واکنش پاریس به بازداشت آكادمیسین فرانسوی در ایران

25/07/1398 12:34:00 ق.ظ

Selena Sametli | Washington DC پاریس/خبرگزاری آناتولی اگنس وان درمول، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای، دستگیری رولان مارشال آكادمیسین دانشگاه ساینس پو پاریس در ایران را تایید كرده و خواستار آزادی وی شد.

در این بیانیه آمده است: پاریس اقدامات فوری برای آزادی رولان را انجام داده است. وزارت خارجه با خانواده مارال در تماس نزدیک است. درمول از مقامات ایرانی خواست که فوراً به این «وضعیت غیرقابل قبول» پایان دهند.

وی همچنین اظهار داشت که سرکنسول فرانسه در تهران چندین بار با رولان دیدار کرده است. دکتر ریچارد بانگاس استاد دانشگاه ساینس پو پاریس طی گفتگویی با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفته است که رولان مارشال همکار آکادمیسین ما از ماه ژوئن در ایران بازداشت شده بود. headtopics.com

به گفته وی رولان که در زمینه صحرای آفریقا فعالیت دارد، برای ملاقات با فریبا عدالتخواه شهروند ایرانی - فرانسوی که در همان ماه در ایران بازداشت شده بود، رفت. اما نمی دانیم وی به چه دلیلی بازداشت شده است.

فریبا عدالتخواه شهروند ایرانی-فرانسوی یکی دیگر از دانشگاهیان این دانشگاه است که در ماه ژوئن در ایران بازداشت شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

واکنش وزارت خارجه فرانسه به بازداشت روح‌الله زمسخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه: روح‌الله زم شهروند ایرانی است که در فرانسه پناهنده بود و از حق اقامت طبق رویه‌های پناهندگی برخوردار بود اما تابعیت فرانسوی ندارد او آزاد است تا وارد خاک فرانسه و از آن خارج شود. زم روز ۱۱ اکتبر فرانسه را ترک کرد برید سر عمه خودتونو با این اراجیف گرم کنید بچه ۱۰ سالم میدونه روح الله زم و حسینی آدمای خودتونند تا افکار مردم را به انحراف بکشید خودتون هم بکشید زمان محاکمه فاشیستهای دینی نزدیک است مشکلی که حکومت اسلامی به وجود آورده شهروندان ایرانی آواره عده ای جاسوس عده ای تروریست وعده ای آدمکش وعده ای دزد ودانشمندان وفرهیختگانمان هم ایران را ترک کردند

واکنش وزارت خارجه فرانسه چند روز پس از بازداشت روح‌الله زمفکر کنم فرانسه همیشه خائن،زم رو با دو گروگان داخل ایران تعویض کرده زود بیانیه داد میزاشت یه چند هفته رد بشه بعد

واکنش محمد بنا به شایعه استعفایشسرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان گفت: کناره گیری من فقط گمانه زنی رسانه ها بود و با قدرت به کار خود ادامه می دهم.

از سلام نظامی در پاریس تا پیدا شدن حلقه گمشده داروین در میلان و صوفیه

واکنش سازمان هواپیمایی به تعلیق فعالیت معاون وزیر؛ عابدزاده همچنان رئیس است- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimواکنش سازمان هواپیمایی به تعلیق فعالیت معاون وزیر؛عابدزاده همچنان رئیس است درحالی دادگاه بدوی رسیدگی به سقوط هواپیمای ATR حکم عدم ادامه فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی راابلاغ کرده که این سازمان اعلام کرد:طرح مسائل مناقشه انگیزبه نفع صنعت حمل ونقل هوایی نیست.

باید از تلاش‌ها برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان حمایت شود/ تهران نباید در دام واکنش متقابل قرار گیرد/حل بحران‌های منطقه نیازمند مشارکت فعال ایران است/ تهران اجرای گام چهارم را تا ژانویه متوقف کندتحلیل‌گر ایتالیایی با ابراز نگرانی از کاهش تعهدات برجامی ایران، خواهان صبر استراتژیک از سوی ایران شد و گفت: توصیه من این است که ایران پیش‌بینی استراتژیک داشته باشد و گام چهارم خود برای کاهش تعهدات برجامی را حداقل تا ژانویه ۲۰۲۰ تمدید کند و این را به عنوان «صبر استراتژیک» معرفی کند.