واکنش ظریف به حمایت مکرون از توهین نشریه شارلی ابدو

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امورخارجه ایران حمایت رئیس‌جمهور فرانسه از توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اسلام را برانگیختن خشونت و نفرت علیه یک میلیارد و 800 میلیون مسلمان دانست. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امورخارجه ایران حمایت رئیس‌جمهور فرانسه از توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اسلام را برانگیختن خشونت و نفرت علیه یک میلیارد و 800 میلیون مسلمان دانست.

ظریف با"مشمئزکننده" خواندن این اظهار نظرها ادامه داد:"سیاسی کردن وقایع در تاریخ معاصر برای بهره‌برداری سیاسی است".گفتنی است، رئیس جمهور فرانسه در واکنش به اقدام توهین آمیز مجله شارلی ابدو مبنی بر انتشار کاریکاتوری توهین آمیز از پیامبر اکرم این مساله را به"آزادی بیان و اندیشه" در کشورش ربط داد و آن را محکوم نکرد. مجله شارلی ابدو هفته گذشته تصاویر موهن علیه پیامبر اسلام را باز نشر کرده است.

در حملات به مجله شارلی ابدو و بازار یهودیان در پاریس در روزهای هفتم و نهم ژانویه سال 2015، هفده تن کشته شدند. دو برادر به نام‌های سعید و شریف کوآچی و همچنین آمدی کولیبالی از عاملان این حملات نیز توسط پلیس کشته شدند. گروه تروریستی القاعده مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چاووش‌اوغلو: ترکیه به حمایت از مردم مقدونیه شمالی ادامه خواهد دادوزیر امور خارجه ترکیه رئیس دادگاه قانون اساسی مقدونیه شمالی را در آنکارا به حضور پذیرفته و تاکید کرد که آنکارا به حمایت خود از مردم مقدونیه شمالی ادامه خواهد داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پزشکان آلمانی: ناوالنی پس از خروج از کما به سخنان اطرافیان واکنش نشان دادپزشکان آلمانی با وجود «بهبود وضع سلامتی» الکسی ناوالنی همچنان تاکید می‌کنند که «مسمومیت سنگین» اخیر ممکن است تاثیرات درازمدت بر سلامتی او گذاشته باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روسیه 1000 مزدور دیگر از سوریه برای پشتیبانی از حفتر به لیبی می‌فرستدروسیه 1000 مزدور دیگر از سوریه به لیبی می‌فرستد تا در صفوف خلیفه حفتر سرکرده عناصر مسلح غیرقانونی در این کشور بجنگند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کتاب خاطرات مایکل کوهن: ترامپ به نلسون ماندلا هم توهین کرد - BBC News فارسیکتاب خاطرات مایکل کوهن، وکیل و کارچاق‌کن سابق دونالد ترامپ که دوران محکومیت خود را طی می‌کند از فردا، سه‌شنبه، به بازار خواهد آمد. در حالی که کاخ‌سفید تمام ادعاهای طرح شده در این کتاب را 'دروغ' و مایکل کوهن را یک 'شیاد محکوم شده' خوانده، وکیل سابق آقای ترامپ او را به نژادپرستی و رفتاری شبیه 'سردسته تبه‌کاران' متهم کرده و می‌گوید او در حال سپری‌کردن محکومیتی است که به علت وفاداری و متابعت محض از رئیس سابق خود متحمل شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حمایت کانون وکلای فرانسه از نسرین ستوده و وکلایی که جان‌شان در خطر است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ربیعی: حمایت دولت از بورس با دخالت در شاخص‌ها متفاوت استسخنگوی دولت گفت: ما باید از مردم و دارایی‌های آنان حمایت کنیم ولی دستکاری کردن شاخص‌ها یا بالا و پایین بردن آن با حمایت از بازار سرمایه، متفاوت است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »