واکنش هایکو ماس به احضار سفیر آلمان توسط چین | DW | 12.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، انتقادات چین درباره دیدارش با جوشوا وونگ، یکی از رهبران جنبش دموکراسی‌خواهی‌ هنگ ‌کنگ را رد کرد. چین در واکنش به دیدار ماس با فعال جنبش اعتراضی هنک ‌کنگ، سفیر آلمان در پکن را احضار کرد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، روز پنجشنبه ۲۱ شهریور در کنفرانسی مطبوعاتی در برلین در واکنش به انتقاد چین به او پس از دیدارش با جوشوا وونگ، از رهبران جنبش دمکراسی‌خواهی در هنگ کنگ گفت: «موضع اساسی ما در قبال سیاست"یک کشور، دو سیستم"در چین تغییری نکرده و آلمان از حقوقی که هنگ کنگ تحت این سیاست چین از آن برخوردار است پشتیبانی می‌کند.»وزیر خارجه آلمان بعد از آنکه چین سفیر آلمان در پکن را احضار کرده بود این سخنان را بیان داشت.

این دیدار اما خشم چین را برانگیخت. سفیر چین در برلین روز چهارشنبه ۲۰ شهریور گفت که سفیر آلمان در پکن به وزارت خارجه احضار شده تا"ناخشنودی عمیق" دولت این کشور به خاطر ملاقات هایکو ماس با جوشوا وونگ به او ابلاغ شود. سفیر چین این دیدار را"حادثه‌ای" توصیف کرد که بر روابط دوجانبه آلمان و چین تاثیری منفی خواهد گذاشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش جهانی به مرگ 'دختر عشق فوتبال'؛ آیا مرگ او منشا تغییر قوانین ایران می‌شودواکنش جهانی به مرگ 'دختر عشق فوتبال'؛ آیا مرگ او منشا تغییر قوانین ایران می‌شود
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش وزارت خارجه آمریکا به مرگ «دختر آبی»: بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی مردم ایران هستند♦️ واکنش وزارت خارجه آمریکا به مرگ دختر_آبی: بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی مردم ایران هستند توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا نوشت: درگذشت غم انگیز سحر خدایاری، دختر آبی، شاهد دیگری بر این حقیقت است که بزرگترین قربانیان این رژیم خود مردم ایران هستند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش معاون حقوقی رئیس‌جمهور به خودسوزی یک دختر/ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی نداردمعاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: صحبت من کاملا مشخص و یک جمله است؛ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش ایران به تصمیم اخیر نتانیاهو در مورد کرانه باختریدر واکنش به تصمیم اخیر نتانیاهو در مورد کرانه باختری سخنگوی وزارت خارجه: نتانیاهو یک روز با اتهام‌پراکنی علیه ایران و روز دیگر با اعلان نیت خبیث در انضمام بخش‌های دیگری از فلسطین به دنبال کسب رای برای باقی ماندن در قدرت و استمرار توسعه طلبی و تجاوز است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش روسیه به وعده انتخاباتی نخست‌وزیر اسرائیل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چرا واکنش دولت به مرگ دختر آبی متناقض بود؟فیفا اعلام کرده هیئتی را برای بررسی امکان ورود زنان به استادیوم‌ها به ایران می فرستد. در ایران اما مقامهای دولتی در زمینه ورود زنان به استادیومه‌ای فوتبال اضهارات متناقضی داشتند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »