واکنش ترکیه به توافق ساخت خط لوله گاز مدیترانه شرقی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به توافقنامه ساخت خط لوله گاز مدیترانه شرقی (EastMed) اعلام کرد پروژه‌‌هایی که ترکیه و تُرک‌های قبرس را نادیده می‌گیرند، با شکست مواجه خواهند شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در پاسخ به سوال کتبی پیرامون توافقنامه ساخت خط لوله گاز مدیترانه شرقی (EastMed) میان بخش روم‌نشین قبرس، یونان و اسرائیل گفت: پروژه‌‌هایی که ترکیه و تُرک‌های قبرس را نادیده می‌گیرند، با شکست مواجه خواهند شد. چراکه ترکیه دارای طولانی‌ترین خط ساحلی در شرق دریای مدیترانه است و ترک‌های قبرس نیز در منابع طبیعی این جزیره از حقوق برابری برخوردارند.

وی اظهار داشت: ترکیه امن‌ترین و اقتصادی‌ترین مسیر برای ارزیابی و انتقال منابع طبیعی در مدیترانه شرقی به بازارهای مصرفی در اروپا به شمار می‌رود. بستن درهای همکاری به روی ترکیه و تُرک‌های قبرس به وضوح نشان می‌دهد که برخی کشورها به‌جای همکاری به دنبال محاسبات ناقص هستند. اینگونه اقدامات مثل گذشته در آینده نیز ناکام خواهند ماند.

گفتنی است توافقنامه ساخت خط لوله زیردریایی برای انتقال گاز از شرق مدیترانه به اروپا امروز طی مراسمی در آتن از سوی نیکوس آناستاسیادس رئیس بخش روم‌نشین قبرس، کیریاکوس میتسوتاکیس و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیران یونان و اسرائیل به امضا رسید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پارلمان ترکیه به اعزام نیروی نظامی به لیبی رای موافق دادپارلمان ترکیه روز پنج‌شنبه دوم ژانویه 2020 با ارسال نیروی نظامی به لیبی موافقت کرد و سندی را تصویب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

راه‌پیمایی در اعتراض به سیاست‌های چین علیه اویغورها در شهر بورسای ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه 3 تروریست تبعه سوئیس را به کشورشان بازگرداندوزارت کشور ترکیه اعلام کرد که سه تروریست تبعه سوئیس اخراج و به کشورشان بازگردانده شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجلس ترکیه طرح اعزام نیرو به لیبی را تصویب کردمجلس ترکیه طرح اعزام نیرو به لیبی را تصویب کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پارلمان ترکیه با اعزام نیرو به لیبی موافقت کردپارلمان ترکیه روز پنجشنبه لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن دولت اجازه خواهد داشت تا برای حمایت از دولت وحدت ملی لیبی به این کشور نیروی نظامی اعزام کند جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید چاووش‌اوغلو بر اهمیت تصویب طرح اعزام نیرو توسط ترکیه به لیبی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »