واکنش‌ها به درگذشت زن جوان طرفدار فوتبال

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ادامه واکنش‌ها به درگذشت دخترآبی؛ از پیام تسلیت تیم استقلال تا درخواست دیده‌بان حقوق بشر این گزارش را بخوانید 🔽

مقابل ساختمان دادگاه انقلاب اقدام به خودسوزی کردروابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با ابراز تاسف از درگذشت «خانم سحر.خ» در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سحت و سقم این موضوع بررسی شده و پس ازملاقات با خانواده وی در بیمارستان، گزارشی از این دیدار به پیوست نامه‌ای رسمی برای رییس قوه قضائیه ارسال شد.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در پاسخ به کاربری که در حساب اینستاگرام او زیر عکسی پرسیده بود چرا «در مقابل ظلم» سکوت کرده است، گفت: «کار من و امثال من موضع‌گیری و محکومیت نیست. ما مسئولیم و پاسخ‌گو، در دولت این اتفاق بسیار تلخ را پیگیری می‌کنیم.»دیده‌بان حقوق بشر نیز در گزارشی به شرح ماجرای خودکشی این زن جوان طرفدار فوتبال پرداخت و آن را لازمه اعمال قواعد حقوق بشر از سوی نهادهایی مانند فیفا دانست.

پروانه سلحشوری نماینده وعضو فراکسیون زنان مجلس ایران نیز در توئیتر به خبر درگذشت سحر خدایاری واکنش نشان داد و او را دختر ایران خواند. خانم سلحشوری در این تويیت نوشت: « او تنها #دختر_آبی نبود. سحر #دختر_ایران بود. در جایی که مردانش برای زنان تکلیف تعیین می‌کنند و ابتدایی‌ترین حقوق انسانی‌ را از آن‌ها سلب می‌کنند، و زنانی که علیه زنان در این ظلم آشکار مردان را همراهی می‌کنند، همه ما در حبس و سوختن سحرهای این سرزمین مسئولیم.

بسیاری از کاربران ایرانی در توئیتر با هشتگ #دخترآبی از فیفا خواستند که نسبت به درگذشت این زن جوان موضع‌گیری کند.بازیکنان فوتبال از جمله علی کریمی، سید جلال حسینی، کاپیتان تیم پرسپولیس و فرهاد مجیدی نیز در شبکه‌های اجتماعی نسبت به خبر درگذشت سحر خدایاری واکنش نشان دادند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در حمله هوایی به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه ۱۸ نفر کشته شدنددر حمله هوایی «جنگنده‌های ناشناس» به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه ۱۸ نفر کشته شدند بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله هوایی به 'مواضع ایران در سوریه'، 'شلیک موشک' از سوریه به خاک اسرائیلاسرائیل می‌گوید نیروهای تحت حمایت ایران موشک‌هایی را از سوریه به خاک اسرائیل شلیک کرده‌اند اما هیچ کدام به نزدیکی هدف هم نرسیده‌اند. ساعاتی پیش از صدور این بیانیه، گزارش شده بود نیروهای طرفدار ایران در شرق سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حمله به نیروهای هوادار ایران در سوریه؛ شلیک راکت از دمشق به اسرائیلحمله به نیروهای هوادار ایران در سوریه؛ تل‌آویو می‌گوید از داخل سوریه به سوی اسرائیل راکت پرتاب شده است جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ «دختر آبی» پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه🔹 مرگ دختر_آبی پس از خودسوزی در اعتراض به دادگاهی شدن برای ورود به ورزشگاه در حالیکه خبرگزاری‌های نزدیک قوه قضاییه دلیل خودسوزی او را مخفی می‌کردند، خانواده او فاش کردند که در پی تلاش برای ورود به ورزشگاه این دختر به شش ماه زندان محکوم شده بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فیفا در نامه‌ای به یورونیوز به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان دادفیفا در پاسخ به پرسش خبرنگار یورونیوز در این زمینه نوشت: «ما از این فاجعه با خبر هستیم و بابت آن بسیار متأسفیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش برخی از مسئولان ایران به درگذشت «دختر آبی»معصومه_ابتکار معاون رییس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده در صفحه توئیتر خود، با انتشار اطلاعیه‌‌ای، از اقداماتش پیش از درگذشت سحر_خدایاری، معروف به دختر_آبی نوشت.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »