واکنش ظریف به حمایت مکرون از توهین نشریه شارلی ابدو

19/06/1399 01:25:00 ب.ظ

وزیر امورخارجه ایران حمایت رئیس‌جمهور فرانسه از توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اسلام را برانگیختن خشونت و نفرت علیه یک میلیارد و 800 میلیون مسلمان دانست. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امورخارجه ایران حمایت رئیس‌جمهور فرانسه از توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اسلام را برانگیختن خشونت و نفرت علیه یک میلیارد و 800 میلیون مسلمان دانست. - خبرگزاری آناتولی 09.09.

2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران با انتشار پیامی در حساب توئيتر خود در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری فرانسه و نسبت دادن انتشار تصاویر توهین به پیامبر اسلام (ص) به آزادی بیان در این کشور، نوشت:"آزادی بیان یا دورویی نهادینه ‌شده؟ برانگیختن خشونت و نفرت علیه یک میلیارد و 800 میلیون مسلمان با افترای کلیشه‌ای و هتک حرمت کتاب مقدس و پیامبر آن‌ها".

ظریف با"مشمئزکننده" خواندن این اظهار نظرها ادامه داد:"سیاسی کردن وقایع در تاریخ معاصر برای بهره‌برداری سیاسی است". وی همچنین خواستار پایان دادن به چنین اظهارنظرها و برخوردها شد. گفتنی است، رئیس جمهور فرانسه در واکنش به اقدام توهین آمیز مجله شارلی ابدو مبنی بر انتشار کاریکاتوری توهین آمیز از پیامبر اکرم (ص) این مساله را به"آزادی بیان و اندیشه" در کشورش ربط داد و آن را محکوم نکرد. مجله شارلی ابدو هفته گذشته تصاویر موهن علیه پیامبر اسلام را باز نشر کرده است. این نشریه فکاهی پیش از این در سال 2015 میلادی به دلیل انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام هدف حمله قرار گرفته بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

چاووش‌اوغلو: ترکیه به حمایت از مردم مقدونیه شمالی ادامه خواهد دادوزیر امور خارجه ترکیه رئیس دادگاه قانون اساسی مقدونیه شمالی را در آنکارا به حضور پذیرفته و تاکید کرد که آنکارا به حمایت خود از مردم مقدونیه شمالی ادامه خواهد داد. - خبرگزاری آناتولی

پزشکان آلمانی: ناوالنی پس از خروج از کما به سخنان اطرافیان واکنش نشان دادپزشکان آلمانی با وجود «بهبود وضع سلامتی» الکسی ناوالنی همچنان تاکید می‌کنند که «مسمومیت سنگین» اخیر ممکن است تاثیرات درازمدت بر سلامتی او گذاشته باشد.

روسیه 1000 مزدور دیگر از سوریه برای پشتیبانی از حفتر به لیبی می‌فرستدروسیه 1000 مزدور دیگر از سوریه به لیبی می‌فرستد تا در صفوف خلیفه حفتر سرکرده عناصر مسلح غیرقانونی در این کشور بجنگند. - خبرگزاری آناتولی

کتاب خاطرات مایکل کوهن: ترامپ به نلسون ماندلا هم توهین کرد - BBC News فارسیکتاب خاطرات مایکل کوهن، وکیل و کارچاق‌کن سابق دونالد ترامپ که دوران محکومیت خود را طی می‌کند از فردا، سه‌شنبه، به بازار خواهد آمد. در حالی که کاخ‌سفید تمام ادعاهای طرح شده در این کتاب را 'دروغ' و مایکل کوهن را یک 'شیاد محکوم شده' خوانده، وکیل سابق آقای ترامپ او را به نژادپرستی و رفتاری شبیه 'سردسته تبه‌کاران' متهم کرده و می‌گوید او در حال سپری‌کردن محکومیتی است که به علت وفاداری و متابعت محض از رئیس سابق خود متحمل شده است.

حمایت کانون وکلای فرانسه از نسرین ستوده و وکلایی که جان‌شان در خطر است

ربیعی: حمایت دولت از بورس با دخالت در شاخص‌ها متفاوت استسخنگوی دولت گفت: ما باید از مردم و دارایی‌های آنان حمایت کنیم ولی دستکاری کردن شاخص‌ها یا بالا و پایین بردن آن با حمایت از بازار سرمایه، متفاوت است.