگزار شد. اگر این لباس مورد قبول جامعه ورزش باشد در رویدادهای مختلف از آن استفاده می‌کنیم. متاسفانه فرمت و شکل ثابتی نداریم و باید به سمت ساختار واحد حرکت کنیم.

او در ادامه بیان کرد: خیلی وقت‌ها که مستند می‌بینم، اسکی را نگاه می‌کنم یعنی انتخاب من این است. این باور را دارم که اسکی بازان چون همیشه در دل کوه هستند طبع بلندی دارند. این موضوع از نظر روانشناسی ثابت شده است. علاوه بر این کسانی که با برف سرو کار دارند بخشنده‌تر هستند چون بارش را می‌بینند و اسکی بازان خسیس نیستند. ما و وزارت ورزش تصمیم گرفتیم هر چه در توان هست برای المپیک بگذاریم. وضعیت ما هم سخت و منابع اقتصادی محدود است.

او افزود: انتظار نتیجه از شما نداریم، اسکی باید در کشور گسترش پیدا کند و به جریانی اجتماعی تبدیل شود. نسل جدید با اسکی مانوس است و باید این ورزش در آموزش و پرورش و در ادامه در دانشگاه و حوزه‌های مختلف بازتعریف شود. اسکی می‌تواند در المپیک ۲۰۲۴ و سپس ۲۰۲۸ ظرفیت‌های زیادی را برایمان ایجاد کند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

شکایت ویلموتس و فدراسیون فوتبال ایران از یکدیگرمارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از فسخ قراردادش با ایران از فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی به فیفا شکایت کرده و خواستار 'گرفتن غرامت از ایران' شده و فدراسیون فوتبال ایران نیز 'متقابلا این شکایت را از مارک ویلموتس انجام داده است'. تیم ملی فوتبال مردان ایران تحت هدایت آقای ویلموتس در دو بازی آخر خود در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل تیم‌های بحرین و عراق شکست خورده است.

استعفای تاج از ریاست فدراسیون فوتبال- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی فدراسیون فوتبال اعلام کرد، رئیس این فدراسیون از سمت خود کناره‌گیری کرده است. سلطانی‌فر: خبر کناره‌گیری مهدی_تاج ناگوار بود سلامتی او برای ما و خانواده محترمش و جامعه فوتبال از هر چیزی مهم‌تر است قطعا مدیری توانا را اکنون در مسئولیت اداره فوتبال نداریم، ولی به‌عنوان مشاوری امین در کنار مدیریت ورزش خواهد بود

حیدر بهاروند قانونی‌ترین گزینه سرپرستی فدراسیون فوتبالحیدر بهاروند احتمالا با حفظ سمت در سازمان لیگ، سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال خواهد شد.

بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال شدبعد از برگزاری جلسه بین اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال با مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، حیدر بهاروند، عوض هیات رییسه و سازمان لیگ به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال و جایگزین مهدی تاج انتخاب شد

قرارگرفتن در لیست سیاه FATF در نتیجه انتخابات تاثیرگذار خواهد بودیک عضو فراکسیون امید با تاکید بر این‌که «حاکمیت نقش زیادی در باز شدن فضای انتخابات و افزایش مشارکت دارد»، گفت: باید از انسداد در مسائل اقتصادی و اجتماعی، انتخابات و FATF دست برداشته شود، چون قرارگرفتن ایران در لیست سیاه به معنای تاثیرگذاری مستقیم در نتیجه انتخابات است.

افزایش کناره‌گیری مربیان خارجی فوتبال در ایران و شکایت‌ها به فیفا | DW | 29.12.2019پس از شکایت مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به فیفا، فدراسیون فوتبال ایران هم علیه ویلموتس به فیفا شکایت کرده است. پیش‌تر چند سرمربی و بازیکن خارجی علیه فدراسیون و باشگاه‌های ایران شکایاتی به فیفا ارائه کردند. مشت نمونه خروار، عرضه اداره مملکت در همه زمینه ها را ندارند این آخوندا جایی نمونده که آبروریزی نکرده باشند خدایا پای هیچ بازیکن و مربی بزرگی رو به ایران باز نکن تا اینجوری مایه ی آبروریزی نشه