واکنش ایران به تحریم‌های جدید آمریکا | DW | 08.12.2021

17/09/1400 09:59:00 ق.ظ

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تحریم‌های جدید علیه ایران را 'در تضاد با جدیت و حسن نیت ادعایی' خواند. این تحریم‌ها بعد از ارائه دو پیشنویس پیشنهادی ایران در ادامه مذاکرات برجام اعمال شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تحریم‌های جدید علیه ایران را 'در تضاد با جدیت و حسن نیت ادعایی' خواند. این تحریم‌ها بعد از ارائه دو پیشنویس پیشنهادی ایران در ادامه مذاکرات برجام اعمال شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تحریم‌های جدید علیه ایران را"در تضاد با جدیت و حسن نیت ادعایی" خواند. این تحریم‌ها بعد از ارائه دو پیشنویس پیشنهادی ایران در ادامه مذاکرات برجام اعمال شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید

ایالات متحده روز سه‌شنبه ۱۶ آذر (۷ دسامبر) هشت شخص حقیقی و چهار نهاد از جمله یگان ویژه ناجا و نیروهای ویژه پاسداران ولایت را به دلیل نقض حقوق بشر و سرکوب معترضان تحریم کرد. علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت ایران در برنامه"تیتر امشب" شبکه خبر گفت، دولت ایران"با جدیت پیگیر بی‌اثرسازی تحریم‌ها است".

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید او در این باره که ایران برای رفع تحریم‌ها چه کاری انجام داده و یا خواهد داد توضیحی نداد. کشورهای غربی حاضر در مذاکرات وین از جمله آلمان گفتند پیشنهادهای ایران توافق‌های پیشین را نقض کرده و"هیچ زمینه‌ای" برای یک پایان موفقیت‌آمیز مذاکرات باقی نمی‌گذارد. headtopics.com

البته حداقل برخی از اینها در تحریم اتحادیه اروپا بودند به دلیل مسائل آبان ۹۸

افزایش بهای بنزین، آغاز اعتراضات مردمی

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

فوت 77 بیمار و شناسایی 3356 مورد جدید مبتلا به کرونا در ایرانطی شبانه‌‌روز گذشته 3 هزار و 356 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده، 77 بیمار جان باختند و 3 هزار و 232 بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کردوزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌هایی علیه چند شخص و نهاد ایرانی خبر داد.

سفر مشاور امنیت ملی امارات به ایران؛ آغاز دورانی جدید؟ | DW | 06.12.2021علی شمخانی ابراز امیدواری کرده سفر همتای اماراتی او به تهران سرآغاز دوران جدیدی در روابط دو کشور باشد. این روابط از جمله به خاطر عادی‌سازی مناسبات امارات و اسرائیل با چالش‌های گوناگونی روبرو است.

اینفوگرافی| آمار واکسیناسیون کامل کرونا در ایران و جهانآمار واکسن کرونا در ایران رشد بسیار خوبی داشته و تقریبا می‌توان گفت واکسیناسیون در ایران به اندازه کشورهای توسعه یافته شده است.

سالیوان: مذاکرات اتمی مانع اقدامات آمریکا علیه نیروهای نیابتی ایران در منطقه نمی‌شودجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده با اشاره به «خطر» ایران در منطقه و عملکرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، ایالات متحده فارغ از مذاکرات هسته‌ای برنامه_اتمی_ایران شورای_حکام_آژانس_بین‌المللی کنگره_امریکا اتحادیه_اروپا عربستان - باتشکرازاقدامات وتلاشهای کاخ سفیدوآقای سالیوان برای امنیت و صلح_جهانی . -همانطورکه جهان نظاره گر است ، آخوندهای ایران ، ۶ سال بعد ازتوافق ۲۰۱۵ وعلیرغم نقض آن ودرواقع خیانت به آن

رئیس سازمان «سیا»: مدرکی دال بر «استفاده تسلیحاتی» ایران از برنامه اتمی در دست نیستویلیام برنز، مدیر سازمان اطلاعات و امنیت خارجی آمریکا «سیا» گفته است ایالات متحده هیچ مدرکی دال بر قصد حکومت ایران به «استفاده تسلیحاتی» از برنامه هسته‌ای